Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro princezny

Dětský pokoj je velmi potřebnou součástí každé domácnosti. V dnešním tématickém článku budeme věnovat pozornost dětským pokojům pro malé princezny a mladé dívky. Nábytek Aldo představuje několik variant, včetně kombinace různých odstínů růžové, fialkové, ale v nabídce najdete rovněž dětský pokoj pouze v tomto ryze holčičím odstínu, nebo v kombinaci s bílou. Pojďmě spolu brouzdat královstvím romantiky, kdy snad každá z nás si zavzpomíná na doby, kdy jsme se chtěly cítit jako princezny z pohádky. Dnešní nábytkářský průmysl naštěstí tuto možnost nabízí a dětské pokoje i pro kluky jsou opravdu malým palácem.

 

   

Kolekce dětského nábytku Biotiful, Lady Doll (Francie)

 

Každý pokoj je sestaven z několika samostatných dílů nábytku. Ve většině případů se snažíme vybírat takové sestavy, které nejsou výrobcem dány, ale jen vy sami vybíráte a posuzujete, co vlastně, dle vlastních prostorvých možností a potřeb do pokoje potřebujete. Rozdíl je samozřejmě také v tom, a to zásadní, zda v jednom pokoji jsou dvě dívky nebo jedná. Pokud máte doma dvě malé princezny, tak možnost výběru samostatných dílů oceníte ještě více. Dětský nábytek je zdravotně nezávadný a design je řešen tak, aby byl rovněž bezpečný. K řadě dětského nábytku lze dokoupit doplňky v podobě regálů, nebo taburetů, či růžové dětské židle. Začněmě snad tím nejdůležitějším a to dětskou postelí.

 

    

 

 

Dětská postel pro princeznu

Dětská postel musí především zaručovat zdravý vývoj dítěte, především pak jeho růst. Proto doporučujeme slevit raději něci na designu a penízky více použít na kvalitní matraci, které na našem portále najdete pouze od českého výrobce s dlouholetou tradicí. Dětské postele pro děti, pokud nemluvíme již o postýlce, nabízíme dvojích rozměrů. Menší, ale již klasické postýlky o rozměrech 60x120 cm, nebo dětské postele již standartních rozměrů jako pro dospělou osobu 90x200 cm. Takovou postel doporučujeme, jelikož nepotřebujete již do budoucna dítěti postel měnit, ale může být v pokoji až do studentských let. Volba je samozřejmě na vás.

 

   

Kolekce dětského nábytku Moby a Rebelle (Francie)

 

Postele na Aldu pro děti jsou klasické jednoduché, nebo patrové, multifunkční, ale také s vysouvacím dlouhým šuplíkem, které, pokud máte malý prostor v bytě, můžete využít jako druhou postel.  

 

A co ostatní dětský nábytek?

Co  je dále důležité kromě postele? Snad na druhé místo bychom měli dát dětský psací stůl. Důležitý není opět pouze design, ale rovněž velikost pracovní plochy, která by měla být dostatečně velká na to, aby se dítě mohlo pohodlně učit. Pozor také na optimální výšku psacího stolu, která musí být v rozmězí od 72 do 75 cm a to pro správné držení těla.

 

 

Dívčí sestavy dětského nábytku Cecilia a Colorido (Německo)

 

Dnešní stůl by se snad už ani neměl vyrábět bez pojezdu na klávesnici a bez místa na počítačovou jednotku. V neposlední řadě si pokojíček navrhujte dle dvou základních, ale zlatých pravidel. Dětský psací stůl s umístěním u okna a postel kdekoliv v místnosti, jen ne u topení, kde je nejvíce suchý vzduch. Pokud umístíte tyto dva díly nábytku jako první a to podle zlatých pravidel, pak teprve vybírejte další díly nábytku k sestavení kompletního pokoje.