Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rozkládací jídelní stoly i do nejmenší místnosti

V řadě domácností jídelní stůl, ať už pevný či rozkládací, vždy najdeme. Bez jídelního stolu se jednoduše jen málokdo obejde. Ale dnešní povídání zaměříme spíše na výběr stolu a to, zda opravdu víte, který bude pro vás a vaše blízké správný. Jak vlastně přistupovat k vlastnímu výběru? Zvolit jen dle designu a "líbivosti", nebo se spíše zaměřit na počet strávníků? Nejen o těchto úvahách si dnes budeme povídat a třeba právě pro vás, bude naše dnešní povídání inspirující.

 

                                                               Jídelní stůl kulatý rozkládací Dina industry

 

Rozkládací jídelní stůl, snadné a rychlé rozložení je zásadní

Určitě nikdo z vás nechce při rozkládaní, ale ani opětovném skládání stolu, trávit dlouhé hodiny. Proto se při samotném výběru určitě soustřeďte rovněž na to, jaký je vlastně mechanismus pro jeho rozložení. Rovněž je velmi praktické, když případný vklad, jak označujeme takzvaně desku navíc pro zvětšení plochy stolu, můžete ve složeném stavu umístit pod jídelní plochu, aby vklad byl vždy po ruce. Vklad, část plochy, se nejčastěji vkládá po odsunutí dvou jídelních ploch tak, aby v prostřední části vzniknul prostor pro jeho vložení. A dle rozměrů jídelního stolu, které získáte po rozložení, se používá jeden či více vkladů a tím se jeho šíře zvětšuje. Dnes jsou k dispozici velmi důmyslné designy rozkládacích jídelních stolů, které třeba ve složeném stavu mají podobu psacího stolu či praktického odkládacího stolku v předsíni.

 

Rozložitelný jídelní stůl, psací stůl, komoda v jednom, Kiona glossy white     

                                                     

 

Sami můžete důmyslnost designu posoudit na ilustrační fotografii, kde vám představujeme rozkládací jídelní stůl, který ve složeném stavu opravdu nebude překážet. Odkládací stolek či psací stůl, můžete za pomocí vkladů, jejichž počet si dle potřeb šíře stolu sami zvolíte, rozložit na stůl pro dvě, až čtyři osoby a když přidáte další vklad, můžete získat posezení až pro šest, osm osob. Celá podstata designu tak spočívá v tom, že pokud nemáte hosty či rodinnou oslavu, jídelní stůl ve vaší malé domácnosti nejen že nebude překážet, ale můžete stůl dále jako "kus" nábytku využívat a to dle toho, co je pro vás přednější. Třeba právě psací stůl, za kterým stejně nebudete, když máte hosty. Za nás je to opravdu fantastické řešení.

 

Kulaté jídelní stoly rozkládací, rozhodně slušivá záležitost

Můžeme říci, že patří k velmi vyhledávaným. Ve složeném stavu je můžete využívat jako kávové odkládací stolky umístěné poblíž čalouněného křesla či sedací soupravy, odkládací stolky kdekoliv, ale třeba i jako jídelní stůl jen pro vaši rodinu, tedy pro vás, kteří bydlíte v jedné domácnosti. Pravdou je, že právě těchto stolů je v nabídce velmi málo a tak jsme vždy rádi, když právě tento typ designu vám můžeme představit na našich stránkách.

 

Jídelní stůl kulatý rozkládací Dina industry   /jidelni-stul-kulaty-rozkladaci-dina-industry-x119937

 

Konkrétně řešení rozložení na ilustračních fotografiích za pomocí vkladů je jiné, než u předchozího jídelního stolu a snad i nejvíce oblíbené. Vklad je rozdělený na dvě části a velmi snadno a rychle se složí pod jídelní plochu, kde má své místo po celou dobu, kdy je složený. Mechanismus opět velmi snadný na manipulaci. Především u jídelního stolu je rovněž důležitá vysoká kvalita materiálu, stejně jako jeho tloušťka. Servírovací plocha je vystavena při stolování velké zátěži a určitě musí něco snést. Především když jste rodiny s malými dětmi, je kvalita povrchové úpravy velmi důležitá. Ideální je pak materiál s povrchovou úpravou poctivou dýhou, pro nábytek ze dřeva pak rozhodně platí úprava kvalitním lakem v několika vrstvách. Servírovací plocha je při stolování vystavena horkým talířům, ale i ostrým předmětům, děti často něco vylejí a to vše musí váš stůl vydržet bez sebemenší újmy. 

