Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Holá, holá, škola volá

Zítra již tady máme první září, což je pro každého alespoň jednou v životě zcela zásadním dnem. Končí bezstarostné dětství a přichází první školní povinnosti. A změní se i vybavení dětského pokoje, který od této chvíle nebude sloužit jenom hrám. Je potřeba proměnit pokojíček v žákovský, anebo chcete-li ve školní, studentský pokoj. Nábytek Aldo vám dnes poradí, co malému školákovi do dětského pokoje pořídit. A určitě začneme dětským psacím stolem.

Pracovní místo to je samozřejmě psací stůl

Pracovní dětský psací stůl, židle a úložné prostory a police na písemnosti, knihy a sešity by neměly vypadat jako dětská hračka. Dítě si nebude na povinnosti hrát, ale bude je muset opravdu plnit. Neznamená to ale, že by žákovský nábytek měl vypadat nějak přísně, ale pracovní deska plná hraček, jistě nebude vhodná, nebo psací stůl s pohádkovými kresbami, i když se v regálech obchodů tváří mile a hezky.

 

      

 


Pracovní prostředí by mělo vydržet alespoň do doby absolvování posledního stupně základní školy a nemělo by tedy být ultimativně pro šestileté dítě. Počítejte tedy s tím, že by pracovní prostředí mělo být schopné vyhovět potřebám dítěte až páté třídy. V praxi pak ale vybavení pokoje pro prvňáčka ve většině případů vydrží až do konce základní školy a pak je vyměněné za vybavení zcela dospělé.

 

                                    Sestava dětského nábytku pro kluky Gaming

 

Netradiční design především ve způsobu řešení odkládací police, která je součástí stolu. Psací stoly, které vám představujeme na prvních fotografiích, nabízejí velmi pohodlnou práci a přehled o věcech, které mají na stole vaše děti uloženy. Ale především u psacího stolu lze nastavit výšku a dokonce i sklon pracovní desky. Samozřejmostí by měla být také židle s nastavitelnou výškou sedáku.

Zdravé sezení je zásadní stejně jako stůl

Stejně jako vhodné zvolení stolu hraje klíčovou roli při zařizování pokoje školáka správný výběr dětské židle. Na co je ale třeba se zaměřit jsou kancelářské židle a jejich kvalita. I my můžeme výrazně ovlivnit zdravotní stav dětí tím, na jaké kancelářské židli budou sedět. Děti jsou však v tomto směru mnohem citlivější, protože jsou stále ve vývoji, jejich tělo a páteř se formují, no a to, jak se budou utvářet, ovlivňuje ve velké míře i židle, na níž tráví většinu času doma. Nespokojte se proto se židlí za pár korun ve výprodeji v hypermarketu.

 

    

 

Kancelářská židle v domácnosti nemusí být za tisícovky korun. Jde spíše o to, aby podporovala správné držení dětského těla, aby byla pohodlně nastavitelná a člověk se na ní cítil komfortně. Pokud tedy kupujete židli pro své dítě, vezměte ho s sebou a nechte ho otestovat různé modely předtím, než se pro konkrétní židli rozhodnete. Vždyť jde hlavně o zdraví vašeho dítěte. Pamatujte také na to, že taková židle se nekupuje na rok či dva, ale na delší období a pravděpodobně bude vaše dítě provázet během celého studia, což je o důvod víc, proč do ní investovat více. Nábytek Aldo nabízí široký sortiment vysoce kvalitních dětských židlí.