Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zařídit si domov, bydlení, to není jen o nábytku

Jak zařídit domov, aby bylo místem, které milujete? Dnešní svět designu a bydlení přináší každým rokem nové a nové nápady, které jsou mnohdy (ostatně tak jako i v módě) až k neuvěření. Design nás baví i když se snažíme příliš velkým extrémům spíše vyhnout, přeci tu a tam si dovolíme nějaký ten "úlet" pro ty největší odvážlivce z vás. A dnes vám chceme představit opravdu velmi netradiční podlahové krytiny. Tak se někdy zamýšlíme, co nás asi čeká v bytovém designu řekněme za padesát let? Jak bude vlastně vypadat dětský pokoj, nebo kuchyně bude mít místo kuchyňské linky už jen nějakou stěnu plnou robotů ? A co obývací pokoj? To jsou spekulace, které nás napadají, ale budeme si muset ještě nějakou tu dobu počkat. Dnes jsme pro odvážlivce objevili opravdu netradiční podlahové krytiny.

 

Podlahová krytina je důležitým prvkem

V posledních letech se velmi upustilo od nepraktických podlahových krytin, kterými byly rozhodně koberce. Postupně se nahradily (možná si někteří ještě pamatují) takzvaným pvc povrchem, který byl sice snadný na údržbu, ale vzhledově celkem nezajímavý. Používaly se rovněž klasické parkety, které na oko působily celkem příjemně, ovšem jejich údržba je rovněž náročná. Poté přišly ke slovu a slovo mají dodnes plovoucí podlahy, kterým řada z nás určitě podlehla. Jsou hezké, praktické a cenově velmi dostupné. Ale trh s podlahovými krytinami přináší v posledních třech letech řadu překvapujících, nových technologií a materiálů. K dispozici jsou velmi příjemné lité podlahy, které jsou však cenově stále ještě náročné, nebo nejrůznější dřevěné mozaiky a tak bychom mohli pokračovat. My vám ovšem slíbili něco netradičního, zcela nového.

 

                                        

 

Netradiční a nové jsou podlahové krytina v 3D provedení, imitující různé přírodní reliéfy. Je to za nás extrém a myslíme si, že jen málokdo takovou podlahovou krytinu zvolí, ale určitě tyto podlahové reliéfy v budoucnu uvidíme přinejmenším  luxusním či nadčasových restauracích a klubech. Zda tento reliéf zvolit i do domácnosti, konkrétně na našich fotografiích se jedná o podlahové krytiny v ložnici, to už necháme na vašem posouzení.

Příkladů 3D podlahových krytin je celá řada, nechybí návrhy do koupelny, ani dětského pokoje. Nejvíce schůdné nám přijdou návrhy ještě v koupelně, nevypadá to tak násilné, jako třeba v ložnici. Tyto podlahové krytiny si rozhodně získají své milovníky i odpůrce. 

 

                   

 

Jelikož vše nové pro vás sledujeme, trendy ve světě bydlení nás baví, neunikly nám ani tyto opravdu extravagantní podlahové krytiny. I když kdo ví, možná někdy za padesát let už nepůjde ani o podlahu vytvořenou v 3D vizualizaci, ale v našich domácnostech bude něco takového jako realita. Třeba vám přes obývací pokoj opravdu bude téct horský potůček, v ložnici růst travnatý porost. Určitě se necháme překvapit, dále budeme sledovat všechny nové trendy a věnovat se v oblasti nábytku především důmyslným designům, které ulehčují domácnosti i peněžence.