Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Bydlení, nebo domov I

Nehledejte jen bydlení, ale domov. Věříme, že někde na světě existuje pro každého ideální místo. K jeho nalezení stačí, když sami sebe dobře znáte. Potom totiž máte velkou naději, že v něm budete šťastně žít. Zařídit dle Vašich představ obývací pokoj, ložnici, kuchyň a všechny místnosti v domě je jedna stránka bydlení, ale jak říkají italové, pocit z dobrého bydlení vám zaručí rovněž jaký máte výhled z okna.

 

  

Moderní i tradiční nábytek z masivu na Nábytku Aldo od německého výrobce

 

Správné místo

Existuje stará poučka, podle které dobré bydlení dělají tři věci : místo, místo a místo. Pravdivost tohoto rčení by Vám určitě podepsali všichni obyvatelé příměstských satelitů, kteří tráví v zácpách denně několik hodin nebo v dopravních prostředcích, aby se dopravili do práce a zpět. A po návratu musejí zase sednout do auta jen proto, aby si  dojeli pro rohlíky, protože ve vsi chybí obchod. Doba, kdy u nás neexistoval trh s nemovitostmi a adresa bydliště byla jen dílem šťastné náhody, či známostí, definitivně pominula. Možnost výběru z řady variant vás ale staví před otázku : pro jaký byt - dům se rozhodnout.

Pokud si odmyslíte limity, které vám brání hledat ideál, a představíte si vysněnou možnost, nebudete mít ještě zdaleka vyhráno. Možná se vám zdává o rodinném domě, ve kterém byste byli skutečně nešťastní, protože jeho údržba je nad vaše síly. Než se pustíte do realizace svých tajných přání, začtěte se do naší stručné typologie šťastných majitelů nemovitostí. třeba se mezi nimi poznáte a pochopíte, že by se vaše myšlenky měly začít upínat úplně jiným směrem.

 

Francouzský výrobce může značně přispět k pohodlí ve vaší ložnici

 

A nezapomeňte, že otázka jak vyřešit nové bydlení může být rozbuškou, která dokáže otřást i stabilním vztahem. Problém vzniká pokud se do realizace svých představ pustí dva lidé, jejichž denní snění nevykazuje žádné styčné body. On chce zůstat v paneláku, ona touží s jeho pomocí zrealizovat rekonstrukci starého domu. V tu  chvíli zvažte, jestli je pro vás důležitější vztah, nebo byt. Pro poznání sebe sama čtěte naše články, kde najdete i řadu doporučení odborníků na slovo vzatých.