Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak vybrat matraci do dětské postele

Spánek je v dětském vývoji nesmírně důležitý, proto stojí za to postarat se o kvalitu spánku správným místem na spaní. U dětských postýlek a postelí bychom měli myslet nejen na vzhled a funkčnost rámu, ale i na správný výběr matrace.

                                                                                     

Podstata kvalitní matrace

Při koupi dětské postýlky nebo postele se často spokojíme s matrací, která je v sadě spolu s postelí, a nedíváme se příliš na její parametry. To je ovšem velká chyba, protože kvalitní matrace má zásadní vliv na zdraví dítěte. Matrace musí poskytovat správnou oporu pro páteř i krk a je třeba myslet i na materiál a tloušťku. Čím starší dítě, tím by mělo mít silnější matraci. Matrace o tloušťce 10 cm postačí pro menší děti, ale u starších nezvládne rovnoměrně rozložit jejich váhu.

Nábytek včetně dětské postele můžete koupit z druhé ruky, ale matrace vždy musí být nová. Použité matrace, dokonce i ty, které vypadají jako nové, mohou mít deformace, které sice nejsou na pohled vidět, ale dítě je může cítit.

                                        Dětský pokoj s postelí s prostorem Charlie oak

Druhy matrací

Nabídka matrací je široká a liší se kromě rozměrů především materiálem. Mezi nejoblíbenější patří polyuretanová pěna, termoelastická pěna, latex nebo bambusová či kokosová vlákna, přičemž modely z přírodních materiálů bývají tužší než pěnové.

Nejprodávanějšími matracemi v našem obchodě jsou modely Aldo I a Aldo II, které mají oboustranné jádro z polyuretanové desky s pěnovými masážními vrstvami na obou stranách. Liší se výškou - 13, respektive 15 cm; a jsou k dispozici v několika rozměrech pro děti do váhy 110 kg. Vyrábí je společnost D.P.V., jeden z největších výrobců matrací v České republice, z kvalitní a odolné pěny, což se promítá do jejich životnosti.

                    Dětská postel se skluzavkou Tobo

Pro dospívající je zajímavým řešením matrace španělského výrobce o rozměrech 100x200 cm. Matrace je vyrobena z bambusových vláken střední tvrdosti a má ergonomické vlastnosti. Navíc disponuje vzduchovými kapsami pro cirkulaci vzduchu a nepohlcuje pot.

                   Patrová postel pro dvě děti Bo10 white - limitovaná edice

Matrace pro zvláštní účely

Na trhu je k dispozici čím dál více multifunkčních kusů nábytku, mimo jiné postelí s přistýlkami. Do nich je zpravidla třeba matrace nestandardních rozměrů. Příkladem je matrace Iva Eko výrobce Moravia Comfort. Matrace z polyuretanové pěny má rozměry 90x195 a tloušťku 10 cm a je speciálně navržená pro šuplíky a přistýlky, protože neobsahuje jádro, je velmi flexibilní a měkká. 

           Patrová postel pro tři děti s šuplíkem Bibliobed

Jak využijete dětskou palandu si můžete vybrat vy, jako rodiče. Vše se odvíjí od toho, jak bude naloženo s šuplíkem. Buď můžete využívat šuplík jako klasický úložný prostor, nebo můžete do šuplíku vložit matraci a máte rázem třetí místo na spaní pro vaše třetí dítě. A pokud budete využívat patrovou postel pro tři děti, tak ideálně, když nejstarší z dětí spí na horním lůžku, mladší na dolním lůžku a to nejmenší, které by mohlo spadnout, pak ideálně na přistýlce. Samozřejmě víme, že u dětí je vše naopak a určitě i u vás bude velká bitva o horní postel. Ale jako rodiče to určitě zvládnete, patrová postel za menší hádku dětí stojí, protože je jednoduše úchvatná. A právě třeba do této patrové postele je ideální matrace do přistýlky Iva Eco.