Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dětský pokoj pro dva školáky má svá pravidla

Nejčastěji se přeměně dětského pokoje věnujeme v době, kdy jedno z dětí už má zápis do školy za sebou a v září nastupuje do první třídy. Dnes se budeme i my v našem pravidelném povídání, věnovat přípravě dětského pokoje pro prvňáčka, ale i staršího školáka, protože jak zařídit dětský pokoj pro dva školáky, to je již zcela jiná věc a chce to trochu plánování, organizace a rozhodně příprav. Dětský pokoj dvou školáků, sourozenců je především již o nutnosti maximálního využití prostoru, který máme k dispozici pro vybavení pokoje dětí. Pokud i vy disponujete jednou místností pro zařízení dětského pokoje dvou školáků, dnes si povíme o možnostech dětského nábytku, který vám v celé přípravě velmi pomůže. Především pak ale, dětský pokoj zařídíte tak, aby obě děti měly do školy vše, co potřebují.

 

                                                              Dětský pokoj pro dva školáky Blake

 

 

Dvě postele a dva psací stoly? Kde to všechno dáme...

Nezoufejte, dnes existuje nekonečná řada řešení díky důmyslnému designu dětského nábytku a především pak multifunkčních dětských postelí, které dokáží daný prostor velmi rafinovaně využít. Pokud před pořízením nábytku do pokoje dětí víte, že jednoduše dva psací stoly a dvě postele budou opravdu velký problém, pak máte dvě možnosti. Pořízení patrové postele, kterou ušetříte spoustu místa a zůstane vám prostor i pro umístění psacích stolů, nebo pořídíte multifunkční dětské postele s psacím stolem, kterým se dnes budeme věnovat. O patrových postelích a jejich využití v malém pokojíčku jsme napsali již řadu článků. Proto právě dnes dáme přednost zcela jiným řešením, především pak pro rodiče, kteří patrovou postel ať už z jakýchkoliv důvodů, jednoduše pořídit dětem nechtějí. A jsou také děti, které patrovou postel jako řešení místa na spaní milují, ale jsou i děti, které zkrátka patrovou postel nechtějí.

 

                               Dětský pokoj pro dva školáky má svá pravidla

 

Pokud nedostatek prostoru v pokoji dvou školáků je i váš problém, třeba vás osloví jedna z našich realizací, kterou jsme pro tento účel před nedávnem navrhli. Pro malý prostor  jsme zvolili dvě multifunkční dětské postele z kolekce Blake, každou v jiném odstínů, pro holku i kluka. A proč tyto dětské postele? Patří k mnohým, které velmi chytře prostor využijí. Dětská postel s psacím stolem, který upřednostnil větší délku před hloubkou a tak psací stůl nezabírá příliš z drahocenného prostoru, ale dětská postel disponuje i řadou odkládacích a úložných prostorů, v neposlední řadě, nadstavec kolem lůžka je prostor, kde si děti mohou odložit nejen své potřeby, ale mohou si také sednout. K dětským postelím jsme rovněž využili police s možností zavěšení na stěnu, které rozhodně šetří místo na podlaze. Police v identických odstínech dětských postelí v návrhu pokojíčku, police, které jsme odstíny rozdělili na dvě části, pro holku a pro kluka.

 

                                                                                        Police nejsou finančně náročné a šetří místo

 

Police vůbec nejsou finančně náročné a na rozdíl třeba od obrázků na stěně, je i navíc využijete. Na hračky, na knížky, na učebnice i další potřeby. Můžete je zavěsit tam, kde budou více k užitku, třeba nad psací stůl, nebo naopak více nad postel. A zavěšení je možné svisle i vodorovně a vy sami si můžete zvolit jejich počet a vlastní tvar, do kterých je uskupíte. Třeba to bude prima zábava s vašimi dětmi, jako takové kreativní odpoledne, když venku není vlídné počasí. S dětmi budete vymýšlet, jak police ve finální podobě budou vypadat.

 

Dětský nábytek, který se vám přizpůsobí, hledejte zrcadlová řešení

Všichni víme, že psací stůl by měl být co nejblíže k oknu. V našem návrhu, protože se jedná o velmi slunnou místnost s velkými okny, kde je dostatek denního světla v celém prostoru, jsme postele se stoly umístili ke zdi a velká okna jsou na levé straně u postele holčičky. Samozřejmě, že pokud nemáte k dispozici takto slunnou místnost, pak je umístění vhodné po obou stranách stěn, kdy je okno uprostřed a jedna postel na levé straně a druhá na pravé straně. Ptáte se, jak je to možné? Pokud zařizujete dětský pokoj dvou dětí a chcete, aby interiér vypadal příjemně a dával smysl, pak se rozhodně poohlížejte po dětských postelích s možnosti zrcadlového sestavení. Určitě tak získáte daleko větší flexibilitu, při zařizování jejich pokoje a nic vás nemile nezaskočí. Možnost zrcadlového sestavení nábytku vám umožní, že pokojíček bude mít řád, postele naproti sobě zrcadlově sestavené vypadají nádherně. A opět i police můžete zavěsit nad každou z postelí, ne uprostřed jako v našem návrhu. Zkrátka s nábytkem, který lze sestavit zrcadlově, je vše dovoleno.