Pro pevnost a stabilitu je zásadní vlastní konstrukce, podstavce pro jídelní plochu. I tomuto aspektu věnujete prosím pozornost, aby jste nebyli zklamání, že neustále musíte řešit, když se stůl pohybuje. Je to pro každého nepříjemné a věříme, že každý z vás se s "viklajícím" stolem v některé z kaváren již setkal.

 

Rozkládací jídelní stůl, kompromis, který se vyplatí

Před vlastním výběrem se zamyslete nad jeho velikostí nejen ve složeném stavu, ale i rozloženém. Kolik se vás nejčastěji u dobrého pokrmu sejde, kolik vás u stolu je v každodenním, běžném režimu. Až po úvaze nad rozměry, přistupte k výběru vlastního designu. Za nás jako prodejce však můžeme říci, že mezi ten nejoblíbenější patří rozkládací jídelní stůl bílý. Velmi oblíbený je i jednoduchý, až minimalistický design, který souvisí se snahou, aby takzvaně jídelní stůl opravdu nepřekážel a krásně do dané místnosti kuchyně či jídelny zapadnul.

 

Rozkládací stolek na jídelní stůl Giga white   Rozkládací stolek na jídelní stůl Giga white

 

Pokud však plánujete pořízení posezení pro celou rodinu i přátelé do obývacího pokoje, respektive nemáte jídelnu jako samostatnou místnost k dispozici a tak jediným řešením je jídelní kout v obývacím pokoji, výběr designu by měl být rovněž podřízený ostatnímu vybavení v místnosti. Aby se takzvaně nenaplnilo rčení, každý pes, jiná ves. Dnes naštěstí výrobci nábytku představují ucelené kolekce, kde jsou vám k dispozici díly jak pro vybavení jídelny, tak pro vybavení obývacího pokoje. Kolekce nábytku, které reflektují na potřeby trhu, kdy tyto dva typy interiéru jsou často koncipovány do jednoho společného, otevřeného prostoru.

V takové kolekci jsou vám k dispozici díly nábytku, které v identickém provedení nabízejí vybavení pro oba interiéry. Komoda, vitrína, obývací stěna, konferenční a televizní stolek a v neposlední řadě je to jídelní stůl. Jídelna a obývací pokoj v jednom společném prostoru se vlastním design krásně spojí do harmonického celku.

 

Nábytek do jídelny a obývacího pokoje - kolekce Stout   Sestava stolků do obývacího pokoje, kolekce Stout

 

Pro výběr rozkládacího jídelního stolu jsme uvedli několik pravidel, která pro ty z vás, kteří se na pořízení vhodného stolování právě chystáte, snad budou přínosná. Na závěr snad jen malá drobnost, doporučení. Pokud hledáte opravdu kvalitní jídelní stůl, ať už pevný či s možností rozložení, pak takový opravdu nepořídíte levně a už vůbec ne s podezřele vysokou slevou. Stejně tak kvalitní jídelní stůl nelze pořídit s tloušťkou materiálu 15 mm a povrchovou úpravou papírovou fólií. Takový stůl bude za necelý rok jeho používání opravdu daleko od jeho nové, původní podoby a vy stejně nakonec budete pořizovat stůl nový, kvalitnější.

Hledáte i vy řešení stolování pro vás a vaše blízké? Nabídku jídelních stolů i rozkládacích jídelních stolů u nás najdete v širokém zastoupení designů a odstínů.