Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Provence aneb vytvořte si domov jak z jižní Francie

Ty jsi má – levadulová, celá, celičká – levandulová... Nejsme si jistí, zda Petr Hapka myslel při zpívání svého hitu zrovna na levandulí posetou francouzskou oblast Provence, jedno je ale jisté: útulný domov v provensálském stylu potěší nejen příznivce jihovýchodní Francie (a českých šansonů). 

Jak tedy v interiéru docílit toho pravého francouzského stylu? Při zařizování domova byste měli myslet především na vzdušnost a útulnost.

Nábytek po babičce?

Kdepak. Přestože je provensálský styl typický zdobnými detaily, těžký a neforemný nábytek nečekejte. Vyberte si lehce působící rustikální nábytek v transparentní bílé barvě, pod kterou zůstává zachována přírodní struktura dřeva.

 

       Rustikální nábytek do ložnice v nabídce dílů - kolekce Margaux white

 

Protiklady se přitahují

Abyste bílý nábytek trochu „rozbili“, doplňte ho kousky v přírodních tónech. Vytvoříte tak nenucený venkovský styl, který bude vás i vaše hosty bavit. Zkuste například zkombinovat bílý jídelní stůl a tmavě hnědé ratanové židle, které se postarají o pocitovou lehkost interiéru.

 

                Nábytek v country designu do jídelny, kolekce Broceliande

 

Tajemství detailů

Zútulněte své bydlení tím, že k nábytku přidáte doplňky v tlumených přírodních či pastelových barvách. Rámečky na oblíbené fotografie, lehké závěsy nebo polštářky s jemným vzorem – záleží jen na vás.

 

                             

 

Kreativitě se meze nekladou

... však to znáte. Pokud chcete dosáhnout provensálské dokonalosti, popadněte váleček a vymalujte svůj domov v jemných pastelových tónech. Zkuste například světle modrou, která vás rázem přenese na Azurové pobřeží. Skvěle poslouží i tapety s jemným květinovým vzorkem.

 

Nádech – výdech...

                                                                 Dětská šatní skříň Biotiful

 

Moře vám za okna sice nepřivezeme, s dovedením celkového dojmu k dokonalosti ale poradit můžeme. Otevřete okno dokořán, provoňte domov květinami, pusťte si Levandulovou a užijte si svoji vlastní provensálskou pohodu.