Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dětský pokoj pro školáka, investice, která se vyplatí

Možná si jako rodiče kladete otázku, kdy je ta správná chvíle pro zařizování dětského pokoje školáka? Začít zařizovat vše potřebné ještě před nástupem do první třídy, nebo až na druhém stupni či spíše máte představu nějakého pozvolného, postupného zařizování pokoje podle postupných, aktuálních potřeb? Zkusme se v dnešním povídání podívat na tuto potřebu metrikou dětských očí. Nástup do školy je pro každé dítko velkou životní změnou, už nikdy nebude nic jako dříve, vše se pro dítě změní a rozhodně začnou také povinnosti, větší disciplína.

Děti se dělí v podstatě na dvě skupiny. Ty co se zahájení školní docházky nemůžou dočkat a ty, které do první třídy odchází s pláčem a do školy se ale vůbec netěší. A ať už vaše dítko patří do skupiny těšících se dětí, nebo naopak těch netěšících, za nás jako prodejce vždy doporučujeme začít zařizovat dětský pokoj pro školáka před nástupem do první třídy. Radost budou mít všechny děti a možná ty, co se do školy netěší, tak díky novému pokojíčku se třeba těšit začnou.

A pro děti, které se do školy těší, to bude ještě o to větší radost z blížící se školy a určitě v mezi čase si alespoň své království zabydlí, budou už vědět kde co mají a na školu rozhodně budou připraveni. A vy jako rodiče vlastně také a tak můžete své síly soustředit pouze a jen čistě na školu, protože každý prvňáček ze začátku vaši pomoc potřebovat bude.

 

    

 

Nábytek, který je v pokoji školáka nejdůležitější

Každý školák musí mít dostatečně velký pelíšek na spaní, ano, máme na mysli dětskou postel. Před nástupem do první třídy se již rozhodně nepoohlížejte po nějaké "rostoucí posteli", vaše dítko bude v bezpečí již v klasické dětské posteli pro matraci o velikosti 90x200 cm. Dostatečně velký prostor a samozřejmě i komfortní pro dítě až do dospělosti, pokud nemáte místo na pořízení postele pro matraci 120x200 cm, nebo 140x200 cm, rozměr, který se doporučuje pro náctileté děti.

Ale ruku na srdce, kolik z nás si tento rozměr postele pro náctileté dítě může dovolit? Navíc ještě, pokud máte dvě děti a k dispozici jen jednu místnost pro vybavení jejich království. Je to velmi častá otázka, do kolika let věku dítěte je vhodné spaní na posteli o rozměru 90x200 cm. Zkusme se na tento rozměr podívat z jiného úhlu. Máte manželskou postel o velikosti matrace 160x200cm? Pak pro každého z vás dospělých je k dispozici rozměr na spaní o velikosti 80x200 cm a věříme, že i vy jako rodiče se přeci pohodlně vyspíte.

Takže jako prodejci vám se vší jistotu můžeme říci, že dětská postel je dostatečně komfortní spaní i pro dítě v dospělém věku. A pokud tuto postel pořídíte před nástupem do první třídy, máte opravdu vystaráno.

 

                                                             Dětská postel s úložným prostorem Blake pink

 

Pokud je váš interiér určený pro dítě opravdu velmi malý a vy se snažíte pořídit takový nábytek, aby místnost zůstala pokud možno vzdušná a příjemná, pak rozhodně stojí za inspiraci multifunkční designy. Dětská postel multifunkční je pro jedno dítě v malém pokojíčku ideálním řešením. Můžete vybírat z široké nabídky nejrůznějších návrhů, které kromě místa na spaní nabízejí dítěti i psací stůl a řadu dalších úložných prostorů.

A proč o těchto postelích hovoříme právě nyní? Protože dalším důležitým typem nábytku pro školáka je samozřejmě psací stůl. A tak pokud máte to štěstí a místnost pro vybavení pokoje je dostatečně velká, pak není nic jednoduššího, než vybrat správnou velikost a líbivý design.

Dnes opravdu nebude problém pořídit stůl do jakéhokoliv typu interiéru, jelikož na našem trhu je na výběr z tisícovek nejrůznějších designů a odstínů. Ale jako prodejci, kteří se designu také věnují, určitě nedoporučujeme ani pro psací stůl jakoukoliv "rostoucí" variantu. Klasický psací stůl s požadovanou výškou pracovní plochy v rozmezí od 70 cm do 76 cm a k tomu nastavitelná židle, je vhodným řešením od první třídy, až po střední školu. Rostoucí nábytek je pouze zbytečné oddalování pořízení klasického nábytku, který stejně pořídit budete muset a v důsledku se vám investice zdvojnásobí.

 

Herní počítačový stůl Play - black    Psací stůl do malého prostoru Tok scandi

 

Nábytek, který do pokoje školáka ještě můžete pořídit

Asi se všichni shodneme na tom, že alfou a omegou pro každého školáčka je postel a psací stůl. To je opravdu základ, který by v žádném pokoji neměl chybět. Ale pokud jako rodiče chcete zařídit dětský pokoj pro školáka se vším všudy, protože s ohledem na rozměry místnosti a skutečnost, že máte jedno dítě si to můžete jednoduše dovolit, pak máte hned několik možností.

Zařídit vašemu školákovi místnost prostřednictvím návrhu pokoje z jedné kolekce, kdy každý kus nábytku je v identickém designu, nebo můžete vybírat nábytek porůznu, vždy po daném kuse dle toho, jak se vám líbí a do místnosti hodí. Obě varianty jsou vhodné, správné a mají svá pro a proti. Je už opravdu zcela na vašem zvážení, jakým způsobem se úkolu zhostíte.

Určitě bychom ale s ohledem na dostatek prostoru v místnosti, přeci jen vás rodiče k pořízení jednoho typu nábytku přesvědčili. Ano, možná jste tušili, je to otevřený regál, který především pro děti školou povinné bude velmi úplatný. Na školní potřeby, učebnice, knihy, zkrátka úložný prostor, který nebude v žádném pokoji nevyužitý. A pokud o regálu uvažujete, ale bohužel z prostorových důvodů si jeho pořízení nemůžete dovolit pak vězte, že existují i jiná řešení a nezabírají žádné drahocenné místo na podlaze. Jako příklad můžeme uvést naši poslední realizaci návrhu interiéru pro slečnu, kdy jsme zbytečně prázdné stěny využili k zavěšení úložných polic.

 

                                                   Úsporu místa zajistí praktické police na zavěšení

 

Posledním typem nábytku, který je v pokoji školáka užitečný je samozřejmě šatní skříň. Pokud nemáte jinou volbu, třeba k dispozici jednu velkou, společnou šatnu, pak skříň v pokoji školáka má své místo. Ale pokud přeci jen máte možnost, jak do pokoje skříň nepořizovat, pak to za každou cenu nedělejte, místnost bez šatní skříně bude rozhodně dítěti příjemnější.

Přejeme všem rodičům, aby blížící se nástup prvňáčka do školy zvládli pokud možná co nejlépe, stejně jako výběr toho nejvhodnějšího nábytku, který na našich stránkách velmi snadno najdete v kategorii dětský nábytek, kategorie se vším potřebným, nábytek, který odzkoušely i naše děti a vy tak máte jistotu, že i ty vaše budou spokojené. 

Objednejte dětský pokoj ještě dnes, ať si ho vaše děti užívají co nejdříve, než jim začnou povinnosti ve škole.