Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Úložná komoda, řešení pro všechny místnosti

Pořízení komody není finančně náročné, pokud nehovoříme o zvláště luxusním designu a materiálech. A správně vybraná komoda nás mnohdy zbaví nepořádku či chaosu v daném typu interiéru. Zkrátka je to "kousek" nábytku, který má v každé domácnosti své opodstatnění a patří k tradičním dílům snad ve všech typech místností, od kuchyně, až dětský pokoj. A my se dnes v našem pravidelném povídání zastavíme právě nad tímto typem úložného prostoru, který tak prakticky doplní chybějící místo na naše "drobné" potřeby. A dle typu potřeb či řekněme vlastních předmětů, bychom také měli vybírat uspořádání komody. Šuplíky, dvířka, nebo kombinace obojího? A jak správně vybrat, aby byly vaše věci přehledně uloženy? 

 

                                                                Komoda do kuchyně, jídelny Wok large

 

Komoda do kuchyně

Nejčastěji se poohlížíme po nějakém šikovném úložném prostoru do kuchyně, až po nějakém čase, co jsme se dávno zabydleli. Jak to tak ve většině domácností bývá, věcí stále přibývá a kuchyňská linka již nestačí. Nebo možná stačí, ale všechny ty kuchyňské potřeby se nějak hromadí a vy ztrácíte přehled, nebo musíte složitě vše z útrob kuchyňské skříňky vytáhnout, abyste se vůbec dostali k tomu, co potřebujete. Nejčastěji to je pak věcička, kterou používáte sporadicky, třeba k pečení cukroví na Vánoce.

A tak pokud jste zatoužili po nějakém úložném prostoru navíc, právě v podobě šikovné komody do kuchyně, rozhodně je i pro tento typ místnosti k dispozici široká nabídka nejrozmanitějších designů, rozměrů a odstínů. Ale dnes se můžeme setkat i s velmi netradičním vybavením kuchyně, kde v hlavní roli je několik komod a jednoduchých polic nad nimi, bez tradiční kuchyňské linky. Pro obě situace však platí, že velmi důležité je rozdělení prostoru, kdy vy sami musíte před nákupem zvážit, na které předměty má být úložný prostor vhodný. Zda dáte přednost šuplíkům, nebo dvířkám, zda by se vám hodila třeba komoda s nadstavcem a podobně. Rozdělení úložného prostoru je pro tento typ nábytku opravdu velmi zásadní.

 

Komoda do obývacího pokoje

Ke slovu se komoda pro vybavení obývacího pokoje přihlásila asi nejvíce v době, kdy přestaly být módním trendem klasické obývací stěny, jak je známe z dob dávno minulých. Dnes se při zařizování tohoto typu interiéru dává přednost minimalismu a porůznu rozmístěnému nábytku po pokoji, kde komoda v obývacím pokoji má rozhodně hlavní slovo. A právě do obývacího pokoje nejčastěji pořizujeme úložnou komodu dosahující téměř dvou metrů, někdy i více. Zkrátka pro tento typ místnosti je to pořádný kus nábytku, který by měl nahradit úložný prostor tradiční obývací stěny.

 

                                    Komoda Ness oak nordic

 

I zde platí, že spokojenost úzce souvisí nejen s designem, ale i rozdělením úložného prostoru. Komoda samostatně stojící, může být při správném výběru s ohledem na ostatní vybavení v místnosti, velmi elegantním a praktickým doplněním obývacího pokoje.

 

Komoda do dětského pokoje

Zda právě komoda do dětského pokoje patří, to je vždy otázka na vás rodiče a na rozměry místnosti, které máte k dispozici. Mít komodu v dětském pokoji, ať už na školní potřeby někde poblíž psacího stolu, nebo na drobné ošacení, které by ve skříni bylo uloženo nepřehledně, je rozhodně příjemné. Bohužel ne každý rodič disponuje natolik velkou místností pro vybavení pokoje dětí, aby si právě komodu mohl dovolil. Ale pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří na tento praktický úložný prostor místo máte, pak jako prodejci rozhodně doporučujeme neváhat nad jejím pořízením.

 

                                                                   Dětská komoda Shelter oak

 

Přebalovací komoda

Můžeme říci, že úložný prostor děti provází v jejich království vlastně od narození. Ano, tušíte správně, v dětském pokoji miminka jen málokdy chybí právě přebalovací komoda. I tento typ úložného prostoru, který využívají především maminky, je velmi praktickým řešením. Při přebalování miminka je vše přehledně uloženo na dosah ruky, od miminka není třeba nikam odbíhat, což je v důsledku velmi nebezpečné a jak miminko, tak rodiče rozhodně tímto kouskem nábytku získají mnohé. Dnešní nabídka přebalovacích komod můžeme říci patří k obzvlášť multifunkčním, určitě s velmi širokým uplatněním.

 

                        Přebalovací komoda s regálem Sacha oak

 

Na ilustrační fotografii můžete sami posoudit, jak úložný prostor spojený s přebalovacím pultem vypadá v podobě multifunkčního designu. Pod přebalovacím pultem praktické šuplíky, z jedné boční strany šikovný regál a to vše navrženo tak, aby vlastní řešení nezabíralo příliš místa v místnosti. Věříme, že řada rodičů najde v široké nabídce to správné řešení. Za velmi praktické považujeme i možnost demontáže přebalovacího pultu v pozdějším věku dítěte, kdy komodu můžete dále využívat jako klasický úložný prostor v dětském pokoji školáka, až do dospělosti. Rozhodně udržitelný nábytek, který je třeba především pořídit kvalitní, jako vstupní investici. 

 

 

Komoda do ložnice

I pro tento typ interiéru je nabídka úložných prostorů rozhodně široká. Komoda do ložnice ano či ne? Věčné dilema, pro které platí v podstatě stejná pravidla jako pro dětský pokoj. Pokud si luxus v podobě pořízení komody můžete dovolit pro vybavení vaší ložnice, tak určitě tak učiňte. Vaše ložnice tím jenom získá, ale samozřejmě nepořizujte další úložný prostor navíc, pokud nedisponujete dostatečně velkým místem pro jeho či její umístění. Ložnice, stejně jako pokoj, v kterém spí vaše ratolesti, by mělo být místem příjemným a ne skladištěm, nebo dokonce překážkovou dráhou, kdy překážkami samozřejmě myslíme jednotlivé kusy nábytku.

 

    Komoda do ložnice Dream white  Komoda do ložnice, noční stolek Alice white

 

Pokud nemáte prostor pro komodu, stojí za zvážení pořízení většího nočního stolku, který může vykonávat stejnou funkci a nahradit nedostatek úložného prostoru. Kde je psáno, že noční stolek musí zákonitě být rozměrově malou skříňkou jen na odložení knížky? Dnes v široké nabídce designů, lze najít odpověď na všechny otázky, lze najít řešení na všechny problémy. 

 

Úložná komoda, praktický kousek do každého interiéru

Samozřejmě, že tento praktický úložný prostor lze využít v každé místnosti, nejen do stěžejních, hlavních, které jsme vám dnes uvedli. Velmi často se pořizuje komoda do předsíně, ale i do koupelny, v neposlední řadě se také často poohlížíme po komoda do kanceláře či domácí pracovny. Tak schválně, víte vůbec, kolik komod máte právě teď doma vy?

A pokud vám úložný prostor nestačí, nebo se právě po nějakém šikovném úložném prostoru poohlížíte, objednejte komodu právě teď, na našich stránkách si rozhodně vyberete a najdete ideální řešení.