Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Domácí barová stolička

Domácí bar je velmi efektní součást interiéru. Jeho majitel se díky svému baru přiznává k oblibě příjemných chvil spojených se společenským životem a současně je bar atraktivním kusem nábytku. Ovšem co by to bylo za bar bez barové židličky a nebo jak říkají Angličané bez „bar stool“. Domácí bar lze také použít jako předěl mezi kuchyní a volně navazujícím obývacím pokojem. Je to velmi elegantní řešení.

 

Parametry barové stoličky

Důležitá je pochopitelně výška barové stoličky, která by měla být taková, aby vzpřímeně sedící postava mohla volně položit své předloktí celou jeho plochou na barový pult, přičemž zbývající část paže by přitom měla zůstala k předloktní cca v pravém úhlu. Protože každý člověk má jinou stavbu a výšku těla, potřebuje logicky také jinak vysokou židli a situaci na první pohled ještě komplikuje výška barového pultu. Není ale třeba věšet hlavu. Pokud nejste vyloženě malého, nebo naopak velkého vzrůstu a přibližujete-li se alespoň trochu k uvažované průměrní výšce člověka 186 cm, pak vám bar a barové židličky nebudou ani přiliž velké, ani zoufale malé. A už vůbec se nemusíte strachovat o své pohodlí, pokus si koupíte barovou židličku s nastavitelnou výškou. Drtivá většina barových židliček je dělána se sedákem ve výšce 65 – 85 cm a pokud budete mít možnost si v tomto rozpětí výšku ještě individuálně nastavit, tak pak se můžete už jen těšit na příjemné chvíle strávené u baru.

 

      

 

 

 

Důležité rozhodnutí

Je čistě jen a jen na vás, zdali se rozhodnete pro barovou stoličku s opěrákem, s područkami a nebo pro úplně čistou obyčejnou stoličku, na které se sedí vlastně jen jedním jediným způsobem a tím je opírání se o barový pult. Pro delší sezení u baru je pochopitelně pohodlnější volit variantu stoličky s opěrákem. Žádná barová stolička nebude pohodlnou bez podpěry pro nohy, které si na baru sedící člověk musí o něco zapřít. Jinak mu budou vyset ve vzduchu a nebo se bude muset nohama opírat o zem jako kdyby seděl na nepřirozeně vysoké židli. Opěrka pro nohy je zdá se detail, ale zato detail zásadní, bez kterého není žádná barová židle, sesle, stolička či „bar stool“ vlastně myslitelná.

 

Židle Longo německého výrobce

 

Kvalitní a velmi elegantníí barové židle. Kvalita barových židlí je prezentována českou výrobou. Materiálem pro jejich výrobu se stalo bukové dřevo, které platí za velmi kvalitní. Příjemné doplnění kuchyně a jídelny ve stylu moderního bydlení. Doufáme, že si u nás na Aldu vyberete, ať už od českých, nebo německých výrobců.