Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jdete letos k zápisu? Je čas přemýšlet nad pokojíčkem

Dnešní povídání, věříme, bude inspirativní pro všechny rodiče, kteří se letos chystají s ratolestí poprvé do školy. Někteří z vás už mají tento velký krok za sebou, pokud máte dvě děti a starší z nich už do školy chodí, ale i pro tuto situaci je možná nutná přeměna dětského pokoje, která vás letos čeká.

Protože mít doma jednoho školáka nebo dva školáky, to je i pro interiér dětského pokoje velká změna. A tím největším problémem je, věříme, pro řadu z vás, jak všechen ten potřebný nábytek do malého prostoru naskládat. Špatnou zprávou je, že dětský pokoj nenafouknete, ale dobrou zprávou je, že některá řešení v podobě multifunkčních designů dětského nábytku, přeci jen nedostatek místa v místnosti dokáží velmi rafinovaně vyřešit. Takže jak na vybavení dětského pokoje pro školáka, školačku, pro jedno dítě, ale také pro dvě děti, když už letos obě budou školou povinné, o tom všem si dnes budeme povídat.

 

                                                           Psací stůl Shelter

 

Kdy začít s přeměnou pokoje? Nebo pořídit jen psací stůl?

Tím opravdu posledním termínem je, když jdete k zápisu. Ať už hovoříme jen o pořízení psacího stolu, nebo v návaznosti na tuto potřebu, přeměnou celého pokojíčku. Jako prodejci nábytku, ale nejen, jak mnozí z vás už ví, na návrzích designů se rovněž podílíme, vždy doporučujeme začít s vybavením dětského pokoje pro školáka, ideálně v posledním roce školky. Dítě si musí delší dobu zvykat na sezení u psacího stolu, také je dobře, když si osvojí držení pastelek, tužek, když umí pracovat s barvičkami, lepidlem, ale třeba také nůžkami, samozřejmě za asistence vás rodičů.

Pokud budete s vaším dítětem, tyto řekněme, výtvarné práce pravidelně provádět formou hry, o to lépe mu usnadníte vstup do školy. Zkrátka bude zvyklé nejen pracovat se všemi potřebami, ale také se naučí nějakou chviličku za psacím stolem sedět. A věříme, že řada z vás má doma právě neposednou ratolest, u které je pozvolné zvykání na sezení u psacího stolu dost zásadní a možná bude i to nejtěžší, co vás čeká. Ano, psací stůl je tou největší změnou, která všechny děti čeká a psací stůl je třeba vybírat pečlivě. Stejně jako židli u psacího stolu.

 

                                                                                          Dětský psací stůl s nadstavcem Shelter    

 

Jak vybrat psací stůl pro školáčka?

Vše je o prostoru, který máte k dispozici. Další věcí k zamyšlení je, zda pořizujete psací stůl pro jedno dítě nebo musíte pořídit druhý stůl pro druhé z dětí, které letos začne také chodit školy. V neposlední řadě je třeba se zamyslet nad tím, zda pořídíte "jen" psací stůl do stávajícího vybavení dětského pokoje nebo vybavení dětského pokoje vyřešíte jednou provždy, a to až do dospělosti vašeho dítěte, případně více dětí, kompletní přeměnou dětského pokoje. Pravdou je, že k přeměně dětského pokoje jako celku, nejčastěji dochází právě v době, kdy začínáte školu, případně, kdy už obě vaše děti budou školáčci. Ale o tomto modelu později, nyní se soustřeďme na situaci, že hledáte jen vhodný, funkční psací stůl.

 

                        Nadstavec u psacího stolu šetří místo v dětském pokoji                Komodu či regál na školní potřeby si můžete dovolit, když je prostor

 

Pokud je váš pokojíček malý a vy s jistotou víte, že regál k psacímu stolu jednoduše nepořídíte, protože nemáte na regál nebo třeba komodu místo, pak se poohlížejte po psacích stolech s nástavcem. Je to velmi praktický design, který nezabírá žádné místo v pokoji navíc, ale naopak, využívá prostor do výšky. Druhou možností je psací stůl s velkým úložným prostorem, větších rozměrů tak, aby opravdu dítě mohlo všechny své školní potřeby uložit a nemusely být neustále ve školní aktovce nebo různě rozmístěné po pokoji.

