Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak správně vybrat psací stůl?

Hledáte psací stůl, který by vám po všech směrech vyhovoval? Najít ten správný psací stůl po všech směrech není vůbec jednoduché, jelikož nabídka je opravdu velká. A tak než se rozhodnete, raději si projděte všechny možné varianty. Výrobci nabízejí nejrůznější designy, které jsou vhodné třeba pro umístění do opravdu malých interiérů, nebo je zde i nabídka psacích stolů spolu s dalšími díly v identickém designu pro možné vybavení celé pracovny a v neposlední řadě psací stoly, které se soustředí především na velké úložné prostory. Psací stoly jsou dnes v nabídce také z nejrůznějších materiálů a v nejrůznějších odstínech. V dnešním článku najdete pár tipů, jak správně vybrat psací stůl. A do jakého interiéru je vhodný daný design psacího stolu.

 

Psací stůl, když je málo místa, psací stůl do obývacího pokoje

Nejčastěji pořizujeme psací stůl právě do interiéru obývacího pokoje, když nemáme k dispozici samostatnou místnost pro vybavení pracovny. A upřímně, kolik z nás má k dispozici samostatnou místnost pro vybavení pracovny? Pokud tedy hledáte psací stůl do vašeho obývacího pokoje, který je navíc rozměrově malý, pak je ideálním řešením rohové provedení psacího stolu. Zabere méně místa a nabídne větší pracovní plochu i úložný prostor, než klasické provedení psacího stolu. 

 

Psací stůl Seven   Rohový psací stůl Rox

 

Rohové psací stoly nabízejí větší odkládací plochu, více úložného prostoru a i pracovní plocha je větší. Zabere méně místa než klasický psací stůl, který je delší a třeba by vám vyčníval do prostoru. Pokud navíc vyberete psací stůl, který se designem hodí k ostatnímu vybavení obývacího pokoje, může to být příjemné zpestření interiéru. Na ilustračních fotografiích dva návrhy rohové varianty psacího stolu, které patří k velmi oblíbeným. Pokud se vám však rohový psací stůl nezdá, dá se ještě velmi ušetřit psacím stolem, jehož součástí je i nádstavec. I díky tomuto spojení psacího stolu s nádstavcem můžete ušetřit nemalý prostor v interiéru a získat velké úložné prostory navíc.

 

Psací stůl Gamming pro pány    Sestava herních počítačových stolů pro dva, D-Game large

 

Psací stoly s nádstavcem se stávají velmi populární a to i do dětského pokoje. Je to ideální řešení už pro straší děti, kdy učení jen přibývá a dospívající děti potřebují více prostoru na učení, školní pomůcky a knihy. Nádstavec samozřejmě nezabírá žádné místo v prostoru navíc a interiér může příjemně oživit. Můžete vybírat v identickém designu také další díly a tak pokud máte to štěstí a máte k dispozici samostatnou místnost pro zřízení pracovny, nebo zvažujete psací stůl s nádstavcem pro vybavení dětského pokoje, není problém. Vše může být v jednotném, harmonickém designu.

 

Psací stůl jako ozdoba vašeho interiéru

Můžeme říci, že zvláštní kategorii tvoří rustikální psací stoly. Jsou to originální kousky, které mohou interiér zcela změnit. Rustikální psací stoly jsou velmi elegantní a když správně umístíte, nemusí být ani ostatní vybavení interiéru v identickém, rustikálním designu. Rustikální psací stůl může být individuální prvek. Rustikální psací stoly jsou však rozměrově větší a tak pak po takovém stolu toužíte, musíte mít pro něho místo. 

 

                                                                            Psací stůl pro holky Biotiful

 

Příkladem může být psací stůl v provensálském designu, kde elegance je zřejmá na první pohled. Rustikální psací stoly jsou cenově náročnější a to jak pro složitost výrobu, tak pro materiál, kterým je v tomto konkrétním případě dřevo mahagon. Rustikální psací stůl je však velmi kvalitní, téměř nezničitelný a patří do kategorie nábytku, který se opravdu může dědit z generace na generaci. Bílý odstín je velmi oblíbený a vhodný téměř do každého interiéru.

Nabídka psacích stolů je velmi široká i do dětského pokoje, ale právě díky této široké nabídce o dětských psacích stolech a jejich možnostech zase v příštím povídání. A nezapomeňte, že psací stoly dnes, to není jen nábytek jako takový. Psací stoly dnes jsou často doplněny třeba nabíječkou na smart phone, či usb vstupem led osvětlením a dalšími prvky, které design posouvají zcela jinam, než jsme byli doposud zvyklí.