Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Inspirace, jak zařídit malý obývací pokoj

Obývací pokoj je místem, kde trávíme velkou část dne. Navíc se jedná o vizitku celého bytu nebo domu, kam jsou zvány i příchozí návštěvy. Vadí vám, že je váš obývací pokoj malý? Máme pro vás pár tipů, které opticky zvětší tuto místnost.

„Obývák“ by měl být zařízen reprezentativně a zároveň dostatečně pohodlně tak, aby se v něm příjemně trávil volný čas. Ve stísněném a přeplněném prostoru se cítit dobře nebudete. V první řadě se proto zbavte zbytečností a nábytku, který místo šetření místa, zabírá více prostoru, než je nutné.

Světlé odstíny jsou nutností

Zdi, podlahy i nábytek volte ve světlých odstínech. Jak je známo, světlé odstíny dodají malým místnostem prostor i jas. Tmavé či výrazné barvy mají opačný účinek.

Je jen na vás, zdali zvolíte bílou v kombinaci s šedou, hřejivé odstíny béžové nebo aktuálně trendy pastelové barvy.

Jemné odstíny dávají prostor kreativitě při výběru doplňků. Držte se ale pravidla, že méně je někdy více. Zvolte radši jen pár kousků ve výrazné barvě.

 

                             Obývací stěna Elle glossy white, oak

 

Nábytek má šetřit místo

Občas si neuvědomujeme, že nábytek nám má pomoci ušetřit místo, nikoliv ho zbytečně zabírat. Pro lepší výsledný dojem nábytek volte v jednotném stylu i stejném materiálu.

Knihovny a regály vybírejte tak, aby zde byly i poličky s dvířky. Když některé věci schováte, pokoj nebude působit tolik zaplněně.

Snažte se držet nábytek od země, to prostoru také přidá. Vašimi pomocníky budou nejrůznější poličky i skříňky, které přiděláte na zeď.

 

                    Designový regál Ten oak

 

Při výběru obývací sestavy se zaměřte na rozložení nebo barvu

Dřívější doby, kdy bylo moderní mít v obýváku masivní obývací stěnu, jsou pryč. Obzvlášť, pokud je váš pokoj menších rozměrů.

Ale to neznamená, že byste je měli úplně vyřadit. Zaměřte se ale na ty, které jsou buď ve světlejších odstínech, ideálně v podobné barvě jako zeď. Výsledek bude jemnější a stěna nebude tolik vystupovat do prostoru.

                        Kolekce nábytku do obývacího pokoje a jídelny - Ness oak nordic

 

Další možností jsou obývací stěny, které nejsou tvořeny z jednoho kusu, ale z několika poliček a skříněk. Obývací sestavy v podobě sektorového nábytku. Tím, že je mezi nimi prostor, tak opticky nezaberou tolik místa. Jednoduchou obývací stěnu oživí výrazné doplňky v jedné barvě.

 

                                Nábytek do obývacího pokoje Ness white

 

Jeden výrazný kousek oživí místnost

I pokud máte malý obývací pokoj, tak nemusíte vybírat jen jednoduché minimalistické kousky. Zvolte ale jen jeden, výrazný prvek, který upoutá pozornost. Výborně zafunguje designová sedačka uprostřed místnosti. Mějte ale na paměti, že mezi jednotlivými kusy nábytku musí být dostatek prostoru.

                             Designová komoda Nova extra large

 

Čarujte se zrcadly

Ačkoliv jste možná přesvědčeni, že zrcadla patří spíše do koupelen a ložnic, tak najdou své využití i v obývacím pokoji. Díky odrazu dokáži znatelně zvětšit místo a díky této vlastnosti mají místo v každém pokoji, který chceme zvětšit. Podobně poslouží i skleněné části na nábytku.

Malý pokoj neznamená špatný

To, že je váš obývací pokoj menších rozměrů, není nic špatného. Naopak menší prostory působí útulně a díky našim tipům si ho můžete upravit tak, že zde vy i návštěvy budete rádi trávit čas.