Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Stůl, který poroste s vaším dítětem

Kdo má děti, tak ví, že přirovnání „roste jako z vody“ je pravdivé. A taky moc dobře ví, že co chvíli je potřeba měnit nejen oblečení, ale i nábytek v pokojíčku, aby se přizpůsobil potřebám dítěte. První obrázky i první domácí úkoly tvoří dítě u stolu, proto je důležité vybrat ten správný. A abyste nemuseli během chvíle kupovat nový, máme pro vás tip na rostoucí stoly, které se přizpůsobí výšce i potřebám vašeho dítěte.

Správně zvolený stůl může předejít problémům se zády

Je dobré, aby si dítě navyklo na správné sezení u stolu již v raném věku, nástup do školy tak pro něj bude mnohem jednodušší. Dítě se může na sezení u stolu začít zvykat třeba již od tří let. Výhoda rostoucích stolů je, že se přizpůsobí velikosti dítěte natolik, aby sedělo v přirozené poloze.

Pro dítě je velmi důležitá výška stolu, jedině tak ho ušetříte od problému se zády. V ideálním případě by při sezení měl být v kyčli, kolenu i kotníku pravý úhel. Pokud se dítě musí ke stolu natahovat nebo naopak sklánět, tak v budoucnu může mít problémy s páteří. Navíc mu tímto bude sezení u stolu nepohodlné a hůře se bude soustředit na to, co dělá.

Není potřeba kupovat nový nábytek, rostoucí stůl je možné přenastavit

Kupovat nový nábytek s každými pár centimetry, co dítě vyroste, je velmi neekonomické. Když si pořídíte komplet rostoucího stole i židle, tak nebudeme problém jednoduše přenastavit podle potřeby. Navíc takhle mohou stůl využívat mladší i starší sourozenci.

 

      

 

Při výběru stolu se zaměřte na to, jak snadné nebo naopak náročné je měnit nastavení stolu. V případě, že potřebujete stůl pro děti různého věku, tak by nastavování mělo být co nejsnazší. Ideálně tak, aby to starší dítě zvládlo i samo.

Originální řešení stolů pro děti přišlo z Belgie

Comfort je značka pocházející z Belgie a je známá tím, že přišla s originálním řešením stolů pro děti. Vytvořili sestavu stolu a židle, přičemž oboje je možné přizpůsobit výšce dítěte. Stůl má navíc polohovatelnou desku, takže vaše dítě na něm může psát domácí úkoly a stačí jednoduše změnit polohu desky a může začít tvořit umělecká díla.

 

 

 

Jejich rostoucí stoly jsou vhodné pro děti od 3 do 12 let, takže ho mohou využívat sourozenci nebo máte jistotu, že na několik let máte vystaráno.

Každý rodič chce, aby dítě mělo hezký a třeba i barevně sladěný pokojíček. U značky Comfort vybírat můžete ze stolů, které jsou oživeny růžovými nebo modrými detaily. Pokud preferujete univerzální nábytek, tak vás zaujme šedý rostoucí stůl.

Pro děti jen to nejlepší

Myslete na to, že dítě se vyvíjí každým dnem, a i vy můžete podpořit to, aby rostlo správně. Proto se zaměřte na výběr stolu i židle, kde vaše dítě bude trávit s přibývajícím věkem víc a víc času. Ačkoliv možno tomu teď nepřikládáte takovou váhu, za pár let se vaše volba projeví.