Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak správně čistit lakovaný nábytek

Máte doma lakovaný nábytek? Tak určitě jste si kolikrát položili otázku, jak ho vyčistit, aniž byste poškodili lak. Máme pro vás návod, jak se o tento typ nábytku starat. A navíc se dozvíte i tip, jak zvýšit lesk lakovaného nábytku.

Lakování nábytku patří mezi úpravu, která v současnosti patří mezi nejkvalitnější. Lak na nábytku po aplikaci ztvrdne, je odolný proti vlhku i vysoké teplotě.

Nábytek ve vysokém lesku je velmi módní, a navíc vypadá opravdu efektivně. Bohužel lze lehce poškrábat a jde na něm vidět každý otisk i smítko prachu. Pokud chcete udržet hezký vzhled nábytku po co nejdelší dobu, tak je třeba se při čištění držet určitých zásad.

Máme pro vás několik rad, jak správně čistit lakovaný nábytek.

V jednoduchosti je síla

K čištění lakovaného nábytku nepotřebujete mít několik různých přípravků. Na běžný úklid vám postačí vlhčený hadřík a prachovka. Vyhněte se houbičkám a hadříkům z hrubších materiálů, které mohou zanechat na nábytku drobné rýhy.

Pokud je nábytek znečištěn či je na něm mastnota, tak stačí použít mýdlo či pár kapek citronu s teplou vodu a problém je vyřešen.

 

                                      Jídelní stůl kulatý Duna

 

S chemií opatrně

I přesto, že lakovaný nábytek toho vydrží hodně, tak stačí kapka nevhodně zvoleného chemického prostředku na čištění a lak je nenávratně poničen.

Před úklidem si proto pořádně pročtěte složení, a především návod k použití, zde byste se měli dozvědět, zdali je přípravek vhodný k čištění lakovaného nábytku nebo ne. Vyhněte se čisticím prostředkům, které obsahují vosky, alkohol, ředidla, oxidační a bělící látky.

Také byste se měli vyhnout saponátům, které na povrchu nábytku mohou vytvořit matný filtr, což je u lakovaného nábytku nežádoucí.

 

Jak zvýšit lesk nábytku bez chemie

Máme tady tipy na zvýšení, které by vám poradila i vaše babička. Jejich výhodou je, že není třeba využívat chemické prostředky a praktikují se již léta.

Pokud je lakovaný nábytek bez lesku, smíchejte půl litru světlého a nejlépe točeného piva s troškou citronové šťávy a tímto roztokem potřete povrch nábytku. Nakonec měkkým hadříkem vyleštěte.

A pokud máte tmavý nábytek, tak naopak můžete využít vychlazený černý čaj, ve kterém namočíte měkký hadřík a tím otřete nábytek.

 

            Komoda do ložnice, noční stolek Alice white

 

Moderní domov díky lakovanému nábytku

Pokud lakovaný nábytek teprve zvažujete pořídit, tak se nezalekněte specifické péče. Lakovaný nábytek má spoustu výhod, které snadno převáží věci spojené s údržbou.

Pokud pořídíte do pokoje světlý nábytek ve vysokém lesku, tak místnost bude opticky vypadat větší a prosvětlená. Lakovaný nábytek zajistí vašemu domovu moderní vzhled.