Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zařiďte si kuchyň a jídelnu ve stylu feng shui

Jídlo nás ovlivňuje - to je známý fakt. A víte, že spojitost s bydlením je větší, než si myslíte? Kuchyň, kde je pokrm připravován i to, kde ho konzumujeme, má vliv na naše štěstí. A tímto se zabývá učení feng shui. Představíme vám pár tipů na kuchyň a jídelnu, kde se budete cítit harmonicky.

 

Dopřejte si prostor také v jídelně

Představte si, že máte připravovat jídlo pro své nejbližší v tmavé stísněné kuchyňce. Radost z vaření to ve vás určitě nevyvolá. Ne vždy je možné rozšířit prostor, který pro kuchyň máte vyhrazený. Ale optické přidání prostoru je snadné. Stačí přidat více skleněných či zrcadlových ploch. Pokud máte opravdu malou kuchyň, inspirujte se v našem článku "Jak zvětšit pokoj krok za krokem".

                         Komoda do kuchyně, jídelny Wok large

 

Rozjasněte kuchyň

Investujte do kvalitního světla, které prosvětlí kuchyň. Tmavá kuchyň nikdy nebude působit prostorně. Barvy zdí volte také ve světlejších tónech. Pokud nemáte rádi bílou tak zvolte jemné odstíny béžové nebo pastelové barvy. Vhodné jsou i odstíny žluté, které zvyšují chuť k jídlu.

                                                     Rozložitelný jídelní stůl, psací stůl, komoda v jednom, Kiona glossy white

Rostliny podpoří proudění energie

Čerstvé květiny i zelené rostliny jsou v učení feng shui velmi oblíbené, jelikož podpoří proudění energie a navodí příjemnou atmosféru v místnosti. Červené nebo žluté květy dejte do vázy na stůl - podpoří chuť k jídlu a na okna rozestavějte zelené bylinky, které navíc můžete využít při vaření.

                                   Jídelní sestava rozkládací stůl a čtyři židle Lucy white

 

Protřídit vybavení

Nemáte v kuchyni spoustu zbytečností? Věnujte čas pro třídění nádobí a spotřebičů, které už nepoužíváte. Čím více nepotřebných kousků budete mít na očích, tím více vás budou rozptylovat. Nechte si v kuchyni jen to potřebné a uvidíte, jak prokoukne.

Nábytek můžete zvolit i v přírodních materiálech

 

                                                                         Jídelní stůl rozkládací Aran industry

 

Dřevo funguje jako harmonizační prvek. Ačkoliv na první pohled může imitace dřeva vypadat stejně jako dřevěný stůl, tak podle učení feng shui pocítíte značný rozdíl. Dřevo je zde důležité především proto, že skrz ně si přinášíme kousek přírody domů.