Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak správně vybrat postel?

Hledáte vhodné řešení místa na spaní? Hledáte postel do ložnice jen pro sebe, protože žijete "single", nebo hledáte manželskou postel jako pár? Máte malý prostor pro vybavení ložnice či velký? Potřebujete úložný prostor jako součást postele, nebo spíše sázíte na luxusní design? Vybrat postel není lehké a je třeba k tomuto úkolu přistupovat zodpovědně. Vždyť známé pořekadlo "jak si kdo ustele, tak si taky lehne" je zcela pravdivé. A pokud je spánek nekvalitní, pracovní výkony a jiné činnosti rozhodně nebudou patřit k těm nejlepším. Nepodceňujte výběr postele, je to důležitá součást vybavení vaší domácnosti. A v dnešním povídání se budeme nabídce postelí věnovat trochu blíže. Přinášíme vám stručný přehled dostupných možností na našem trhu pro váš kvalitní spánek.

Postel pro jednu osobu, 140x200 cm

Pokud bydlíte sami a ještě se zdaleka nechystáte zakládat rodinu jelikož se chcete věnovat svému profesnímu růstu, kariéře, pak postel s rozměrem místa na spaní 140x200 cm je pro vás zcela dostačující. Lidé, žijící single většinou začínají na podnájmech ne příliš velkých rozměrů a tak je velmi častým řešením postel s úložným prostorem. Ta se do malé garsoniéry rozhodně hodí. A v dnešní nabídce designů jsou postele s úložným prostorem opravdu originálním řešením a dokáží pojmout až neskutečné množství věcí. Některé designy postelí mají tak velké úložné prostory, že umí nahradit i šatní skříň, navíc ještě s komodou.

 

Postel pro jednoho Space up    Postel pro jednoho Tonight

 

Nabídka je opravdu velmi široká a liší se především způsobem řešení úložných prostorů. V případě, že nemáte jejich velkou potřebu, protože vaše ložnice vám poskytuje dostatek prostoru i na další díl nábytku, pak vám stačí i postel třeba s dvěma šuplíky. Pokud se v místnosti jen stěží pohybujete, natož aby jste ještě mohli do prostoru pořídit šatní skříň, pak je zde nabídka postelí s možností zvednutí rámu s matrací. V prostoru pod lůžkem, ostatně jak dokládá naše první ilustrační fotografie, najdete či je vám k dispozici až překvapivé množství šuplíků, pořadačů a polic. Postel Space Up je nejlepším příkladem důmyslného designu a řešení místa na spaní v malém interiéru ložnice.

Postel pro pár, 160x200 cm

Ať jste či nejste manželé, v každém případě pokud tvoříte pár a žijete již v jedné domácnosti, potřebujete postel větší. Můžeme říci, že klasickým rozměrem manželské postele je velikost 160x200 cm, bráno jako čistý rozměr místa na spaní a také potřebná velikost matrace. Manželské postele můžete rovněž pořídit s řadou úložných prostorů, oblíbené jsou i postele s nadstavcem, na kterém jsou zavěšeny noční stolky. V posledních letech se hlásí ke slovu především u moderních designů postelí led osvětlení. je zde rovněž nabídka manželských postelí z masivu, nebo v rustikálním designu.

 

Manželská postel Alika   Manželská postel Confidence

 

Mezi velmi oblíbené odstíny patří přírodní imitace dřeva, nebo bílý odstín. Pokud již tvoříte pár, pravděpodobně budete chtít vybavit celou ložnici, tedy s dalšími díly, které již tradičně do ložnice patří. Jen málokdy v ložnici chybí noční stolky, komoda a šatní skříň. Příklady celých návrhů sestav ložnic uvádíme na dalších ilustračních fotografiích. Výhodou kolekcí nábytku do ložnice je také to, že nábytek můžete pořizovat dle finančních možností postupně. Začnete manželskou postelí, pak třeba nočními stolky a komodou a jako poslední můžete pořídit do vaší ložnice šatní skříň.

 

Postel pro náročné spáče, 180x200 cm

Jestliže máte to štěstí a vaše ložnice je větších rozměrů, můžete si pořídit i manželskou postel s rozměrem místa na spaní 180x200 cm. Je třeba počítat s tím, že rozměr 180x200 cm je čistý rozměr místa na spaní a podle designu je postel samozřejmě daleko větší. Máme na mysli její celkové rozměry a tam vám taková postel opravdu může zabrat hodně místa. Pořízení tak velké postele je třeba tedy důkladně zvážit a určitě bude i vypadat líp, když vám kolem ní zůstane ještě dostatek místa.

 

                                                                                 

 

Rozměrově velké postele naopak příjemně vyplní prázdný interiér velkých místností a nemusíte pořizovat celou řadu jiných dílů nábytků, aby nebyla ložnice jaksi prázdná. Nabídka postelí větších rozměrů není tak široká jako je menších rozměrů, ale i tak je z čeho vybírat. Ani u tak velkých rozměrů postelí nechybí možnost pořízení úložného prostoru, třeba v podobě šuplíku jak je tomu na fotografii. Ať vybíráte jakýkoliv rozměr postele nezapomínejte, že postel je tak kvalitní, jak kvalitní do ní pořídíte matraci. Bez kvalitní matrace to zkrátka a jednoduše nejde.