Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak zařídit dočasné bydlení

Spousta z nás se ve svém životě rozhodne pro dočasné bydlení, například v menším pronajatém bytě. Jak ale vybavit příbytek, který nám neříká pane, aniž by bylo nutné investovat do něj vysoké částky? A jak zařídit byt útulně a funkčně, ale zároveň tak, aby zbyly peníze i na ten budoucí? Žádný strach – zútulnit nový domov můžete i za pár korun. Stačí se držet několika snadných pravidel a rad. Které to jsou?

1. Co můžete a co ne

Pokud byt není váš, zjistěte od jeho majitele, jak výrazné úpravy v něm můžete dělat. Nemáme na mysli bourání nosných zdí, mít možnost vymalovat nehezké stěny se ale rozhodně hodí. Nakupte barvy, pozvěte přátele a užijte si zábavné malířské odpoledne.

 

Výsledek obrázku pro painting walls

 

2. Nábytek? Skromně, levně, multifunkčně

Toužíte po nesmrtelném masivu a při návštěvách prodejen s nábytkem byste klidně utratili jmění? Při vybavování dočasného bydlení se zkuste držet. Uvažujte realisticky: opravdu se neobejdete bez té úžasné skříně na míru s posuvnými dveřmi? Nestačil by vám místo ní prozatím jen stojan na kolečkách nebo skládací látková skříň a k tomu pár prostorných krabic.

 

Šatní skříň rohová, otevřená Suit oak   Psací stůl s regálem Bali nordic oak, white

 

Velmi praktické jsou také jednoduché modulové systémy, které můžete případně dokoupit a nebudou vás stát hromady peněz. Policová stěna třeba skvěle rozdělí menší interiér. Pohlídejte si však, že jsou vybrané kusy v nabídce daného obchodu dlouhodobě, aby vás v budoucnu nepřekvapila změna sortimentu.

 

                                            Designový regál Lis Alta oak large

 

Poohlédněte se také po multifunkčních kouscích. Skvělé využití má například box na kolečkách, který se dá použít jako noční či servírovací stolek nebo jako úložný prostor, se kterým snadno zajedete pod stůl. Nebo můžete pořídit i psací stůl s několika způsoby sestavení.

 

Designový psací stůl Rox glossy white, oak    /designovy-psaci-stul-rox-glossy-white-oak-x115772

 

 

3. Jaký si to uděláš...

Nemusíte být skalním fanouškem Receptáře prima nápadů, abyste si sami dokázali vyrobit pár jednoduchých kousků do bytu. Zkuste na sociální síti Pinterest prozkoumat nápady na věšáky z obroušených a nalakovaných větví nebo ze starých trubek, na postele či pohovky z palet, nebo na noční stolky z vylepšených starých štokrlat. U dekorací bude kreativních nápadů ještě více.

 

 

4. Investice, která se vyplatí

Nešetřete na svých zádech. Pokud existuje nějaká část vybavení, do které se vyplatí investovat, je to právě postel, případně alespoň matrace. Plácněte se přes kapsu a investujte do matrace, která vám vyhovuje – odrazí se to na kvalitě spánku, na vaší náladě a zdraví. A matrace s vámi může koneckonců putovat i do nového domova. Při výběru lůžka vám poradí článek Na co byste měli myslet při nákupu levné postele.

5. Ke stolu!

Dalším kouskem, do kterého se vyplatí investovat, je kvalitní, dostatečně velký (nebo rozkládací) stůl. Ocení ho jak vaše návštěvy, tak vy, a to nejen u jídla, ale i při práci. Bojíte-li se, že vás v budoucnu bude omezovat specifická barva dekoru, sáhněte po neutrální barvě, klidně i bílé. Inspirovat se můžete v našem článku Tipy na moderní jídelní stoly.

 

                         /jidelni-stul-rozkladaci-bily-bok-x119970

 

6. Kouzlo drobností

Nejste fanoušky zbytečností? Přesto zbystřete. Jsou to totiž právě maličkosti, které dokáží z cize působícího bytu vytvořit opravdový domov, ve kterém se budete cítit dobře jak vy, tak i případné návštěvy.

Nechte si vyvolat oblíbené fotky, na zeď pověste jemná světýlka, do hezkých květináčů nasázejte rostliny, které byt oživí, a pokud se vám příliš nezamlouvá podlaha, odveďte z ní pozornost koberečky se zajímavými vzory. Jestliže máte k dispozici šicí stroj, můžete si zkusit vyrobit závěsy z látky přesně podle vašeho gusta. Možná budete překvapeni, jaký rozdíl dokáže v interiéru udělat kus látky.

 

7. Oči na stopkách!

Nevybírejte ukvapeně, hledejte kvalitní materiály a nadčasový design a dodejte svému dočasnému (a poté třeba i trvalému) bydlení vlastní originální duši.