Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský nábytek pro holky, inspirace z Francie

Zařídit dětský pokoj pro malou či větší slečnu není jednoduchá záležitost. Holky rozhodně vybavení interiéru prožívají více než kluci, také mají více dekorací a nejrůznějších drobnůstek. Kluci až tak dekorace neřeší, spíše je to na nás rodičích vytvořit klukům příjemné prostředí. Ale pokud máte doma holku, nebo dokonce dvě slečny, pak rozhodně víte o čem mluvíme. Jak zařídit dětský pokoj malé slečně, která miluje princezny a jak zařídit dětský pokoj větší slečně, která už je parádnice? Nechme se dnes inspirovat designy francouzských výrobců. A inspirace z Francie není náhodná. Vždyť právě francouzsky v tolika směrech diktují světovou módu.

 

Dětský pokoj pro menší slečnu

Určitě je rozdíl při zařizování interiéru dětského pokoje malé či větší slečny. Malé předškolačky a školačky ještě touží být princeznami a milují ve většině případů růžovou barvu. A i francouzští výrobci využili růžový odstín při návrzích dětských pokojů. Design nábytku je můžeme říci tak trochu i v rustikálním stylu, což má i romantický půvab. Velmi oblíbené jsou u malých slečen dětské postele s nebesy. Ty samy o sobě už v daném interiéru navozují velmi romantickou, můžeme říci holčičí atmosféru. Nabídka dětských postelí s nebesy je velmi elegantní a troufáme si tvrdit originální. Jak jsme již zmínili, malé slečny se nejvíce přiklánějí k růžovému odstínu, ale při zařizování interiéru dejte pozor na to, aby vás vaše malá parádnice nepřesvědčovala o tom, že vše má být růžové. Takový dětský pokoj by nepůsobil příliš hezky. Je lépe vždy růžový odstín v malém měřítku do interiéru zakomponovat a to nejlépe ve spojení s bílou. Můžete použít růžový nábytek s bílou výmalbou stěn a bílými dekoracemi, nebo bílý nábytek s růžovou výmalbou stěn a růžovým třeba povlečením na posteli. Pokud však pořídíte růžový nábytek, pak ostatní vybavení dětského pokoje by opravdu již mělo být v jiném tónu.

 

Dětská postel Snoop    Dětská postel Reverse

 

Ideálním příkladem spojení bílého nábytku s růžovou či růžovými dekoracemi jsou ilustrační fotografie návrhů dětských pokojů. První fotografie, která představuje postel s nebesy je vhodná už pro školačku, potažmo i studentku. Velmi elegantní řešení místa na spaní a vaše holčička se bude cítit opravdu jako princezna. Druhá fotografie je ideálním řešením dětského pokoje pro předškolačky. Dětská postel na sebe vzala podobu zámku, velmi milé jsou i dekorace a nechybí ani dětský nábytek menších rozměrů, tedy přizpůsoben malému vzrůstu holčičky. Dětský stolek s židlemi. Výrobce myslí i na pohodlí vašich dětí a tak na židličky umístil sedáky v růžovém odstínu. Vše na sebe velmi příjemně a také logicky navazuje. A pro odpočinek může vaše malá princezna využít sedací vak v podobě srdce. Samozřejmě v růžovém provedení. Ale nejrůznějších návrhů je celá řada. Další fotografie jsou už více zaměřeny na maximální využití prostoru a součástí vybavení je i psací stůl, tedy pokoj je plně připraven pro školačku.

 

                        Dětský pokoj Biotiful

 

Elegance versus ryze praktické využití. I tak by se daly popsat následující ilustrační fotografie. Na prvním návrhu dětského pokoje Elise zachoval výrobce ještě romantický charakter návrhu interiéru. Pokoj lze využít až do dospělosti holčičky, kdy již bude studentkou. Dokonce pro parádnice nechybí ani toaletka, která je důmyslně zasazena do psacího stolu umístěním zrcadla. Druhý návrh je ideálním řešením pro případ, že pro vybavení dětského pokoje máte k dispozici opravdu jen velmi málo místa. Multifunkční postel s psacím stolem na vysunutí a řada úložných prostorů v ní dokáže v dané místnosti šetřit maximálně prostorem. Dominantou obou návrhů je pak opět růžový odstín. A jelikož nabídka dětských pokojů je opravdu velmi široká, rozdělili jsme nabídku ještě do dvou kategorií dle preferovaného odstínu. Bílé dětské pokoje, kterým samozřejmě dominuje bílý odstín a růžové dětské pokoje, kde naopak převládá odstín růžový. V nabídce dětských pokojů pro holky najdete i jiné odstíny, nechybí přírodní odstíny, oranžová, červená, nebo kombinace více barev.

 

Dětský pokoj pro větší slečnu

Měl by být už opravdu jiný. Větší slečna má rozhodně už i více oblečení a tak je velmi prozíravé pořídit alespoň třídveřovou šatní skříň, nejlépe pak se zrcadlem. Větší slečny také milují bílý odstín, ale nábytek je už více moderní, jednodušší, ne tak romantický. Velkou pozornost, pokud vaše slečna studuje, by jste měli věnovat dostatečně velkému psacímu stolu a vhodné jsou i nejrůznější regály na knihy a učebnice. Celkově je charakter dětského pokoje, nebo můžeme říci studentského pokoje, více praktický a výrobce klade větší důraz na velikost úložných prostorů.

 

                Dětský pokoj Finland pro holku

 

Příklady návrhů interiérů pro větší slečnu. V prvním využito opět bílého odstínu a můžeme říci, že nábytek je velmi moderní. V druhém návrhu jsou patrné stylové prvky, které ze studentského pokoje vytvářejí opravdu netradiční návrh. Na druhém návrhu nechybí ani toaletní stolek, který je vytvořen z nočního stolku, na kterém je umístěno zrcadlo. Větší slečně vůbec největší radost uděláte pořízením toaletního stolku a tak francouzští výrobci přicházejí s tímto typem nábytku nejen pro umístění do ložnice, ale i studentského pokoje.

Nejrůznějších "vychytávek" pro vybavení dětského pokoje malé princezny, nebo studentského pokoje větší slečny je celá řada. A právě inspirace od francouzských výrobců je pro vybavení interiéru holek velmi dobrou volbou. Věříme, že naše dnešní povídání vás zase trochu více poodkryly možnosti moderního bydlení a zařizování interiérů.