Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro miminko, nebo jen postýlka?

Zařídit kompletně vybavený dětský pokoj pro miminko, nebo pořídit jen postýlku třeba do ložnice a odložit vybavení celého dětského pokoje až na dobu, kdy bude dítě školou povinné? Věčné dilema a názorové rozdíly, které se dnes budeme snažit vyřešit. V dnešním článku se zamyslíme nad výhodami kompletně vybaveného dětského pokoje a nad výhodami pořízení jen dětské postýlky. A kterou variantu by jste měli zvolit vy sami tak, aby všichni členové domácnosti, ale především pak miminko bylo spokojené. Nabídka nábytku pro miminko je opravdu široká a dnes existují i různé multifunkční, velmi praktické designy. Proto pokud čekáte přírůstek do rodiny, čtěte pozorně, třeba vám bude dnešní článek inspirací.

 

Kdy je lépe pořídit jen postýlku?

Je hned několik důvodů, kdy je lépe pořídit jen postýlku pro miminko. Tím prvním je, když už jedno dítě předškolního věku máte a čekáte druhé. Malé miminko ve společném pokoji s druhým dítětem není dobrá varianta už jen z toho důvodu, že miminko se často v noci budí a spánek vašeho druhého dítěte by opravdu nebyl kvalitní. V takovém případě je lépe odložit vybavení dětského pokoje pro dvě děti až na dobu, kdy miminko postýlce odroste a už se v noci nebude budit. Nebo až miminko bude větší, nebude už postýlku potřebovat, stávající dětský pokoj jen dovybavíte potřebným nábytkem, především pak už klasickou dětskou postelí. Nebo pro úsporu místa pořídíte patrovou postel. Možností je určitě celá řada. Ale zpět k dětské postýlce, která může mít v dnešní době mnoho podob. V případě jako je tento kdy postýlku budete umisťovat do ložnice je velmi dobrou volbou právě multifunkční postýlka. Její součástí je totiž i komoda s přebalovacím pultem a vy tak v ložnici máte vše po ruce. Nemusíte nikam pro nic chodit a ještě získáte nejbezpečnější způsob přebalování. Multifunkční dětská postýlka je výhodná ještě z dalšího důvodu. Pokud máte už jedno dítě a víte, že časem miminko budete přemisťovat do stávajícího dětského pokoje, stačí multifunkční postýlku jednoduše až ji nebudete potřebovat rozložit na klasickou dětskou postel. Rozložením postýlky získáte klasické lůžko pro matraci 90x190 cm a samostatnou komodu. Tento způsob řešení představujeme na ilustrační fotografii v podobě kolekce Adele od francouzského výrobce.

 

    

 

Další výhodou pořízení jen dětské postýlky je nemalá finanční úspora. Zařídit dětský pokoj pro miminko jako kompletní interiér je finančně náročné a přitom nábytek budete využívat maximálně do tří let věku dítěte. A stejně vás čeká zařízení dětského pokoje pro předškoláka, školáka. Odložit vybavení dětského pokoje pro větší dítě a pořídit jen postýlku pro miminko není nic špatného. Stále více a více rodičů se k tomuto řešení přiklání.

 

Zařizujeme dětský pokoj pro miminko se vším všudy

Pokud jste prvorodiči a čekáte první přírůstek do rodiny, určitě je tento okamžik spjatý s řadou emocí a očekávání. Snadněji tak podlehnete přání mít zařízený celý dětský pokoj pro miminko. A pokud plánujete i druhé dítě, celkem se to i vyplatí, jelikož nábytek využijete hned dvakrát. Dětský pokoj pro miminko to jsou převážně tři základní díly nábytku. Samozřejmě postýlka, pak komoda často s přebalovacím pultem a šatní skříň. Komodu i skříň pak můžete využívat až do dospělosti dítěte. Také jsou dnes v nabídce postýlky, které lze rozložit na menší postele pro děti do pěti let. Také velmi užitečné řešení, jelikož vybavení dětského pokoje pro školáka můžete odložit na dobu, kdy toto bude aktuální. I zde se dá při rozumné volbě nábytku hodně ušetřit. A nezapomínejme na skutečnost, že existují multifunkční postýlky, které pak můžete rozložit na celý dětský pokoj. A přitom už od narození máte pro miminko vybavený celý interiér.

 

    

 

Pokud zařizujete dětský pokoj pro miminko, rozhodně doporučujeme pořídit komodu s přebalovacím pultem. Komodu můžete pořídit i samostatně, ale pult na komodě je velmi bezpečným způsobem, jak miminko přebalit. Přitom navýšení pořizovací ceny je zanedbatelné. V pozdějším věku lze přebalovací pult snadno demontovat a komodu můžete dál využívat. Stejně jak skříň, ostatně jak jsme zmínili už v úvodu.

 

V posledních letech se však řada rodičů přiklání k multifunkčnímu řešení vybavení dětského pokoje a to především z toho důvodu, aby se využití nábytku pro miminko prodloužilo s původních maximálních tří let na delší dobu. Dnes už jsou běžné postýlky s možným rozložením tak, že z daných "kusů" z postýlky lze zařídit pokoj pro školáka. Takže nábytek pro miminko můžete využívat od jeho narození až po dospělost. Úspora značná a to nejen finanční, ale i časová. Nabídka je velmi široká a určitě si každý z vás vybere.