Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zařizujeme pokoj dospívající dívky

Jak zařídit interiér, když se z vaší malé princezny stala dospívající dívka, co je více a co méně důležité? Při zařizování studentského pokoje dospívající dívky je dobré brát ohled na několik důležitých aspektů. Předně, dospívající dívka má větší nároky na úložné prostory, protože móda je jednou z několika důležitých priorit. Také bychom měli jako rodiče zajistit větší místo na spaní, jelikož dětská postele již dávno přestala mít vyhovující rozměry pro dospívající dívku. A především, kdy je nejlépe přistoupit ke změně, proměně dětského pokoje na dívčí království, odběrně řečeno studentský pokoj.

 

                                                         Dětský pokoj pro holku Lucia

 

 

Především dospívající dívce nesmí v pokoji nic chybět

Pro nás rodiče je dospívání našich dětí vždy náročné období a to nejen u dívek, ale také chlapců. Odborníci však radí, že v čím příjemnějším prostředí děti dospívají, tím menší nás čekají problémy. Dospívání je složitý věk nejen pro nás pro rodiče, ale také pro děti samotné. A tak zkusme se dnes společně zamyslet nad tím, jak výběr nábytku a vybavení konkrétně dívčího pokoje, může mít pozitivní vliv na celou rodinu. Zázemí je přece pro děti natolik důležité, že chybou na něm šetřit.

 

               Dětský pokoj v sestavě s postelí 120 Charlie oak basic

Plnohodnotně vybavený interiér, který patří k velmi elegantním a opravdu již na první pohled dívčím. Do návrhu interiéru jsme umístili adekvátní rozměr postele pro matraci o velikosti 120x200 cm, větší postele můžete pořídit také, ale pro dívku je tento rozměr dostačující až do dospělosti. Nesmí chybět prostor, kde se dívka může zkrášlit a dalším důležitým bodem je dostatečně prostorná šatní skříň.

 

Ten nejdůležitější nábytek do pokoje dívky

 • postel s dostatečně velkým místem na spaní

 • pro dospívající děti od 12, 13 let doporučujeme přejít minimálně na rozměr místa na spaní 120x200 cm

 • pro chlapce je ideální rozměr 140x200 cm

 • v dívčím pokoji nesmí chybět dostatečně velká šatní skříň, ideálně třídveřová a rozhodně se zrcadlem

 • neméně důležitý je prostor k přípravě do školy, kvalitní psací stůl, rovněž dostatečně velký

 • pokud máte prostředky i dostatek místa, můžete pořizovat další díly nábytku, které dívka ocení

 

                                                                           Nábytek do dětského pokoje holky - kolekce Snoop

 

Nábytek, který dívka velmi ocení, ale není prioritou

 • do dívčího pokoje můžete pořídit toaletní stolek

 • toaletní stolek může být klasický, nebo lze vytvořit z komody a zrcadla nad komodou

 • pokud vám to prostor dovolí, doporučujeme pořídit regál na knížky a školní potřeby

 • v dívčím pokoji nádherně působí elegantní taburety či otomany

 • pokud má dívka kamarádku často u sebe v pokoji na noc, ideálně je pořídit k posteli šuplík

 • šuplík můžete využívat i jako přistýlku pro občasné přespání

 • veledůležité jsou dekorace, které si však dívka již v tomto věku vybírá sama, podporujte ji v tom

 

                                          Dětský pokoj pro tři holky - kolekce Bo7 pink, white, oak

 

 

Výběrem nábytku do studentského pokoje dívky lze ovlivnit mnohé

Zařizovat pokoj dívky by již neměla být záležitost pouze nás rodičů, ale měla by si každá dívka vybrat již svůj vlastní styl. Měli bychom jako rodiče poskytnout dívce dostatečně velký prostor na její vlastní fantazii a vkus. I zařizováním studentského pokoje dívka v podstatě začíná poprvé vnímat svojí ženskou roli. Uběhne chvíle a bude si zařizovat s partnerem své vlastní hnízdo, vlastní domov a v době dospívání my jako rodiče ji k tomuto kroku můžeme vést tím nejlepším možným způsobem. Dáme ji možnost vcítit se do vybavování alespoň jejího pokoje, naučit ji kde a jak co zařídit, jak věci uspořádat co nejlépe, aby byly organizované a přehledné. 

Dívky také velmi baví dekorování interiéru. V dívčím pokoji je vždy více dekorací než v pokoji kluka, ti jsou více praktičtí. V dospívajícím věku dívky trochu upouští od všeho v růžovém odstínu a přecházejí více k jemnějším tónům jako je bílá, krémová, zelenkavá, nebo fialková.

 

                                                                                      Studentský pokoj pro holku Alika

 

Nabídky studentských pokojů pro dívky je v převážné většině v naší nabídce ve velmi elegantním, mnohdy rustikálním designu. některé z kolekcí se nebály využít ani secesních prvků či provensálských. Nábytek Aldo představuje kolekce nábytku v té nejvyšší možné kvalitě pod značkou Aldo Kids. Značka, která zaručuje kvalitu, kvalitní materiály a certifikaci. Značka Aldo Kids to je také jistota, že kolekce pod tímto označením nenajdete nikde jinde v nabídce.

Nábytek Aldo se snaží přidávat minimálně do nabídky nábytek vyrobený z laminátu, spíše dává přednost materiálům jako je mdf deska a masívní dřevo. A prioritní je také pro výběr nábytku do nabídky zpracování, včetně tloušťky materiálu. Ten musí mít pro obvodové konstrukce minimálně 20 mm a maximální hodnoty jsou až 35 mm. Zásady značky Aldo, které však přinášejí jen spokojenost zákazníků s kvalitou. Nábytek, který vám bude sloužit i řadu desítek let. Nábytek, který si dospívající dívka může umístit i do svého nového domova, až rodinné hnízdo opustí.