Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak sladit odstín podlahy s nábytkem

Pokud chcete mít krásný byt, je dobré začít od podlahy, doslova. Občas ale může být náročné  sladit podlahu s ostatním nábytkem tak, aby výsledek vypadal co nejlépe. Přinášíme vám proto několik kombinací, které vám zajistí krásné a stylové bydlení.

                                                         Sestava stolků do obývacího pokoje Wayne

Ladíme od podlahy

Máte na výběr víceméně jen z pár kombinací nábytku s podlahou. První z nich je vše sladit. Ačkoliv se zdá nejjednodušší, mít vše ve stejném odstínu, opak je pravdou. Dost často se stane, že ve výsledku pokoj působí monotónně a bez špetky stylu.

Aby pokoj nepůsobil příliš fádně, musíte se zaměřit na výrazné doplňky. Velkým pomocníkem mohou být i různé koberečky, které interiér oživí.

Pokud není vaším cílem útulný byt, ale spíše designový, tak pokoj ve světlých studených odstínech bude působit prostorným, otevřeným dojmem. Ale opět myslete na doplňky – aby ve výsledku místnost nepůsobila až příliš sterilně.

Kontrast

Nejjednodušší je zvolit kontrastní materiály. Pokud máte podlahu světlou, tak nábytek volte tmavý a naopak. Pokud zvolíte tuto kombinaci, tak doplňky můžete ladit v odstínech jedné z barev a nemusí být již tolik výrazné.

Toto pravidlo ale platí jen v případech, kdy není nábytek nebo podlaha v barevném výrazném odstínu. Fialový koberec rozhodně nevynikne nejlépe se zeleným nábytkem. To už by byla pořádná divočina.  

 

                 Televizní stolek Manchester large

 

Jeden výrazný prvek

Pokud máte zajímavou podlahu, ať už odstínem, materiálem nebo texturou, byla by škoda odvést pozornost nábytkem a naopak.

Ať chcete zdůraznit nábytek nebo podlahu, tak to druhé musíte volit co nejméně nápadné. S výraznými odstíny se dobře kombinují barvy jako je šedá, bílá či béžová. Černá může působit až příliš tvrdě.

Pokud například máte obývací stěnu s výraznou tyrkysovou částí, tak sami vidíte, že vypadá dobře, když je podlaha v neutrálním bílém odstínu.

 

Obývací pokoj v sestavě Nova colors

 

Tón v tónu

Nikdy nešlápnete vedle, když se budete držet barev, které nejsou stejné, ale jsou si blízké. Podlahu můžete například zvolit v tmavším tónu, nábytek světlejší.

Důležité je ale zachovat, aby se jednalo buď o teplé nebo studené odstíny. Pokud chcete dosáhnout toho, aby pokoj působil útulně a hřejivě, tak se zaměřte na teplé odstíny.

                                    Designový regál Ten oak

 

Odstín nábytku a podlahy vybírejte podle prostoru

Pokud váháte, jaké odstíny do pokoje zvolit, máme pro vás jednoduchý tip. Do menších prostorů vybírejte světlejší odstíny nábytku i podlah. Tmavé barvy pokoj akorát opticky zmenší. Tomu, jak opticky zvětšit malou místnost, jsme se věnovali v tomto článku.