Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Manželská postel s úložným prostorem do ložnice

Zařídit ložnici, která má malé rozměry, vyžaduje trochu úsilí, především pak při výběru manželské postele. Pokud ale, máte na první dobrou na mysli především maximální využití dané místnosti, kterou máte k dispozici právě pro vybavení ložnice vězte, že tu největší úsporu místa a využití místnosti vám zajistí manželské postele s prostorem. A dnes, především díky velmi rafinovaným designům je nejen z čeho vybírat, ale možná, že v mnoha případech budete mile překvapeni, co dnešní design vůbec nabízí. A tak dnešní naše povídání bude především o nových, velmi důmyslných designech manželských postelí s prostorem. Čím tedy začít, abyste s výběrem byli maximálně spokojeni?

 

                                                         Čalouněná postel s prostorem, polohovacím roštem Bess black

 

Vysoká manželská postel s úložným prostorem

Mezi velmi oblíbené řešení místa na spaní patří čalouněná manželská postel. Nejen proto, že tento typ postele nabízí vyšší ložnou plochu, než například laminátové manželské postele, ale také proto, že právě díky vyšší ložné ploše je úložný prostor objemnější. Samozřejmě, vyšší ložná plocha znamená také větší komfort při vstávání, stejně jako za velmi komfortní lze označit vlastní čalounění a výplň manželské postele. Je příjemná na dotek, čalouněné čelo rozhodně pohodlné na opření a určitě se u čalouněné postele nezraníte o ostré hrany, jelikož ty jsou měkké a zakulacené. A pokud si nejste jisti, zda vy jste typ pro laminátovou manželskou postel, nebo čalouněnou, pak vám rozhodování usnadní třeba náš nedávný článek "Jak správně vybrat postel".

 

Čalouněná postel s prostorem 160 Lemon beige     Manželská postel s úložným prostorem Escale

 

Oproti tomu i laminátová manželská postel má své nesporné výhody. Asi tou největší výhodou, která napadne každého jako první, je snadná údržba. Ve srovnání k čalouněné posteli se opravdu nemusíte bát, že se časem postel, respektive látka zašpiní, nebo v případě nekvalitní čalouněné postele se látka velmi snadno a jednoduše protrhne běžným užíváním, co se nemůže stát u laminátové manželské postele. Ta rozhodně vydrží daleko více. Možná budou mnozí z vás překvapeni, že i důmyslný design manželské postele z laminátu, dokáže nabídnout objemné, úložné prostory. U laminátových postelí navíc často, kromě šuplíků pod lůžkem, lze získat i praktický nadstavec nad postelí. Jelikož se jedná o zcela nový trend, na chvíli se u manželských postelí s nadstavcem zastavíme.

 

Manželská postel s úložným prostorem, nadstavcem Bridge black    Manželská postel s úložným prostorem, nadstavcem Bridge white

 

V případě, že pro vybavení ložnice máte k dispozici opravdu jen velmi malou místnost, pak za nás jako prodejce, je manželská postel s nadstavcem tím nejvíce ohleduplným řešením, kterým získáte opravdu velké úložné prostory navíc bez toho, aniž byste ložnici museli "přeplnit" nábytkem. Ložnice by rozhodně neměla být ani překážkovou dráhou, ani skladištěm, kde odložíme věci, které by neměly být na očích, ale naopak, místnost ke spánku by měla být prostorná, vzdušná, zkrátka příjemná.

Nadstavec nad postelí, dva šuplíky po stranách z každé strany postele, to je již opravdu velký úložný prostor navíc. Nadstavec vám nahradí šatní skříň, kterou již do ložnice nemusíte pořizovat, věříme, že využití se najde i pro šuplíky. Díky nadstavci navíc ještě ušetříte prostor za noční stolky, které jsou u nadstavec na ilustrační fotografii řešeny opravdu důmyslně a ohleduplně.

 

Manželská postel 160x200 s úložným prostorem

Zastavíme se rovněž v našem povídání u vlastních rozměrů místa na spaní, které dnešní trh či nabídka manželských postelí má. Mezi vůbec nejčastější rozměr místa na spaní, říkáme rovněž někdy velikosti ložné plochy, patří rozměr 160x200 cm. Je tak akorát velký pro dvě osoby, snese i umístění do rozměrově menší ložnice a příjemnou zprávou bezesporu je, že nabídka manželských postelí s úložným prostorem v tomto rozměru je opravdu největší. Pokud máte rozměrově malou ložnici a chcete ušetřit nějaké místo, rozhodně to nedělejte na úkor ložné plochy. Dvě osoby, pár, potřebuje minimálně tento rozměr, postel s ložnou plochou o velikosti 140x200 cm, by opravdu nebyla dostačující. Raději déle manželskou postel vybírejte, najděte způsob, jak v ložnici ušetřit místo jinak, třeba právě pořízením manželské postele s úložným prostorem v podobě nadstavce a šuplíků navíc.

 

                                                                     Manželská postel s úložným prostorem Lanka white

 

Můžete vybírat mezi manželskými postelemi, kde je kladený důraz na opravdu velký rozměr nadstavce, ale k dispozici jsou i návrhy s postelí s menšími nadstavci a důraz je kladený více na dolní část lůžka, šuplíky a nejrůznější skříňky. A možná nezapomeňme, že pokud je i vaše ložnice malá, pak se snažte pořídit manželskou postel ve světlém odstínu, který vám daný prostor opticky zvětší, velmi rafinovaným prvkem pro optické zvětšení prostoru jsou i zrcadla. 

V každém případě dnes, i velmi malá ložnice může být nádherným místem pro váš odpočinek, i velmi malá ložnice dokáže pojmout díky rafinovaným úložným prostorům spousty věcí, které potřebujete "někam" uložit, uskladnit či schovat.

Pokud i vy hledáte úsporné řešení pro vybavení vaší ložnice, na našich stránkách najdete velmi důmyslné a překvapivé návrhy manželské postele s prostorem. Věříme, že každý z vás si u nás najde svůj "dokonalý" design.