Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak správně zařídit dětský pokoj pro dvě děti

Máte dvě, nebo i tři děti a pro vybavení dětského pokoje jen jednu místnost v mnoha případech ještě rozměrově malou místnůstku? Jak všechny ty díly nábytku a především dětské postele a psací stoly do pokojíčku naskládat? A zůstane ještě dětem místo na hraní? Dnešní článek bude o zařizování interiéru pro více dětí a jak vlastně nejvíce místo v dětském pokoji ušetřit. Budeme se věnovat zařizování malého pokoje i zařizování velkého pokoje, kdy nemusíte až tak místem šetřit. Rady a nápady, které přinášejí přímo designéři. Nechcte se inspirovat, nechte se na chvíli unášet představou, jak by to mohlo vypadat i u vás doma. Třeba se pro některý z návrhů rozhodnete i vy.

Když je pro zařízení dětského pokoje dvou dětí málo místa

Pokud bojujete s nedostatkem místa v místnosti, kterou jste určili vašim dětem, nejvíce samozřejmě ušetříte správným výběrem dětské postele. A mnozí z vás tuší správně, že nejvíce místa v dětském pokoji více dětí ušetříte patrovou postelí. Dnes je nabídka patrových postelí opravdu velká a vy kromě místa na spaní zároveň s postelí získáte také rafinovaně skryté úložné prostory, nebo psací stůl a nezapomínejme na nabídku patrových postelí pro tři děti, kdy třetí místo na spaní je řešeno přistýlkou v podobě šuplíku. Jedna patrová postel vám zabere v dětském pokoji kolem 2,5 metrů na 1,5 metrů. Záleží samozřejmě na designu a na tom, zda jsou lůžka umístěna vertikálně, nebo horizontálně. V každém případě si představte místo patrové postele dvě či dokonce tři samostatné klasické dětské postele. Je to nepoměr, že ano? Takže místo na spaní máme vyřešeno. Ideálním a snad jediným nejrozumnějším řešením je opravdu patrová postel, nebo lze ještě použít dětskou postel s přistýlkou a jednu samostatnou postel, pokud máte tři děti. Pokud máte dvě děti, pak dětská postel s přistýlkou je samozřejmě řešením, ale neušetříte už tolik místa, jelikož nenabízí tolik úložných prostorů jako patrová postel. Takže za nás opravdu ideál patrovka.

 

 

První naše návrhy jsou právě tím ergonomickým řešením, které jsme měli na mysli. Patrová postel s přistýlkou v designu pro kluky, malé závodníky a patrová postel Gravity, která kromě míst na spaní nabízí i řadu polic, šatní skříň a úložný prostor pod schůdky. každý z návrhů má něco do sebe. Patrovou postel Champion pro kluky můžete časem rozložit na dvě samostatné postele a to se hodí když jedno z dětí už z domu odejde. Druhý návrh se zase více soustředí na velikost úložných prostorů. Místo na spaní v podobě patrové postele jsme vyřešili a co psací stoly?

Pokud můžeme doporučit, každé z dětí by mělo mít svůj vlastní psací stůl. Ale tři stoly, nebo třeba i dva psací stoly? Máte místo? Pokud ne, je zde řešení v podobě psacího stolu s nádstavcem. Opět nějaké to místo ušetříte díky nádstavci a ten je umístěný nad pracovní plochou, takže nezabere prostor na podlaze. Bohužel, děti se musí ale u stolu střídat. Pokud ale místo máte, je celá řada řešení jak stoly umístit, rozmístit, zkrátka pracovní prostor vyřešit.

 

 

 

Všechny návrhy vždy patří do dané kolekce a tak k psacím stolům a regálům pořídíte v identickém designu zase dětské postele, komody či skříně, zkrátka vše pro vybavení dětského pokoje dvou dětí. Na první fotografii uvádíme řešení pracovního prostoru dvou dětí z kolekce Trio, mimochodem velmi nadčasová kolekce a druhá fotografie představuje řešení pro dvě děti z kolekce Dynamic. Líbí se nám obě řešení stejně, každé nabízí něco jiného. V každém případ takhle by měl vypadat ideálně zařízený pracovní prostoru dvou dětí. Ale, ne všichni si to můžeme dovolit.

 

 

Když je pro zařízení dětského pokoje dvou a více dětí dostatek místa

Pak není vlastně co řešit. Ideální je, aby každé z dětí mělo svou vlastní postel. Její uspořádání už pak závisí jen na půdorysu místnosti a to kde je okno. Žádná z postelí by neměla být v blízskoti okna ani zdroje tepla, také není dobré když je hned u vstupu. Takže ono to zase není až tak jednoduché viďte? Pokud je mezi vašimi dětmi velký věkový rozdíl doporučujeme rozhodně pořídit studentskou postel s přistýlkou. Starší z dětí z domu odejde a vy pak můžete šuplík dále využívat jako klasický úložný prostor a zůstane vám jen jedna postel v místnosti.

 

                                    

 

Na ilustračních fotografiích jsme uvedli dvě rozdílná řešení a schválně v identickém designu, tedy řešení z jedné kolekce pod názvem Trio. Můžete sami posoudit, které by vám vyhovovalo více. Za nás pro děti s velkým věkovým rozdílem první varianta a děti téměř stejně staré druhá varianta. Možností je celá řada a dnes už naštěstí není problém zařídit interiér ani dvou, ani tří dětí.