Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zařiďte pokoj podle feng shui a vaše děti budou šťastnější

Který pokoj bude pro dítě nejvhodnější?

Pro děti jsou vhodnější spíše menší místnosti, ve velkých prostorech by se mohly cítit ztraceně. Nejpříjemněji se děti cítí v místnostech, které jsou rozdělené a mohou se zde různě schovat či zalézt. Tohoto můžete docílit i opticky pomocí nábytku či přímo výběrem patrové postele.

Vhodný je pokoj, který je dobře osvětlený. Přirozené denní světlo dítěti dodá energii. Tmavý pokoj, kde je sluneční světlo nahrazené zářivkou, by mohl narušit biorytmus vaší ratolesti.

Nábytek má sloužit, nikoliv překážet

Možná máte tendence do dětského pokoje dávat nábytek, který jinde nevyužijete, jen aby zde byl úložný prostor. Chápeme, že je třeba mít kam poklidit všechny hračky, ale mohutný starší nábytek rozhodně není do dětského pokoje vhodný. Zvolte raději vzdušný nábytek ve světlých odstínech.

 

                                    Dětská postel s přistýlkou, šuplíky Leka white

 

Zaměřte se na barvy

Ačkoliv děti mají rádi pestrobarevná místa, všeho moc škodí. Volte spíše tlumené odstíny, ideální jsou pastelové barvy. U postele můžete zvolit i tmavě modrou a další barvy, které sice nejsou tak jasné, ale navodí ideální atmosféru k usínání

 

                                                  Dětská postel se skluzavkou Tobo

 

Vytvořte místo na hraní, které bude dítě inspirovat

Ale hrací zóna může být oproti zbytku pokoje značně barevnější. Jaké jsou tři základní hesla Feng shui pro tuto část pokoje? Teplo, energie a inspirace.

I když máte tendence vše mít perfektně poklizené, dopřejte dítěti, aby v tomto hracím koutku mohl mít svůj vlastní kreativní chaos. Hračky a výtvory na očích, oblíbené barevné odstíny a koberec pro pocit bezpečí – přesně takový je koutek, který bude vaše dítě inspirovat.

Podívejte se na stoly, které díky důmyslnému systému porostou s vaším dítětem. Na rostoucím stolu může dítě tvořit a až trošku povyroste a stane se školou povinným, tak zde bude moct psát domácí úkoly i se učit na písemky.

 

                   Rostoucí psací stůl pro prvňáčka Comfort - modrý

 

Koutek, kde se budou domácí úkoly psát jedna báseň

Pokud máte dítě již odrostlejší, tak se hrací koutek postupně změní na místo k učení. A jelikož má hraní i učení různé specifika, bude tento prostor třeba obměnit. Vzhledem k tomu, že učení nepatří k nejoblíbenějším aktivitám, tak o to důležitější je, aby se zde dítě cítilo příjemně.

Například žlutá barva působí pozitivně, podporuje učení i intelekt. Je jen na vás, zdali se zaměříte na doplňky nebo tak vymalujete celou stěnu. Oproti koutku na hraní při učení je potřeba mít vše na svém místě, aby dítě mělo přehled, kde vše najde. Uklizený studijní stůl umožní se více soustředit na domácí úkoly.

 

                                                Psací stůl 200 cm s regály Whitney - Bílý

 

Dětské psací stoly jsou nutností pro každého školáka, školačku, studenta či studentku. Nesmí chybět v dětském pokoji ani vaší ratolesti. Pokud zařizujete nový dětský pokoj, opatřete psací stůl již v sestavě nebo samostatně. Je praktickým vybavením i pro děti, jež půjdou do školy třeba až za tři roky.

 

                  Sestava herních počítačových stolů pro dva, D-Game large

 

Kvalita dětského psacího stolu je pro nás na prvním místě. Stoly pro děti na našem e-shopu Nábytek-Aldo.cz dodržují doporučenou výšku pro zdravý vývoj dítěte. Standardním vybavením je již pojezd na klávesnici. Materiál, ze kterého stoly nabízíme, je buď laminátová deska, nebo masiv. Máme tedy dětské stoly z masivu i lamina od kvalitních zahraničních výrobců. Co se týče provedení, pořídit u nás můžete klasické varianty, tak i rostoucí psací stoly, které jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Výšku stolu lze přizpůsobit výšce dítěte, měnit je možné také sklon pracovní plochy. Designy jsou velmi moderní a praktické. Barvy jsou laděny do přírodních odstínů, trendové jsou v současné době zejména stoly bílé, které samozřejmě také máme. Stačí vybrat materiál, typ, barvu a rozhodnutí je za vámi.