Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Elegance rustikálního nábytku z Francie

Stylové, tradiční designy dřevěného nábytku mají určitě své neopakovatelné kouzlo. Mezi dřevěný nábytek řadíme dvě kategorie. Nábytek z masivu, kde najdete nábytek také často zvaný selský, ale i nábytek velmi moderní a to vše vyrobeno ze dřeva borovice v různých povrchových úpravách. Další, neméně zajímavou kategorií je rustikální nábytek. Zde je již každá z kolekcí značně odlišná a liší se také materiál. Najdete zde dřevěný nábytek rovněž ze dřeva borovice, ale také ze dřeva mahagonu, manga a v některých kolekcích bylo dokonce použito "nedřevěného" materiálu, desky lamina. My jsem si však dnes pod náš drobnohled vzali bílý rustikální nábytek francouzského výrobce, který patří k nejoblíbenějším a díky sněhově bílému odstínu také s největší elegancí.

 

     Ložnice Margaux grey    Ložnice Margaux white

 

Dnes si již v kategorii rustikálního nábytku můžete vybrat z nabídky samostatných dílů vhodných do každého typu interiérů. Ale nejčastěji stále zůstáváte u rustikálu pro vybavení jídelny, kuchyně, nebo obývacího pokoje. Rustikální nábytek je určitě dražší, než klasický. Design je samozřejmě detailněji zpracovaný, většinou se používá cenově náročnějších materiálů a nechybí ve většině případech ani mosazné úchytky. Na našich ilustračních fotografiích vám jako příklad typického návrhu stylového nábytku uvádíme kolekci Victoria. Není vlastně více co dodat, než jen to, že se jedná snad o nejlepší ukázku pro ty z vás, kteří nemáte moc znalostí o tom, co je rustikální nábytek.

Rustikální nábytek pro moderní domácnost

Dnešní nabídka rustikálního nábytku je samozřejmě jiná, než zpracování před sto lety. Kromě původního designu se změnilo téměř vše. Kování dvířek, povrchová úprava odolnější mechanickému poškození, větší využití skla a nechybí ani díly jako rustikální televizní stolky, které by jste jen stěží před několika desítkami let hledali. Sklo je velmi často využíváno pro desku jídelního stolu. Na stůl tak můžete pokládat i teplé talíře, je snadný na udržení pořádku a skleněné desce určitě nevadí cinknutí příboru. Nezůstane na ní žádný šrám.

 

      

 

Pokud se vám rustikální nábytek líbí, ale bojíte se jeho užitkových vlastností a toho, že by jste museli být při zacházení s ním velmi opatrní, opak je pravdou. Dnešní nabídka rustikálu je mnohdy daleko kvalitnější, než klasické díly z lamina. Ty jsou také v podobě rustikálního nábytku levnější. V každém případě nabídka na našem e-shopu se zaměřuje na vše, co dnešní výrobci přinášejí.