Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak vytvořit nejkrásnější pokoj pro miminko

Každá maminka, která čeká na příchod miminka si jistě plánuje, jaký vytvoří pokojíček pro své dítě. Pokojíček ale musí být nejen krásný, ale především uzpůsobený miminku a péči o něj. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit krásný pokoj pro miminko, který bude zároveň i bezpečný a praktický.

Barvy stěn pro lepší náladu i spánek

Barvy mají vliv na naši náladu a u dětí, které jsou citlivější než dospělí, to platí dvojnásob. Na miminko budou nejlépe působit jemné barvy. Na stěny tedy volte pastelové tóny, nikoliv křiklavé a výrazné barvy.

Podle zkušeností maminek na jejich děti dobře působí pokoj vymalovaný na jemně žlutou, tento odstín vyvolává lepší náladu. Příjemně taky působí světlé odstíny zelenkavé, která také navozuje dobrou náladu, působí přátelsky a připomíná přírodu.

                                  

 

Modrá barva uklidňuje a pokud tmavší odstín u postýlky zajistí dobrý spánek pro miminko. Ale volte jen v případě, že má dítě prosluněný pokojíček, jinak by působila studeně.

Dětská postýlka musí být hlavně bezpečná

 

 

Výběru postýlky věnujeme největší pozornost, jelikož zde bude miminko trávit nejvíce času v prvních měsících svého života. Postýlka by měla být z kvalitního a pevného materiálu, dejte si i pozor na to, čím je natřený povrch.

Postýlky, které nabízíme, jsou vyrobeny podle norem, abyste měli jistotu, že se vašemu miminku nic nestane, ani když ho na chvíli necháte o samotě.

Myslete dopředu, pořiďte rostoucí postýlku

Děti rostou jako z vody. A nejvíc to poznáte na dětské postýlce. Nákup postele není nejlevnější záležitostí, tak můžete myslet dopředu a pořídit rostoucí postýlku, která vydrží třeba až do dospělosti.

Rostoucí postýlky pro miminko mají tu výhodu, že jsou snadno rozložitelné. Když přijde čas, tak postýlku snadno rozložíte na klasickou postel. Ušetří vám to čas se sháněním nového nábytku i peníze. Postýlky, které nabízíme jsou z kvalitních materiálů, takže máte jistotu, že vydrží dlouho.

 

 

Praktický přebalovací pult, který později poslouží jako komoda

Určitě stojí za to popřemýšlet i o komodě s přebalovacím pultem. Věřte, že její praktické využití oceníte od samotného počátku, kdy se vám miminko narodí. Při přebalování miminka máte vše hezky po ruce, miminko je v bezpečí, vy nikam nemusíte odbíhat a v neposlední řadě, nemusíte se k miminku ani příliš naklánět. Přebalovací pult pak můžete v pozdějším věku miminka odstranit a komodu využívat klasickým způsobem, třeba na hračky či oblečení.

 

 

Ať vás ani dítě pokojíček neomrzí

Při vybavování dětského pokojíku myslete na to, aby se dal lehce upravit. Ať už kvůli věku dítěte nebo kvůli sourozenci. Volte jemné odstíny, které vás ani dítě hned neomrzí. Pořiďte také dostatek úložných prostor, ať můžete hračky v pokoji snadno uklidit.

 

                                  

 

Originální doplňky jsou třešničkou na dortu

Batolata poznávají svět tím, že by vše ochutnávaly a strkaly do pusy. I proto nemá smysl do dětského pokoje pořizovat více doplňků. Ale pokud se přesto nechcete vzdát zajímavého oživení pokojíčku a klasické obrázky na stěně vás nebaví, tak pořiďte plyšovou ozdobu na stěnu, rozhodně zaujme.