Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vylepšete svoji ložnici podle feng shui

Ložnice je místností, v níž spousta z nás tráví celou třetinu dne. Je útočištěm a místem odpočinku, a proto by měla být zařízená tak, aby čas v ní strávený byl co nejkvalitnější – tak, abyste se ráno neprobouzeli ještě unavenější, než jste byli předchozí večer. Máte-li tedy pocit, že o trochu lepší energie by vaší ložnici jen prospěla, zkuste dát šanci tradičnímu čínskému učení feng shui. Budete příjemně překvapeni.

 

                                         Nábytek do ložnice Confidence

 

Váš bezpečný přístav

Pokud máte možnost, dbejte při výběru místnosti pro budoucí ložnici na to, aby byla co možná nejdále od hlavních vstupních dveří do vašeho domova. Podle feng shui totiž platí pravidlo: čím větší vzdálenost od vstupu, tím větší pocit bezpečí a jistoty.

 

                   Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka graphite

 

Postel, alfa a omega

Je nám jasné, že ne vždy je možné vybrat naprosto dokonalý prostor pro ložnici – garsonku zkrátka na 3+1 nezvětší ani ten největší mistr zenu. Přesto však není důvod házet flintu do žita. Zdaleka nejdůležitější položkou je totiž ve vaší ložnici postel. Jak pro ni najít místo, které zajistí správný tok energie?

1. Postavte postel tak, aby nestála přímo naproti dveřím či balkónu a zároveň byla čelem u zdi. Zkrátka na pocitově chráněné místo.

2. Staré pravidlo feng shui praví, že spát chodidly směrem ke dveřím nosí smůlu – nikdo totiž nechce být ze své ložnice vynášen nohama napřed.

3. Postarejte se, abyste leželi co nejdále od zdrojů elektromagnetického záření a nejlépe je z ložnice odstraňte úplně. A ano, na mysli máme i mobilní telefony.

4. Ujistěte se, že na vás při spánku nejsou namířené žádné ostré předměty. Pokud chcete ložnici zútulnit květinami, volte ty s kulatými listy.

 

Vyvýšená postel s velkým úložným prostorem Travel    Nábytek do ložnice - kolekce Greta

 

Všechny barvy duhy? V ložnici raději ne

Co se týče interiérového designu vašeho osobního hotelu, volte tlumené barvy, které nepůsobí agresivně, ale ani studeně. Zdi vymalované například oranžovou barvou vyvolávají silné emoce a znesnadňují tak vaši relaxaci. Doplníte-li však ložnici vybavenou v přírodních tónech pár doplňky v červené či růžové, podpoříte tím vaše partnerské souznění.

 

                                           Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka white

 

Nalevo, nebo napravo?

Máte problém shodnout se s partnerem na tom, komu připadne která strana postele? Pokud je tato neshoda způsobena tím, že na jednu stranu se vešel noční stolek a na druhé naopak chybí, přestěhujte lůžko tak, aby k němu byl pohodlný přístup ze všech stran, investujte a druhý stolek dokupte. Nejen že tím zamezíte jednomu z nejzásadnějších partnerských konfliktů, ještě k tomu podpoříte rovnováhu energií ve vaší ložnici. :)