Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Houpací křeslo balzám pro duši

Dnes vám představíme houpací křesla i když jejich prodeji se nevěnujeme. V našich článcích jsme již řadu let zvyklí povídat si o všem a houpací křesla přeci nemůžeme vynechat.

Houpací křeslo, tahle romantická klasika, opět přichází do módy. Nejnovějším trendem ve světě nábytku jsou dnes relaxační křesla, která si získávají stále větší oblibu. Jsou to křesla klasická, masážní nebo houpací, případně i jejich vhodná kombinace, která poskytuje doma pocit oddechu a útulnosti. Zvolíme-li šikovný kout s lampou na vysoké noze, poblíž topení nebo krbu, nemá to chybu. Houpací křeslo není obyčejný kus nábytku. Je to zvláštní kousek plný kouzelných efektů. Nejde tu jen o pouhou funkčnost, ani ne jen a jen o estetiku. Jde o kombinaci nábytku s relaxačním domácím zařízením, trend, kterému dávají dnešní výrobci zelenou.

Relax v houpacím křesle

Proč relaxujeme? To je prosté. Takový relax je balzám, který dělá dobře našim unaveným nebo jen jednostranně přetíženým svalům, zádům, pomáhá naší psychice. Relaxovat se dá různými způsoby. Existuje škála domácích prací, např. vyšívání, háčkování, pletení, četba novin, časopisů a napínavých knížek. To vše se dá dobře praktikovat na židli nebo v křesle-ušáku, ale nejlépe po vzoru našich prapředků ve správném houpacím křesle. Nemusí to být jen křeslo ve starodávném stylu, ale třeba zcela nový elegantní výrobek s progresivním designem. 

 

    

 

K nejpopulárnějším typům houpacích křesel patří bezesporu ta z ohýbaného dřeva, v kombinaci s čalouněním. Houpání v křesle má bezesporu zdravotní význam, neboť se při něm napíná a vzpřimuje páteř, což má blahodárný vliv zvláště u lidí, kteří sedí na židli celý den v zaměstnání. Houpat se v křesle a poslouchat jazz… Také tato činnost dokáže spolu s novými záclonami, stolem, obrazem či osvětlením úspěšně vykouzlit z obyčejného bytu ještě něco lepšího, totiž příjemný pocit domova. Posuďte sami na následující fotografii, jak může takové relaxační křeslo vypadat a jak praktickou funkci může mít také v dětském pokoji pro miminko.