Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Na co byste měli myslet při nákupu levné postele

Že je kvalitní spánek důležitý, o tom vás jistě nemusíme přesvědčovat. Pro kvalitní spánek je potřeba kvalitní postel, ale ta přitom vůbec nemusí být drahá, správné pohodlí vám poskytnou i levnější kusy. Zjistěte, proč byste měli dát šanci i postelím za méně peněz a na co si při výběru dát pozor.

Co potřebujete především

Cítíte se unaveně navzdory dlouhému nočnímu spánku? Možná je načase popřemýšlet, jestli se ve své posteli vůbec dobře vyspíte. Pro pohodlný spánek, při kterém opravdu načerpáte síly, je přitom důležitá především správná a kvalitní matrace. Zapomeňte na rozkládací pohovky nebo staré pružinové matrace.

Pokud se na nějakém kusu do ložnice opravdu nevyplatí šetřit, je to právě matrace, kterou volte ideálně z paměťové pěny a dostatečně tlustou. Na tloušťce matrace totiž závisí, jak dobře dokáže rozložit vaši váhu. Jednoduše řečeno, čím jste větší a čím víc vážíte, tím silnější matraci byste měli mít. K zahození není ani pořídit postel, která neplní "jen" funkci spaní, ale zároveň jejím pořízením získáte velký úložný prostor, který nahradí šatní skříň.

 

                                       Postel s prostorem se zvedacím roštem Vasa

 

Naopak rám postele plní hlavně estetickou funkci. V konečném důsledku se jedná jen o několik desek dovedně spojených dohromady a cena se tak odvíjí především od použitého materiálu a řemeslné náročnosti. Nemusíte si nutně pořizovat postel z masivního dřeva.

Laminátové desky od kvalitních evropských výrobců o tloušťce zpravidla 15-22, případně 22-32 milimetrů, splní stejnou funkci a budou vám dobře sloužit řadu let. Naštěstí spousta výrobců nepřesunula výrobu do Číny, ale udržuje tradiční výrobu na starém kontinentu už desítky let a zachovává díky tomu patřičnou kvalitu.

 

                       Manželská postel s nočními stolky Gia

 

 

Levná neznamená horší

Výrobci dnes nabízejí řadu postelí v zajímavém moderním provedení v cenách začínajících na čtyřech tisících korun. Přitom vám taková postel v kombinaci s dobrou matrací a kvalitním lamelovým roštem poskytne stejný komfort pro spaní jako několikanásobně dražší kusy.

Při výběru postele je důležitý hlavně prostor na spaní - pro dva lidi byste měli mít postel o šířce alespoň 160 centimetrů, ideálně ale 180. Pokud máte se svým spolunocležníkem různé požadavky na tvrdost matrace, jednoduše rám postele vyplňte dvěma matracemi o šířce 80, respektive 90 centimetrů.

 

                         Panel s nočními stolky k postelím 140,160 Greta

 

I levné postele se mohou pyšnit dovedným řemeslným zpracováním a především funkčními úložnými prostory. Zpravidla to bývají zasouvací šuplíky pod postel, ale čím dál oblíbenější jsou odkládací poličky v záhlaví postele. Popřemýšlejte, kolik úložného prostoru v ložnici potřebujete, šuplíky pod postelí vám totiž bez problémů nahradí jednu komodu, a vy tak ušetříte místo.

Nenechte se tedy při zařizování ložnice omezit nižším rozpočtem a vybírejte z řady postelí v různých barvách i dekorech dřeva. Věnujte svou pozornost i výrobkům za akční cenu, jejichž nabídku pro vás na Nábytku Aldo pravidelně obměňujeme.