Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak vybrat obývací stěnu

Možná si prvně představíte obývací stěny z dob dřívějších, kde nesměla chybět skleněná vitrína se starožitným nádobím. To naštěstí dávno neplatí. Obývací stěna nyní patří mezi trendové kousky, které ohromí nejednu návštěvu. Poradíme vám, jak takovou vybrat.

Na velikosti pokoje záleží

Patří váš obývací pokoj mezi větší nebo menší místnosti? To je základní otázka, kterou si před výběrem obývací stěny musíte položit, jelikož bude mít velký vliv na vaše rozhodování. Pokud máte malý obývací pokoj, tak tmavé a mohutné obývací stěny jsou pro vás tabu. Vybírejte mezi světlejšími odstíny, ať už čistě bílá nebo světlé odstíny dřeva. 

 

                                 Obývací pokoj v sestavě Nova colors

 

Jestli je váš obývací pokoj větších rozměrů, tak se nebojte experimentovat. Obývací stěna může posloužit jako nejvýraznější prvek celého pokoje, který hned při vstupu upoutá pozornost. Experimentovat můžete jak s tvarem, tak i netypickými odstíny.

                               Obývací stěna Nums II

 

Obývací sestava složená nebo z jednoho kusu

Protože preference se časem mohou měnit, kromě pevných stěn jsou na trhu i moderní modulární, které je možné složit zcela libovolně. Tyto obývací stěny lze tedy i časem obměňovat zcela podle aktuálních požadavků a za zlomek ceny pořízení nové. Navíc jsou velmi výhodné i při stěhování.

                                                Obývací stěna Luka oak nordic, white

Vyberte si svůj styl

Je váš domov laděný do moderního stylu nebo klasiky? Vzhledem k tomu, že je obývací stěna výrazný kus nábytku, tak by měla stylově sedět ke zbytku domova.

Moderní obývací stěny se vyznačují jak netradiční kombinací materiálů a barev, tak i minimalistickým provedením. Pokud si pořídíte výraznou obývací stěnu v moderním stylu, tak se zdržte přemíry ostatních doplňků.

 

Moderní nábytek do obývacího pokoje - kolekce Nums

 

Pokud se cítíte příjemně, když jste obklopeni klasickými věcmi, zaujme vás rustikální obývací stěna. Jedná se o kousky, které působí klasicky, ale přesto v nich objevíte moderní prvky. Díky tomu nepůsobí v pokoji staře, ale spíše vyvolají příjemnou atmosféru.

Jaký materiál zvolit pro vaši obývací sestavu?

Nejčastěji se setkáte s obývací stěnou z lamina, MDF desky nebo z masivu – případně také s kombinací těchto materiálů.

Stěny z masivu jsou vyrobené z jednoho kusu dřeva. Mezi jejich vlastnosti patří na jednu stranu kvalita, ale na druhou stranu je jejich pořizovací cena vysoká. Vyšší je i jejich váha, což neoceníte v případě stěhování.

Vhodnou náhradou je obývací stěna z MDF desky, která velmi zdařile imituje dřevo a je vyráběná bez umělých lepidel.

                            Nábytek v country designu do obýváku, kolekce Broceliande

Lamino je dnes velmi oblíbené, nejen díky snadné dostupnosti a nižší ceně. Díky tomu, že je snadno omyvatelné, tak je jeho údržba snadná. Tento materiál také nabízí nejrůznější možnosti výsledné úpravy, takže můžete vybírat z široké nabídky.

Z naší nabídky si vybere každý, design, který jinde nenajdete

Nábytek Aldo má širokou nabídku obývacích stěn. Pokud je pro vás důležitá kvalita, rádi vám doporučíme některého z našich francouzských, německých nebo španělských dodavatelů.

Ale jsme si vědomi, že při rozhodování je důležitá i cena, proto naše obývací stěny pořídíte již od pár tisíc.

Teď už zbývá poslední otázka: “Rozhodnete se pro moderní styl nebo spíše pro klasiku?” A víte že, na nábytku Aldo najdete design, který opravdu jinde není v exkluzivním zastoupení řady výrobců z Evropy?