Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Patrová postel, která se o vaše děti postará

Zařídit dětský pokoj pro tři děti, když máte k dispozici "jen" jednu místnost, to už vyžaduje trochu plánování a bohužel, rovněž kompromisů. Naštěstí dnes, jsou v moderním bytovém designu opravdu k dispozici velmi rafinované návrhy dětského nábytku, které nejen šetří místo v dětském pokoji, ale navíc nabízejí řadu rafinovaně skrytých, úložných prostorů. Ale my se dnes budeme velmi úzce věnovat jednomu typu dětského nábytku, ano, možná tušíte správě, patrová postel pro tři děti, která je za nás jako prodejce, kteří se věnují designu již bezmála dvě desetiletí, opravdu tím nejvhodnějším řešením či vybavením jedné místnosti jako dětského pokoje pro tři děti.

 

                                                           Patrová postel pro tři děti Bibop

 

Patrová postel pro tři děti, bezpečí na prvním místě

A musíme také říci, že patrová postel pro tři děti vždy daný pokoj, místnost, kterou máte k dispozici, využije vlastním designem nejvíce. Možná, že to vlastně všichni víme, ale jak vybrat tu správnou a pro vaše děti nejvhodnější patrovou postel? Na jedné straně je design, který se vám samozřejmě musí, nebo alespoň měl by se líbit, na straně druhé je však kvalita. Za nás je vysoká kvalita patrové postele, byť bude počáteční investice do jejího pořízení vyšší, alfou a omegou toho, aby jste byli nejen vy jako rodiče spokojeni, ale hlavně vaše děti byly v bezpečí. Při výběru patrové postele bychom si měli vždy nasimulovat několik situací. Předně, zda bude patrová postel pro děti vhodná i za pět let, adekvátně k tomu, jak porostou a samozřejmě, zda budou vaše děti v bezpečí a patrová postel je dostatečně pevná a silná. Nikdo z nás nemůže předpokládat, že děti budou na patrové posteli pouze vzorně ležet a není v našich silách být v dětském pokoji jako rodiče neustále. Naopak vy, jako rodiče, musíte pořídit takovou patrovou postel, na kterou je spolehnutí.

 

 

Patrová postel pro tři děti Bibop   Patrová postel pro tři děti Bibop

 

 

Děti milují společnou zábavu, děti milují být na jednom lůžku, děti milují polštářovou válku, za dětmi také chodí kamarádi a kamarádky a to vše přeci musí patrová postel vydržet. O dostatečně silné tloušťce materiálu jsme již popsali spousty řádků, ale přeci jen, opakování je matka moudrosti. Milí rodiče, vybírejte mezi patrovými postelemi s minimální tloušťkou desek 20 mm, ideálně samozřejmě i více. Patrová postel z laminátu, který má 10 či 15 mm, na tu bychom se opravdu raději nespoléhali.

 

Jaká je správná výška patrové postele?

Pokud hledáte patrovou postel pro tři děti, důrazně vás prosíme, aby jste vůbec neuvažovali nad postelí, která má tři lůžka nad sebou a horní lůžko bylo ve výšce 200-250 cm. Je to výška pro dítě nebezpečná z mnoha ohledů, ale tím nejzávažnějším problémem je skutečnost, že na tak vysoké posteli bude dítě spát příliš blízko stropu, kde vzduch je suchý, plný prachu a v zimě horký, protože tak vzduch jednoduše cirkuluje. Teplo se vždy drží u stropu, pokud nehovoříme o podlahovém topení, kde se, ale i tak horký vzduch pod strop dostane, jen po delší době. A jak můžete vidět i na našich ilustračních fotografiích, dostatek prostoru nad dětmi, když jsou na horním lůžku, je jednoduše komfortnější a více bezpečný i při zábavě. Správnou výšku patrové postele také poznáte tak, že když se dítě na horním lůžku postaví, zůstane nad ním ke stropu ještě spousty místa. Určitě se vaše děti budou cítit mnohem lépe.

 

                                                             

 

Patrová postel, která se o vaše děti postará

Samozřejmě, že slogan je myšlený s nadsázkou, ale přeci jen. Určitě i vy jako rodiče budete klidnější, pokud víte, že patrová postel, na které si děti hrají, je pevná a stabilní. Zábrana kolem horního lůžka by měla být dostatečně vysoká, aby nehrozil pád na zem dolů. Rovněž pořídit patrovou postel se schůdky, které mají širokou nášlapnou plochu je především pro menší děti více bezpečné. V neposlední řadě, je zapotřebí mít dostatečnou nosnost lůžek, které vydrží i něco navíc, než je předepsaná nosnost, protože jak jsme zmínili již na začátku, nemůžeme počítat a ani od dětí nemůžeme očekávat, že na postelích budou pouze vzorně ležet. Určitě i vy jako rodiče si přejete, aby jejich dětský pokoj byl natolik přizpůsobený a nábytek tak kvalitní, aby dětem nic nebránilo v jejich zábavě.

 

Patrová postel pro tři děti Bibop   Patrová postel pro tři děti Teo Tea

 

Na vás rodičích je, už jen patrovou postel vybrat, ale rovněž, když už patrovou postel budete mít doma sestavenou, doporučujeme po třech týdnech jejího užívání všechny spoje znovu zkontrolovat, případně povolené spoje znovu utáhnout. A jelikož děti neposedí a dětský nábytek, nejen patrová postel, ale i klasické dětské postele jsou vystaveny velké zátěži, doporučujeme tento proces či kontrolu, vždy jednou za půl roku i nadále opakovat.

Když dětem patrovou postel pořídíte, měli byste také vy rodiče, jako zodpovědnější určit, kdo kde bude spát. Nejmladší ze sourozenců by měl rozhodně zaujmout místo na přistýlce, prostřední z dětí na dolním lůžku a nejstarší na horním, tedy nejvyšším lůžku. A pokud stále nevíte či váháte, zda je patrová postel vhodná i pro vaše děti, nebo si nejste jisti od kterého a do kterého věku jí děti budou moci plně využívat, tak třeba najdete odpovědi na své otázky v jednom z našich předchozích povídání "jaký je vhodný věk dětí pro spaní na patrové posteli". Věříme, že v našich pravidelných článcích, které tematicky vznikají i na základě vašich nejčastějších dotazů, najdete i vy užitečnou radu či nápovědu.