 

     

 

Každé z dětí má dostatečně velký prostor i přesto, že jste pořídili dětské postele s psacím stolem a ne dvě postele a dva psací stoly. Nabídka multifunkčních dětských postelí je opravdu velká a věříme, že i vy najdete pro vaše děti vhodné řešení.

 

Světlo v dětském pokoji, světlo pro praváka a leváka

Samozřejmě, že všichni víme, které světlo je to nejlepší a pro oči děti nejpříjemnější. Ano, denní světlo. Ale ne vždy děti stihnou přípravu do školy ještě v době, kdy je sluníčko, v zimních večerech pak už vůbec ne. Děti mají samozřejmě nejrůznější kroužky a zájmy a mnohdy se dostanou domů a k psaní úkolů, až pozdě večer. Naštěstí dnes je na trhu široký výběr velmi kvalitních světel, které sluníčko ne nahradí, ale světlo není tak škodlivé, jako tomu bylo v dávných dobách.

Nezapomínejme však na několik pravidel, která by se měla především v dětském pokoji školáků dodržovat. Pokud vaše dítě píše levou rukou, pak světlo by mělo přicházet z pravé strany psací stolu. Takže stolní lampu je třeba umístit pro leváka na pravé straně. A zase naopak. Pokud dítě píše pravou rukou, světlo by mělo být umístěno na levé straně stolu. A důvod? I ruka když píše vytváří stín a světlo by mělo být před rukou, aby se stín netvořil, kde nepotřebujeme a oči se zbytečně nenamáhaly.

 

                                          Dětský psací stůl Shelter

 

A abychom dodrželi další pravidlo, pravidlo správného proudění světelného zdroje, opět přichází velmi vhod pořízení dětského nábytku s možnosti zrcadlového sestavení. Pokud zařizujete na malém prostoru dětský pokoj pro dva školáky a chcete, aby dětské postele byly ve stejném designu a pokoj také nějak vypadal, zrcadlové řešení sestavení vám tuto možnost nabízí.

 

Úsporné řešení v podobě postelí se stolem na vysunutí

Pro rodiče, kteří mají pro vybavení pokoje dvou školáků k dispozici malou místnost, ale tak malou, že ani postele, které jsme v našem návrhu představili si nemůžou dovolit, je zde velmi efektivní řešení dětských postelí s psacím stolem na vysunutí. Při zařizování dětského pokoje musíme mít totiž na paměti, že děti potřebují nejen dvě postele a dva psací stoly, ale třeba také šatní skříně. A po rozmístění všeho toho nábytku musí zůstat dětem místo na hraní a pokoj by v neposlední řadě neměl být přecpaný nábytkem kde tak není k hnutí, ale příjemným místem i pro zábavu. Vyvýšené postele s psacím stolem, který přes den zasunete a dětem tak uvolníte prostor k zábavě.

 

Dětská postel se stolem Lukas    Dětská postel s psacím stolem Cascina, bílá

 

I pro tyto postele lze v podstatě použít jedno rčení, čím vyšší, tím lepší, respektive větší úspora místa v pokoji. Díky vyvýšení lůžka vzniká pod ním prostor, který rozhodně využijete nejen pro zasunutí psacího stolu, když si děti chtějí hrát. Součástí návrhů takových multifunkčních dětských postelí jsou opravdu velké, možná pro mnohé z vás po sestavení postele, až překvapivě objemné úložné prostory. Mohou mít podobu komod, šuplíků, ale dokonce i menších šatních skříní.

Milí rodiče dvou školáků, takže nezoufejte. Dnes opravdu i malý pokojíček lze zařídit prakticky, účelově a příjemně. Multifunkční návrhy dětských postelí se stolem, ale i velkým úložným prostorem, odkládací police na stěnu a řada dalších vychytávek, včetně možného zrcadlového sestavení nábytku, to jsou prvky, které zúročíte. A pokud byste si přeci jen s vašim výběrem nebyli jisti, jsme tady pro vás již téměř dvě desetiletí a všichni jsme měli doma školáky. S realizacemi pokojů máme velké zkušenosti, najdete u nás i vlastní designové návrhy a tak se s vámi rádi podělíme o naše zkušenosti, ale třeba i rady a ve výběru vám pomůžeme.