 

O psací stůl by se děti neměly dělit

Naše zásada, či řekněme doporučení je, rozhodně pro každé z dětí pořídit psací stůl tak, aby se nemusely nejen dělit, ale také, aby mohly domácí úkoly a přípravu do školy vykonávat souběžně. Ano víme, ne každý si dva psací stoly můžete dovolit, ale lépe je dva byť i menší psací stoly, než jeden nebo žádný. Řešení v podobě, kdy dítě dělá úkoly a přípravu do školy u jídelního stolu jsou častá a my jako prodejci o tom víme i proto, že také každý z nás má děti, ale je to řešení dočasné. Když je dítě větší a vy s ním už úkoly nemusíte dělat, nemusíte také na něho dohlížet, jako na prvním stupni základní školy. Věřte nám, že dítě pro přípravu do školy bude chtít mít svůj prostor, své soukromí, a to poslední, co mu bude vyhovovat je, sedět v kuchyni u jídelního stolu. Takže pořízení psacího stolu pro dítě vás tak i tak vždy doběhne.

 

Sestava herních počítačových stolů pro dva, D-Game large     Psací stoly vedle sebe, nebo naproti sobě, možností je vždy více

 

Pokud je první stupeň základní školy za vámi a vy už máte děti starší, určitě budou nadšené ze dvou psacích stolů. To je jistota, kterou všichni víme. Je několik možností, jak uspořádat dva psací stoly v dětském pokoji. A opět, pokud už po umístění dvou psacích stolů nezůstane místo na pořízení regálů, není nic jednoduššího, než vybrat mezi psacími stoly s nástavcem a regálem, prvky, kterými disponují i dva psací stoly na ilustračních fotografiích v různém sestavení. Dle dispozic pokoje máte několik možností. Psací stoly vedle sebe, pak nezabírají tolik místa do hloubky dětského pokoje nebo se vám více může hodit umístění stolů naproti sobě. V případě velmi malého prostoru, je naštěstí ještě pořád celá řada dalších možností, ale ty už budou vyžadovat kompletní přeměnu dětského pokoje.

 

Nemáte prostor na psací stůl? Je čas se zamyslet nad přeměnou pokoje

Každý z rodičů si přeje, aby i po rozmístění potřebného nábytku, zůstal dětský pokoj vzdušný, prostorný a ideálně s dostatečně velkou, volnou plochou na hraní. Ano, to vše všichni víme, ale jak na to? Ideálním východiskem pro zařízení dětského pokoje tak, aby bylo dodrženo vše potřebné a děti byly spokojené a šťastné, jsou multifunkční designy. Pokud víte, že do místnosti všechen nábytek při nejlepší vůli nevměstnáte, přicházejí na řadu dětské postele se stolem s velkým úložným prostorem nebo také patrové postele se stolem. Úspora místa je opravdu značná. Nebudeme zde nyní hovořit o jejich správnosti výběru, to se můžete dočíst v řadě našich článků, ale zaměříme se na vlastní řešení prostoru za pomoci těchto designů. Ať už pořídíte vyvýšenou postel s psacím stolem na vysunutí nebo patrovou postel s psacím stolem, princip je stejný. Psací stůl je umístěný pod lůžkem a díky tomu nezabírá žádné místo navíc. 

 

Dětská postel s psacím stolem Cascina, bílá    Patrová postel se stolem On line

 

Nabídka multifunkčních designů je opravdu velká, věříme, že dnes si každý může vybrat vhodné řešení jako šité na míru pro vaše děti a pro vaši místnost, kterou pro vybavení jejich pokoje máte k dispozici. Velkou výhodou jsou i dětské postele, které nabízejí možnost zrcadlového sestavení. A tak stejně jako u psacích stolů jako samostatných prvků, lze i dětské postele se stolem umístit nejen vedle sebe, ale i zrcadlově naproti sobě. Dokonce existují nádherná řešení identických designů, kdy máte možnost pro holčičku pořídit postel s růžovými prvky a pro chlapečka s modrými. Samozřejmě, že nabídka odstínů je daleko větší a pro vaše děti můžete zvolit jiné, u nich oblíbenější barvičky. A pro představu, o čem hovoříme, opět malá ukázka multifunkčního řešení, dětské postele se stolem, které mohou být umístěny nejen naproti sobě, ale rovněž zrcadlově.

 

                                                     Dětský pokoj pro dvě děti Blake white

 

Na malém prostoru zajistíte nejen dostatečně velkou plochu místa na spaní, ale pořízením postele získáte pro každé z dětí psací stůl a opravdu objemné, úložné prostory navíc. Ideální řešení rozměrově malé místnosti jako dětského pokoje pro dvě děti školou povinné. Tyto multifunkční designy nás baví, na našich stránkách se na maximální využití prostoru soustředíme, a to vše vyústilo také do našich vlastních návrhů designů ve spolupráci s francouzským výrobcem. Ale o tom zase někdy příště.

Na závěr chceme všem dětem i rodičům popřát především úspěšný vstup do nové etapy, a to školní docházky, která přinese, věříme, horké chvíle, ale i příjemné okamžiky. A my jako prodejci jsme tady od toho, aby alespoň při zařizování pokojíčku pro školáky, jsme vám byli, pokud možno, maximálně nápomocni.