Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Řešíme úložné prostory v dětském pokoji

Dětský pokoj by měl být pro vaše dítko či děti komplexně vybavený interiér rozdělený na několik zón. Jedna zóna je místem určeným ke spaní, druhá zóna by měla být místem určeným k přípravě do školy, třetí zóna místem s úložným prostorem a nakonec čtvrtá zóna, která by měla být volná a určená vašim dětem jako místo na hraní. V dnešním povídání se však budeme věnovat nejrůznějším řešením úložných prostorů. S přibývajícím věkem dětí potřeba úložných prostorů stoupá a to se stává často neřešitelným problém do té míry, že je čas na komplexní změnu vybavení dětského pokoje. Pokud však ale nechcete investovat další finanční prostředky do interiéru dětského pokoje, dnešní bytový design nabízí i jiná, velmi praktická řešení. A rovněž prostor pod schůdky patrové postele lze přeci využít.

 

                                                  Úložný prostor pod schůdky, patrová postel Bibliobed

 

 

Správný výběr šatní skříně a komody

Pokud je váš dětský pokoj rozměrově menším interiérem, pro maximální využití prostoru doporučujeme umístění rohové skříně. V návrhu španělského výrobce najdete řešení v podobě rohové šatní skříně, na kterou můžete navázat další díly nábytku v dané kolekci. V hlavní roli je tak rohová šatní skříň, ke které můžete připojit psací stůl s regálem ve stejné výšce skříně a z druhé strany rohové skříně můžete zase napojit další typy skříní, třeba dvoudveřové, nebo jednodveřové provedení. Dle požadavku na potřeby úložných prostorů tak sestavu skříní můžete přizpůsobovat. Celá sestava úložných prostorů může mít třeba obdobnou podobu, jako uvádí ilustrační fotografie.

 

                                                                      Dětský pokoj v nabídce dílů - kolekce cascina, antique pink

 

Několik typů provedení šatních skříní je sestaveno do rohu místnosti, čímž nejvíce v daném interiéru ušetříme. Líbí se nám i praktické napojení psacího stolu s regálem a nechybí ani šikovné police s možným zavěšením na stěnu. Jako doplňkový nábytek k šatním skříním můžete zvolit šuplíkovou komodu a kontejner na pojezdech, který lze umístit i pod pracovní desku psacího stolu. Ilustrační fotografie je jedním z mnoha možných řešení, sestava skříní ve vašem dětském pokoji může obsahovat i méně či více dílčích prvků. Samozřejmě vždy v závislosti na vašich potřebách. Je však dobře, že sestavování dílčích prvků je velmi flexibilní a vy sami můžete rozhodovat o tom, jak velké úložné prostory si zvolíte.

 

Úložné prostory jako multifunkční prvek

Pokud s do vašeho dětského pokoje při nejlepší vůli nevejdou ani šatní skříně, velkou úsporou v interiéru může být správný výběr dětské postele. Dnešní nabídka multifunkčních postelí se na nedostatek místa v dětském pokoji velmi soustředí a tak je opravdu z čeho vybírat. Pořízením multifunkční dětské postele můžete získat až překvapivě velké množství úložných prostorů, které však nezabírají místo v interiéru. Díky vyvýšenému lůžku získáte v prostoru postele pod lůžkem možnost či prostor pro ukládání nejrůznějších předmětů.

 

                                 Patrová postel se stolem Bo9 - cascina, white

 

Multifunkční dětská postel s šatní skříní, policemi a psacím stolem je odpovědí na nedostatek místa v dětském pokoji. Pořízením dětské postele získáte v podstatě řadu dalších dílů nábytku ať už to je psací stůl, skříň, komoda či jiné odkládací prostory. Unikátní je, že pokud místo v dětském pokoji přeci jen máte i k těmto postelím můžete ve stejném designu a odstínu navazovat šatní skříně, komody a další police. Celý prostor tak může být velmi funkční. A především úsporný, takže vašim dětem opravdu zůstane i čtvrtá zóna, prostor na hraní. 

 

                                            Dětský pokoj pro holku Secret - Jazz, cascina white

 

Úložné prostory v dětském pokoji jsou jeho důležitou součástí. I malé děti potřebují svůj osobní prostor, díky úložným prostorů vedeme děti k samostatnosti, kdy je učíme kde co patří, jak si ukládat hračky a jak udržovat pořádek. Díky úložným prostorům nevládne v dětském pokoji nepořádek, ale vše má svůj řád a systém. Úložné prostory jsou velmi důležité v době, kdy dítě začíná chodit do školy a potřebuje prostor na školní pomůcky. My rodiče dáváme dětem možnost, jak se o své věci starat a to pořízením správného nábytku a funkčním vybavením dětského pokoje. Výběr dětského nábytku, potažmo adekvátních úložných prostorů je velmi důležité.