Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Co je nového mezi šatními skříněmi II

Nabídka šatních skříní je opravdu velmi obsáhlá a mnohdy je těžké si vybrat. Výběr skříně by rozhodně neměl být ovlivněný pouze jejím designem, ale rovněž vnitřím uspořádáním. Měli by jste vědět, jaké úložné prostory potřebujete, zda pouze police, nebo jen šatní skříň či hledáte kombinaci obojího. Také by jste měli předem znát rozměry šatní skříně, respektive rozměry prostoru, kde skříň bude umístěná. Ale na výběr je toho samozřejmě daleko více. Je zde nabídka skříní se zrcadlovým průčelím, nebo jen se zrcadlem na jednom z křídel, můžete si pořídit skříň s klasickými dvířky, nebo s posunovacími křídly. V neposlední řadě je zde zcela nový fenomén a to jsou šatní stěny, které jsou velmi flexibilní, lze u nich měnit jejich šíři a příjdou vás na zlomek ceny oproti skříni. Ale o tom všem si právě teď budeme povídat.

 

Klasická šatní skříň do ložnice

Co myslíme pojmem klasická šatní skříň? Klasickou rozumíme šatní skříň s klasickými dvířky, které se jednoduše otevírají. Nejedná se tedy o posuvné dveře, ale o klasické. Musíme říci, že tyto skříně stále v nabídce převládají. Pokud hovoříme o šatních skříních do ložnice, tak ty jsou ve většině případů třídveřové, jelikož je počítáno s tím, že pokud do ložnice, tak skříň pro dvě osoby. Často je součástí skříně určené do ložnice zrcadlo a to v její prostřední části. Vybírat můžete moderní i rustikální skříně z nepřeberného množství dezénu. Mnohdy je součástí skříně také v její dolní části šuplík, nebo hned několik šuplíků.

 

                   Ložnice v rustikálním stylu Margaux

 

Pokud máte opravdu hodně věcí, v nabídce jsou i skříně čtyřdveřové či dokonce pětidvéřové. Každý si zkrátka vybírá a především dnes už může to co potřebuje. Na druhé fotografii je názorná ukázka vnitřního uspořádání skříně, které je velmi vhodné právě pro dvě osoby. Pokud pořizujete skříň pro dva, pak je důležité zachovat soukromí. Každý by měl mít ve skříní svůj osobní prostor. Nabídka skříní do ložnice většinou designem navazuje na další díly nábytku potřebné pro kompletní vybavení ložnice, ale rovněž každou skříň můžete z dané kolekce pořídit samostatně. Oblíbené je i rozdělení šatní tyče, která není v jednom díle, ale ve dvou kusech pod sebou. Opět máte možnost mít každý svůj prostor. 

 

Šatní skříň s posuvnými křídly

Tyto skříně se vyrábějí pouze v moderním designu, nikdy neuvidíte kupříkladu rustikální skříň s posuvnými křídly. Skříně se hodí tam, kde není prostor na otevírání klasických křídel. Třeba když potřebujete umístit šatní skříň hned vedle dveří. Skříně s posuvnými křídly také nabízejí větší rozměry než klasické skříně a jejich cílem od počátku bylo nahrazení větsavěné skříně, která přeci jen patří k cenově náročnějším. Design skříní s posuvnými křídly je velmi rozmanitý. Ale základem je v podstatě počet křídel. Maximum je pět křídel a často jsou všechna opatřena zrcadly, získáte tedy takovou zrcadlovou stěnu. Zrcadlová průčelí jsou vhodná i do menších interiérů, jelikož zrcadlo opticky zvětšuje malý prostor.

 

              

 

Pokud vás neoslovila ani jedna z variant, nebo pokud nechcete do skříně příliš investovat, máte ještě jednu možnost. Šatní stěna, která je opravdu za zlomkovou cenu skříně. Toto řešení je vhodné pro mladé lidi, kteří se opravdu chodí do nějakého podnájmu vyspat a zařízení domácnosti ještě mají čas, nebo je to řešení pokud máte v plánu se do budoucna stěhovat a teprve potom se zařídit. Šatní stěny jsou využívány ve dvou interiérech, jednak v ložnice, ale také i předsíni. Šatní stěny jsou otevřené čímž je docíleno jejich nízké ceny. Jedinou nevýhodou je, že je dobré trochu ve věcech udržovat pořádek, jelikož vše každý vidí díky absenci křídel.

 

                                                                               Studentský nábytek Duplex

 

Pro vaši představu uvádíme jeden z příkladů, který nejlépe celý systém znázorňuje. Jednotlivé skříňky v této sestavě můžete jakkoliv měnit, můžete také ještě nějaké skříňky přidat či naopak odebrat. Tím je zaručena flexibilita, kterou jsme zmiňovali hned na začátku. U těchto systému je opravdu celá řada možností a vy si můžete sestavit šatní stěnu dle individuálních potřeb. Můžete také vybírat z typu skříněk, zda více skříněk s šatní tyčí, nebo naopak více skříněk s policemi, nebo šuplíky.

 

Současná nabídka šatních skříní a šatních stěn je velmi uspokojivá. A jak se říká, vše je otázka ceny. Platí to i v nábytku. Úložné prostory vždy chybí, nikdy jich není dostatek. Štěstím je, že dnes ani úložné prostory nejsou ničím neřešitelným.