Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Chcete zařídit kuchyň "francouzsky"?

Každá země má své tradice, které nám jsou, či nejsou blízké. Co se však týče vybavení, či spíše zařízení interiéru kuchyně a jídelny, je mně velmi blízký francouzský, provensálský design. A tak se s vámi dnes chci podělit o některé nápady a designy, které jsou inspirovány zemí, kde gurmánství a určitá noblesa nejsou prázdnými pojmy. Nabídka francouzského výrobce nábytku, samozřejmě nejen do kuchyně a jídelny, je velmi široká a opravdu velmi originální.

Kuchyně v duchu tradic

Asi nejlépe vystihuje francouzskou kulturu a především způsob stolování kolekce nábytku do kuchyně, ale také jídelny Elise. Stylový nábytek v imitaci dřeva borovice v transparentním bílém odstínu je spojen s několika novodobými prvky. Kolekce je designem zařaditelná do kategorie rustikálního nábytku, ale například ve srovnání s německým rustikálem není design tak strohý. Francouzský způsob rustikálního bydlení je určitě více elegantní. Ale nejlépe napoví ilustrační fotografie.

 

     

 

Základem každé kuchyně, nebo jídelny (pokud máte pro její zařízení k dispozici samostatnou místnost) je jídelní stůl. V kolekci Elise výrobce spojil elegantní prvky s praktickými. Pro jídelní stůl zvolil jako výplň jídelní plochy stolu tvrzené mléčné sklo na které se nemusíte bát pokládat ani teplejší talíře. Na rozdíl od dřeva, kde hrozí že vám teplé, horké předměty vytvoří poškození jídelní plochy. Ale použití skla, které je zasazené do dřevěného rámu navíc působí velmi efektně, jak jsme zmínili již na počátku elegantně. Jídelní stůl je tak originálním "kouskem" a ozdobou ve vašem interiéru, překvapivě také s možností jeho rozložení na větší rozměr.

 

 

      

 

 

Elegantní nábytek také pro malé interiéry

Většina z nás nemá k dispozici samostatnou místnost pro vybavení jídelny. A pokud patříte k těm, kteří rádi s kulturou a noblesou stolují, určitě nebudete chtít zařídit jídelní kout v kuchyni kde se vaří. A tak se každý snaží najít náhradní řešení. Ve většině případů je v malém bytě řešením jídelní kout v obývacím pokoji. Jak ale harmonicky vybavit místnost kde stolujeme i odpočíváme večer u televize? Pokud máte jídelní kout v obývacím pokoji, i ten by měl s ostatním vybavením v místnosti korespondovat. A tak výrobci stále častěji přicházejí s nabídkou kolekcí, které obsahují díly nábytku v identickém designu jak pro vybavení jídelny, tak obývacího pokoje. A kolekce Elise k nim naštěstí patří.

 

      

 

Kolekce Elise je rozhodně určena těm z vás, kteří nepatří příliš k milovníkům "studeného" moderního nábytku. Kolekce má originální atmosféru, patří rozhodně k velmi elegantním. Příjemné je také to, že nepatří k typickým rustikálním designům, dané díly nábytku nejsou mohutné a lze je využít i v malém interiéru. Kolekci Elise dáváme za Aldo náš pomyslný palec samozřejmě nahoru. V neposlední řadě mnohé z vás určitě překvapí cena, která je velmi dostupná, ale také materiál, kterým není dřevo, ale laminát s tloušťkou desek až 25 mm. Nábytek je tak odolný vůči mechanickému poškození a snadnější na údržbu oproti masivním povrchům.