Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Největší úsporu místa zajistí patrové postele se skříní

Snad největším problémem všech rodičů při vybavování dětského pokoje je prostor. Jeho nedostatek je třeba mít na zřeteli a dětský pokoj je třeba zařídit tak, aby splňoval vlastní účel. Rodiče, především pak dvou či více dětí, kteří mají k dispozici jen jednu místnost pro zařízení dětského pokoje, musíme pečlivě zvážit výběr nábytku. V dnešní době přinášejí výrobci velmi důmyslné, multifunkční designy a tak zařídit dětský pokoj účelově, naštěstí už není žádný problém. Z dnešní nabídky si můžete vybrat nejen z důmyslného designu, který vám v maximální míře ušetří prostor, ale také z široké palety nejrůznějších odstínů, které ještě před několika málo léty nebyly ani myslitelné.

 

                                                                 Dětská palanda Bo3- 90x200 - aluminium, bělená borovicePatrové postele s šatní skříní, koncept pro úsporu místa

Největší problém s nedostatkem místa je především v případě, kdy je třeba zařídit jednu místnost jako dětský pokoj pro dvě děti. Jako ideální se pak jeví pořízení patrové postele, kdy jsou lůžka umístěna nad sebou. Patrové postele samy o sobě nejsou nic nového, je to řešení známé již řadu let. Ale není postel jako postel a i nabídka patrových postelí za posledních několik let přinesla zcela nové, funkční prvky. Dnešní nabídka to jsou především do malých interiéru patrové postele s šatní skříní. A jako bonus jsou zde navíc úložné prostory v podobě šuplíků, nebo často je součástí patrových postelí také police. 


Patrová postel se skříni a šuplíky Cascina - Antique pink    Patrová postel pro dvě děti Bo1 - modrá

 

Na ilustračních fotografiích můžete sami posoudit funkční design španělského výrobce, který představujeme patrové postele, kdy šatní skříň je po celé hloubce postele a lze v podstatě do skříně vstoupit. Samozřejmě myšleno v kontextu menšího vzrůstu dětí. Vnitřním uspořádáním šatní skříně je šatní tyč i police. Pokud je skříň v podstatě součástí řešení spacího prostoru v interiéru dětského pokoje, pak úspora místa je značná. Do šuplíků si děti mohou odkládat oblíbené hračky, na police zase naopak oblíbené knížky. 

 

                                                   Patrová postel Flip oak

 

Každý dětský pokoj, respektive místnost, kterou jsme k tomuto účelu určili, má samozřejmě jiný půdorys. A tak záleží také na tom, jak nejlépe patrovou postel ustavit. Někomu vyhovuje, když je šatní skříň na levé straně postele, někomu zase dle dispozic pokoje, když je skříň na pravé straně postele. Proto je velmi zásadní a design opravdu důmyslný, když výrobce tuto možnost nabízí a sestavení patrové postele je variabilní, ponecháno zcela na vašem rozhodnutí. Na druhé ilustrační fotografii fotografii šel s důmyslným designem výrobce ještě dál a patrovou postele můžete sestavit různorodě i v tom smyslu, že postele budou umístěny pod sebou, nebo do pravého úhlu, jak je tomu na fotografii. 

 

Patrové postele v moderní podobě s různými funkčními prvky

Patrové postele samy o sobě jsou velmi vhodným řešením vždy, když je místnost pro vybavení dětského pokoje malá. Ale každý z rodičů řeší jiné problémy. A někteří zase mají třeba problém s velikostí místa na spaní u postelí, když jsou děti v různém věku, tedy máte dvě děti s velkým věkovým rozdílem. Jak vyřešit tuto situaci v malém dětském pokoji, kdy pro jedno dítko potřebujete klasickou velikost postele v rozměru pro matraci 90x200 cm a pro druhé, již studenta, studentku naopak postel s rozměrem místa na spaní 140x200 cm? I takové patrové postele v nabídce dnešních designů samozřejmě najdete.

 

                                     Patrová postel s lůžkem 140 a přistýlkou, Scotte white

 

Na fotografii je velmi elegantní a nenásilné řešení místa na spaní pro dvě děti s velkým věkovým rozdílem. Dolní lůžko pro starší z dětí je větší a horní menší. Dnes jsme vám představili je střípek z nabídky unikátních designů patrových postelí, kterými můžete vyřešit nemalé problémy. K dispozici jsou samozřejmě další a další možnosti, třeba patrové postele s psacími stoly, se skříní i psacím stolem, patrové postele s možností pozdějšího rozložení na dvě samostatná lůžka, zkrátka a dobře, nabídka rozhodně stojí za to a možná i vy najdete řešení pro stávající vybavení dětského pokoje vašich dětí.