Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro prvňáčka

Začátek školního roku je vždy spojen s velkou dávkou emocí. Nevím, zda je to stejné i u vás, ale v naší rodině zcela bezpochyby máme větší emoce my rodiče, než to naše dítě. Stejně tomu bylo i před nástupem do první třídy. A je to logické, děti si až tak neuvědomují, že začínající školní docházkou končí etapa bezstarostného dětství a přicházejí jen a jen povinnosti a to až do, no vlastně až do důchodového věku.  Možná také větší emoce pro nás dospělé jsou spjaty s určitými starostmi, jako pořízení školních pomůcek, cvičebního úboru, papučí, aktovky a tak bychom mohli pokračovat. Největší investicí je pak pořízení dětského pokoje pro školáka, který by měl sloužit, pokud opravdu správně nábytek zvolíte, až do střední, či potom i vysoké školy. Ale jak správně vybrat dětský pokoj, aby byl k užitku dalších patnáct let? Zkusme se spolu zamyslet, na které aspekty při výběru brát ohled. Na co si dávat pozor.

Vybírejte dětský pokoj "nejen" očima

Přesně tak. Samozřejmě že se vám musí dětský pokoj líbit, stejně jako vaší ratolesti. Ale...především musí být praktický a dostatečně "velký". Velikostí nemyslíme rozměr místnosti, ale rozměr například pro psací stůl, či dětskou postel. Psací stůl musí mít takovou plochu na psaní a učení, aby se dítě cítilo pohodlně a stůl nebyl pod knihami a sešity zcela zavalen. A v dnešní době samozřejmě již při výběru stolu pamatuje na místa pro monitor a počítačovou jednotku. Postel, ta by již měla mít klasický rozměr na spaní, tedy měla by být určena pro matraci o velikosti 90x200 cm. A právě proto, že i když je dítě třeba teprve prvňáčkem, nechete pořizovat za pár let větší postel. To se opravdu nevyplatí.

 

Dětský pokoj Fabric    Dětský pokoj Finland pro holku

 

V případě, že máte pro vybavení dětského pokoje málo místa, zcela určitě je dobré věnovat pozornost úložným prostorům. Jako například u kolekce Fabric na fotografii, kterou vám přinášíme prostřednictvím francouzského výrobce. Ten využil postel pro umístění praktických šuplíků a to ze všech jejich tří stran. Nebo psací stůl z této kolekce má praktický nadstavec, tedy získáte další místo navíc pro odkládání nejrůznějších třeba školních pomůcek.

 

Patrová postel Higher opravdu prostor ušetří    Dětská postel Kurt pro kluka

 

Na našem portále získáte jak inspiraci, tak dané sestavy od předních evropských výrobců. Mezi nejvíce úspěšné se zařadily právě kolekce francouzských a jednoho německého výrobce. A opravdu je z čeho vybírat, navíc dle našeho názoru, za velmi příjemné ceny. A pokud by jste si s něčím nevěděli rady, naši pracovníci vám rádi pomůžou kdykoliv na našem oblíbeném on-line chatu.