Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětské ohrádky pro batolata

I když na nábytku Aldo najdete především klasické dětské postýlky, není to důvod k tomu, abychom si v našem povídání neřekli také něco o ohrádkách pro miminko. Hrací ohrádka, jak už název napovídá, slouží jako místo pro hraní nejmenších dětí. Aby k dětem byla po všech stránkách „milá“, musí být pevná, stabilní a nesmí se na ní nacházet žádná nebezpečná místa. Dětské ohrádky mají různé designy, jsou dokonce vyrobeny i z různých materiálů. Dnes vám představíme (povíme si) ohrádky, které jsou multifunkční, zdravotně nezávadné i pro děti a hlavně měkké, aby předcházely mnoha dětským, ač většinou neškodným, šrámům.

 

Síťované ohrádky

Síťované ohrádky jsou vypolstrované, rozměrově podobné ohrádky, které mají vždy dno. Jejich tvar je rozmanitý – rohové, oválné atd. Bočnice je vyrobena ze síťoviny, která je pružná a v případě, že dítě na stěnu ohrádky upadne, síťovina ho odpruží zpět. Horní límec ohrádky je také polstrovaný, aby se dítě nemohlo o nic poranit, rohy jsou zaoblené. Ohrádku je dobré koupit až když se dítě samo pohybuje. Je vhodné jí umístit do vaší blízkosti, můžete se tak věnovat chvíli sama sobě a přitom máte jistotu, že vašemu dítěti nic nehrozí.


 

Dětská ohrádka z kolekce HPA patří k cenově nejnáročnějším. Rozdíl je v designu, kdy stěny a horní okraje ohrádky jsou mohutnější, rozdílné je rovněž zpracování podstavce - nohou ohrádky. Všechny ohrádky řeckého výrobce z kolekce HPA jsou známé svou pružností a v ceně ohrádky je rovněž lehce omyvatelná matrace. Dětské doplňky, které mohou rodičům ušetřit monoho starostí. Ohrádku ocení zejména maminky, které potřebují uvařit oběd, nebo věnovat se různým domácím pracím.

 

Dětská ohrádka E111

Další dětská ohrádka na fotografii je vyrobená ze zdravotně nezávadného PVC, opatřená certifikátem bezpečnosti. Dětská ohrádka v ceně nabízí rovněž matraci, která je velmi lehce omyvatelná vodou. Pružná síť po stranách a měkký podklad, s olemováním proti okousání, to vše jsou atributy dětské ohrádky společnosti značkového nábytku HPA.

 

Dostatečný prostor

Hrací prostor nemusí být příliš velký. Tři metry čtvereční mu bohatě stačí. Prostor by měl být umístěn na zemi, aby dítě odtud nemohlo nikam spadnout. Pro mnoho maminek je ideálním řešením právě dětská ohrádka, protože si v ní dítě může hrát, aniž by mu hrozilo nějaké vážnější nebezpečí. (Ovšem za předpokladu, že má v ohrádce vhodné hračky přiměřené jeho věku.) Rodiče často umísťují jednu ohrádku do dětského pokojíčku, druhou pak do své pracovny, nebo do obývacího pokoje, prostě do prostoru, kde se momentálně nacházejí. Bohužel, ne každé dítě je rádo v ohrádce. Jestliže se začne rozčilovat v okamžiku, kdy ho dáte do ohrádky, zkuste si tam nejprve vlézt s ním. Až bude zabráno do hry, nenápadně odejděte. Nebo počkejte, až zlost malého žalářníka přejde. Možná, že se uklidní a nakonec si bude samo hrát. Na jeho zlost nereagujte. Pokud je však dítě opakovaně červené vzteky, a to po dobu delší než dvacet minut, pak zřejmě nebude ohrádkový typ. S tím se nedá nic dělat. Když si Vaše svobodomyslné děťátko bude hrát pouze na hrací dece, musíte na něj pochopitelně dávat větší pozor.