Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderní psací stoly, celá řada možností

Dnes je zcela běžné, že ve většině domácností je ne jeden, ale hned několik psacích stolů. Typ nábytku, který mnozí z vás potřebují pro takzvaný "home office", nebo často pracujete, i když přijdete z práce domů, protože ne vše se vám v práci povedlo stihnout. Pokud žijete v páru, pak možná patříte k těm, kteří potřebují každý svůj pracovní prostor a to znamená pořízení hned dvou psacích stolů. A pokud máte jedno či dokonce dvě děti školou povinné, pak je zde další potřeba tohoto typu nábytku.

Zkrátka a dobře, v dnešní velmi hektické, ale také on-line době, se bez kvalitního a komfortního psacího stolu jen málokdo z nás obejde. Otázkou zůstává, jak správně najít ten "svůj" vysněný kousek? Jak správně vybrat a podle jakých pravidel vybrat? O tom a ne jenom o tom, bude naše dnešní povídání.

 

Psací stůl vybírejte dle vašich potřeb, nejen dle designu

Vybrat správně, to je to nejdůležitější pro vaši spokojenost. Před vlastním hledáním v tisícovce nejrůznějších designů se především zamyslete, co od psacího stolu potřebujete. Pokud máte v plánu jeho pořízení jen pro občasné "surfování" na internetu či vyřízení jen několika málo e mailů, pak vám stačí rozhodně rozměrově menší varianta a můžete dát při výběru na první dobrou design a odstín. Rozměrově menší varianta pracovního místa, to je nabídka velmi elegantních, někdy až výstředních designů, které však stávající vybavení interiéru třeba obývacího pokoje, nejen příjemně doplní, ale v mnoha případech pocit z dané místnosti ještě umocní.

 

Psací stůl Led - rohová varianta sestavení     Psací stůl Led, sestavení do přímky

 

Příkladem může být řešení pracovního místa na ilustračních fotografiích. Psací stůl bílý, který osloví nejen úsporným, minimalistickým designem, ale rovněž možností sestavení jak do rohu místnosti, tak do jedné přímky. Dokonce u těchto designů nemusíte ani požadovanou variantu sestavení objednávat předem, stačí se rozhodnou, až před vlastním sestavením na místě, respektive u vás doma. Elegance, jednoduchost, pracovní prostor, který žádnému již vybavenému interiéru neublíží i s ohledem na bílý odstín.

Pokud však hledáte řešení pracovního prostoru pro váš home office, věříme, že se spíše poohlížíte po více funkční a rozměrově větší variantě psacího stolu do kanceláře, pokud máte doma k dispozici samostatnou místnost pro její vybavení, nebo alespoň takovém řešení, které by částečně pracovnu nahradilo. Nejčastější volbou pro tyto potřeby je rohový psací stůl a psací stůl s regálem. Návrhy, kterými výrobci vždy chtějí docílit velké pracovní plochy a velkých úložných a odkládacích prostorů za podmínek co možná nejvíce ohleduplných ke stávajícímu vybavení v místnosti.

Aby pracovní prostor "neukrojil" příliš velké sousto z dané místnosti, to je alfa a omega při výběru mnohých z vás, zejména pak při zařizování dětského pokoje, kde nikdy není dostatek místa pro vše, co bychom si jako rodiče přáli.

 

Nabídka psacích stolů do dětského pokoje na Aldo   Psací stůl s regálem Home skandi

 

Proto regál, který je spojený s pracovní plochou, je velmi úsporným návrhem a využitím dané místnosti. Samozřejmě platí, že čím je regál vyšší, tím více odkládacího prostoru vy, nebo vaše dítko získáte. Navíc regál využívá prostor do výšky a tím nezabere žádné místo na podlaze. Řešení pro děti i dospělé, řešení, které je ideální volbou pro menší místnost. 

Stejný význam či řekněme cíl, má návrh rohového psacího stolu, který při správné volbě také ušetří velký prostor. Ale pracovní plocha, která má tvar písmene L či řekněme místo pro práci v pravém úhlu, má i řadu dalších výhod. Snadnější uspořádání všech potřeb, rozhodně větší plocha pro práci, takzvaně vše blíže po ruce a samozřejmě i větší úložný prostor. Za nás ideální řešení i pro ty z vás, jejichž práce je náročnější a u psacího stolu trávíte hodně času. V neposlední řadě, designem jsou tato pravoúhlá řešení rovněž velmi příjemná a proto patří k těm nejvyhledávanějším. 

 

Rohový psací stůl Rox oak   Psací stůl Rox sestavený do přímky

 

 

Herní stůl, řešení pro zábavu?

Možná mnozí z vás si myslí, že herní počítačový stůl má jeden jediný účel a to hraní her. Ale opak je pravdou. Ano, designem jsou rozhodně tyto návrhy příznačné pro tento typ zábavy a především náctileté děti tento typ stolů milují. Ale nezapomínejme, především vy rodiče, že pořád je to psací stůl se vším všudy, které vaše dítka využijí nejen pro zábavu, ale i přípravu do školy. navíc většina z nabízených variant disponuje policí či použijme označení nadstavce pro umístění jednoho či více monitorů.

Úspora místa na pracovní ploše stolu je tak značná a nabízí dostatek prostoru pro práci i pro přípravu do školy. Pokud se vám tyto stoly v typickém černém odstínu a ve většině případů také s přidáním LED osvětlení v několika barvách líbí, ale nejste si jisti, zda je herní stůl vhodný pro školáka? Jako prodejci nábytku, kteří se designu věnují již téměř dvě desítky let, vám můžeme s čistým svědomím říci, že ano. 

 

Herní stůl s led osvětlením Fosk      

 

 

Jak vhodně umístit psací stůl?

Samozřejmě, že při vlastním výběru psacího stolu je třeba mít ještě na paměti jeho vhodné umístění. Takže několik důležitých rad, i když věříme, že všichni je znáte. Nejvhodnější umístění je samozřejmě k oknu, kde je největší zdroj přirozeného, denního světla. Pokud jste vy či děti praváci, tak zdroj světla musí přicházet ze předu, to je ta lepší varianta, nebo z levé strany. A naopak. Pokud vybíráme stůl pro leváka, pak zdroj světla musí přicházet naopak z pravé strany. Potřebujete dva psací stoly, ať už do dětského pokoje či do vaší domácí pracovny?

Velkou otázkou je, zda umístit stoly vedle sebe, nebo naproti sobě. Opět, je třeba mít na paměti pro tuto situaci rozměr místnosti a zdroj světla. Každý z vás, nebo každé z dětí, by mělo mít svůj komfort, zázemí. 

 

Sestava herních stolů, D-Game large   

 

Věříme, že každý z vás doma řeší zcela jiný typ místnosti, máte jinou situaci pro rozmístění jednoho, dvou či dokonce tří psacích stolů. Vždy je třeba jít cestou kompromisu a toho nejmenšího zla, ale díky široké nabídce a důmyslným designům, je dnes možné opravdu v každé místnosti zařídit vše tak, aby jste získali maximální komfort. V naší nabídce se soustředíme především na vysokou kvalitu, maximální využité prostoru a v neposlední řadě originální designy.

Pokud i vy právě hledáte vhodné řešení pracovního prostoru pro vás, nebo pro vaše děti, designy, které jinde nenajdete v té nejvyšší kvalitě představujeme v kategorii psací stoly.