Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak ušetřit místo v dětském pokoji dětem na hraní?

Je několik způsobů, jak vybavit dětský pokoj tak, aby děti měli také dostatek místa na hraní. Pokud se právě chystáte zařídit dítěti či dětem dětský pokoj mějte na paměti, že by daná místnost neměla být přeplněna nábytkem. V takovém prostředí by se rozhodně děti necítily dobře. Pokud máte hezké podlahy, proč dávat do dětského pokoje koberec plný roztočů? Je lépe mít dětský pokoj bez koberce a je to také snadnější na údržbu. Dnes je řada podložek místo koberce, které děti mohou využít i na hraní. Ale to jsme odbočili. Dnes budeme samozřejmě nejvíce hovořit o správném výběru dětského nábytku. Pokud máte k dispozici pro vybavení dětského pokoje jen velmi malou místnost, pak nejvíce místa ušetříte správným výběrem dětské postele. Pro jedno dítě to může být třeba multifunkční dětská postel s psacím stolem na vysunutí, pro či dokonce tři děti pak patrová postel, kterou dnes už rovněž pořídíte s řadou dalších doplňků. Co dnešní trh nabízí pro úsporu místa v dětském pokoji?

 

Zařizujeme malý dětský pokoj pro jedno dítě

Pokud je dětský pokoj rozměrově malý či má netradiční půdorys, pak zařídit takovou místnost byť i pro jedno dítě může být oříšek. Naštěstí nabídka dětského nábytku je dnes už tak důmyslná, že i tento problém lze vyřešit. Již jsme předeslali, že nejvíce zbyde dětem místo na hraní v případě správného výběru dětské postele. Nabídka dětských postelí pro jedno dítě, které mají za cíl svým designem šetřit místo na hraní je široká. Pro jedno dítě to jsou multifunkční postele, které pod vyvýšeným lůžkem nabízejí psací stůl na vysunutí, v mnoha případech také komodu a police. To vše je v podstatě součástí vybavení jedné postele. Dalším možným řešením je patrová postel, která nabízí jedno místo na spaní a opět pod vyvýšeným lůžkem je psací stůl, někdy i šatní skříň. Funkčnost těchto dvou typů postelí je v podstatě stejná, rozdíl je především ve způsobu řešení úspory místa, v designu.

 

Multifunkční postel Swan pro holku    Patrová postel Cascina antique pink

 

Na první fotografii je návrh dětského pokoje pro holku s multifunkční postelí z kolekce Swan od francouzského výrobce. Postel kromě místa na spaní nabízí psací stůl na vysunutí, police a regál. navíc je zde velmi elegantní design, postel je se stříškou, která dodává posteli něco navíc. Druhá fotografie představuje patrovou postel z masivu z kolekce Cascina od belgického výrobce. Pod vyvýšeným lůžkem je po celé jeho délce psací stůl, nad kterým je ještě police. V obou případech tak ušetříte místo za psací stůl, který by musel být v dětském pokoji někde umístěn a regály. Úspora je tedy značná.

 

Dalším řešením, ale už pro dospívající dítě, které potřebuje větší rozměr místa na spaní než je u klasické dětské postele, jsou velké úložné prostory. Opět je zde využito vyvýšeného lůžka a v prostoru pod ním opravdu až překvapivě velké množství místa pro uschování nejrůznějších věcí. Nejlepším příkladem může být postel Space up, rovněž z nabídky francouzského výrobce.

 

                                                                   Studentská postel Space Up s největším úložným prostorem na světě

 

Postel nabízí matraci na zvedacím roštu, aby byl pod postel snadný přístup. Ve vnitřním prostoru postele jsou šuplíky, police a regály, které mají za cíl nahradit šatní skříň. Rozměr místa na spaní je 140x200 cm, který je plně vyhovující pro dospívající děti. Po jedné straně postele pak výrobce umístil ještě police, kterými nahradíte třeba knihovnu.

 

Zařizujeme malý dětský pokoj pro dvě či tři děti

Ideálním řešením jsou samozřejmě patrové postele, které dnes svým designem opravdu překvapí. Patrové postele nabízí šuplík s možností využití jako klasický úložný prostor, nebo jako přistýlky pro třetí dítě. U patrových postelí dnes nechybí police, regály, nebo dokonce šatní skříně. Nabídka je velmi různorodá a lze si vybrat i nejrůznější tvary postelí. Existuje možnost, kdy lůžka jsou umístěna do pravého úhlu, nebo nepravidelně pod sebou a v neposlední řadě lůžka pod sebou. Nejlépe nové možnosti znázorňují fotografie.

 

Patrová postel B grafit    Patrová postel Bibliobed pro tři děti

 

Pořízením patrové postele samozřejmě nejvíce místa ušetříte tím, že nekupujete dvě či tři samostatné lůžka, které by samy o sobě zaplnily celý dětský pokoj. Využití prostoru do výšky je tak ideální cestou. Součástí patrové postele je vždy rovněž zábrana kolem horního lůžka, pro bezpečnost vašeho dítěte, které spí nahoře. Dnes jsou patrové postele také vždy součástí nějaké kolekce a tak můžete ještě v identickém designu pořídit třeba psací stůl, komodu, nebo šatní skříň.

 

U patrové postel s přistýlkou v podobě šuplíku je výhoda také v tom, že v průběhu dnes šuplík jednoduše pod postel zasunete. A když nejstarší z dětí rodinný krb už opustí, šuplík můžete dále využívat jako klasický úložný prostor. Možností je celá řada a nábytek Aldo se nabídkou dětského designu soustředí především na úsporu místa v interiéru, jelikož bohužel většina z nás tento problém má.