Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pravidla pro zařízení dětského pokoje v růžovém odstínu

Přemýšlíte nad dětským pokojem pro vaši malou princeznu? Nebo z vaší princezničky je už velká slečna, které je třeba přeměnit dětský pokoj na více "dospělácký"? A pokud ještě má být v hlavní roli růžový odstín, pak vás dnešní naše povídání určitě bude zajímat. A třeba také inspirovat. Bytový design je v posledních letech na takovém stupni, že výrobci se snaží vymýšlet a nabízet nejrůznější překvapivá řešení, dnes je tedy opravdu z čeho vybírat. A možná právě díky široké nabídce originálních designů je výběr mnohdy naopak těžší. Umět se správně rozhodnout, místnost a vybavení pokojíku naplánovat tak, aby nic nechybělo a vše dávalo smysl je sice nemalý úkol, ale věříme, že společně ho zvládneme. A ne každý má tu možnost platit drahý designový návrh. Co vám tedy dnešní bytový design pro vaše princezny nabízí? Pojďme začít od těch menších slečen, školaček.

 

Růžová pro menší školačky, dětské postele pro princezny

Pro menší holčičky si můžete dovolit jak výraznější design, tak výraznější, temperamentnější růžovou. Jednoduše řečeno, růžová jakou třeba pořizujeme ještě holčičce miminku. Růžová, která je sytá, design, který osloví holky školačky. Je velký rozdíl mezi potřebami menších holčiček a těch, které jsou už dívky a studují střední školu. Menší holčičky budou potřebovat více prostoru na hraní, ale menší úložné prostory na oblečení, spíše je třeba pamatovat na prostor, kde uložíte všechny hračky.

 

                                                                      Dětská postel pro dívku Biotiful

 

Jedním z našich prvních návrhů, jak je možné zařídit zázemí pro holku školačku je od španělského výrobce a na našich stránkách tento unikátní design najdete pod názvem Chic, jak se celá kolekce jmenuje. Vždy zákazníkům doporučujeme růžový odstín spojit s bílým, celý růžový dětský pokoj by opravdu nebyl hezký. Zkrátka růžové by bylo příliš, až by možná z toho bolely oči. Kombinace s bílou je více elegantní, přitom růžová, jak můžete vidět na fotografiích je dost výrazná a svůj účel splní. Je patrné, komu je dětský pokoj určený. Je lépe tedy pořídit dětský nábytek v bílo růžovém provedení a kdyby vaše holčička přeci jen měla přání a náladu na více růžových prvků, lze velmi snadnou zařídit dekoracemi, nebo povlečením, polštáři a dalšími drobnostmi. My kupříkladu v návrhu zvolili jako další růžový prvek židli, stolní lampu a povlečení.

 

Dnešní bytový design se ale především soustředí na pokud možno co největší nabídku patrových postelí a multifunkčních postelí, které tvoří základ každého pokojíku. Není již příliš trendy zařizovat dětské pokoje jako tomu bylo například ještě před deseti lety, kdy postel, psací stůl, noční stolek, komoda a šatní skříň tvořily ucelený koncept, vybavení pokoje. Dnes se zařízení dětského pokoje opravdu nejvíce točí kolem dětské postele, která určí v podstatě další vybavení pokojíku. Ale pro ty z vás, kteří chtějí mít klasické vybavení dětského pokoje, jak tomu kdysi bývalo, samozřejmě nabídku máme. A třeba právě z kolekcí španělských výrobců, kdy některé z dílů jak je na návrhu vybavení pokoje níže, lze pořídit i k multifunkční posteli.

 

                                                                     Dětský pokoj v nabídce dílů - kolekce cascina, antique pink

 

Tradiční návrh dětského pokoje, kdy každý z dílů nábytku se stává již staromódním, dnešní bytový design vsází na multifunkčnost a maximální využití daného prostoru pro vybavení dětského pokoje. V hlavní roli jsou zkrátka nejrůznější dětské postele a nejvíce oblíbené jsou ty, které kromě místa na spaní nabízí také jako součást uceleného designu psací stůl, komodu, police a někdy i šatní skříň.

 

Dnes se nepořizují pokoje jako celek, ale multifunkční postele, které dávají smysl

A to platí jak pro malé, tak i větší dívky. Multifunkční design zkrátka využijete v každém věku vaší princezny a vždy je to řešení, které vám zajistí maximum úložným prostorů a ubere minimum místa z pokoje. Zkrátka úspora, která je vždy vítaná.


Multifunkční designy jsou velkou novinkou a troufáme se tvrdit, že v následujících letech nás budou výrobci stále více překvapovat vlastními možnostmi bytového designu. Už nyní lze najít taková řešení, která by ještě před pár lety byla nemyslitelná. A začněme třeba zrovna patrovými postelemi, které jsou ideální do malého interiéru třeba panelákového typu bydlení a navíc, jsou vhodné i pro větší slečny. Tedy patrové postele, které lze pořídit jak pro menší, tak pro větší slečnu a také naše růžová tomu odpovídá. Pro menší slečnu výraznější růžová a pro tu větší elegantní "starorůžový" odstín.

 

Patrová postel do L Palatino - fuchsia     Vyvýšená postel se psacím stolem fuchsia - limitovaná edice

 

Myslíme si, že na první pohled je znát, který tón je určený pro menší slečnu, a který tón růžové pro větší slečnu. Patrové postele, které jsou vlastně téměř celým dětském pokojem a pořídíte je na jedno kliknutí. Paterová postel samozřejmě nabízí prostor na spaní, ale také velkou šatní skříň i psací stůl. Do pokoje panelákového typu je to řešení či chete li design, který rozhodně má co vaší princezně nabídnout. Té menší prostor na hraní a té větší třeba prostor na pořízení větší skříně, protože s přibývajícím věkem přibývá také módních kousků.

 

Růžová má zkrátka mnoho podob a je třeba správně volit dle věku a je třeba se trošičku zamyslet nad tím, aby opravdu růžové nebylo moc. Vždy radíme raději obměňovat dekorace, než nábytek a celé vybavení pokoje, protože vás rodiče to určitě přijde na méně. A každá holčička s přibývajícím věkem nejen mění své záliby, ale také má menší chuť na růžovou. Vkus a styl se mění a u starších holek elegantní růžovou v kombinaci s přírodním odstínem dřeva dub ve spojení s bílou, nemůžete šlápnou vedle. A věříme, že vedle nešlápnete ani pořízením nábytku na našich stránkách. Vybírat můžete španělský temperament, francouzskou eleganci a belgickou střídmost.