Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Barvy v ložnici, které přivodí pohodu i zlepší spánek

Když máte oblíbenou barvu, tak byste ji někdy nejraději měli po celém bytě. Ale pozor, nemusí to být vždy vhodné. Barvy nás ovlivňují více než si myslíme a správně zvolené odstíny v ložnici zlepší váš spánek. Poradíme, které to jsou.

Méně je někdy více

Oblíbených barev se úplně vzdávat nemusíte, ale soustřeďte se na jejich intenzitu. Tmavé a příliš syté tóny mohou působit až agresivně a nevědomky ruší váš spánek. Výrazné odstíny lépe využijete v jiných částech domu.

Nejideálnější odstíny jsou béžová, jemně zelená, lehce fialová a světle růžová a nesmí chybět bílá. Velkou výhodou také je, že tyto tlumenější tóny se lépe kombinují mezi sebou. Pokud trváte na syté barvě, tak ji zvolte nanejvýš na jednu zeď a zbytek volte v neutrálních tónech.

                              Nábytek do ložnice - kolekce Gia

Chladné odstíny vám dopřejí klidnou noc

Máte problém se v životě zastavit a zklidnit se? Zvolte do ložnice chladné odstíny a užijte si poklidnou noc. Studené odstíny, mezi které se řadí modrá, šedá i zelená, působí relaxačně a uklidní vás.

                          Manželská postel ve skandinávském designu Aalborg

Teplé odstíny zahřejí na duši

Ačkoliv jsou do ložnice vhodnější chladnější odstíny, teplé barvy jako je hnědá, tmavě červená či oranžová vám v ložnici vykouzlí teplo domova. A pokud se částečně obklopíte oranžovou, tak snadné vstávání je zaručeno.

 

                   Panel s nočními stolky k postelím 140,160 Greta

 

Neutrální odstíny nad zlato

Proč tak doporučujeme neutrální odstíny? To, že máte mít ložnici v neutrálních odstínech neznamená, že tento pokoj bude nezajímavý a nudný. Naopak, snadno se totiž kombinují s ostatními barvami. Neutrální základ v odstínech bílé, béžové nebo šedé můžete zpestřit výraznými doplňky, které v této kombinaci opravdu vyniknou. Neutrální barvy vás nebudou rušit a díky tomu si ve spánku naprosto odpočinete a usínání bude o to snazší.

 

                                                              Toaletní stolek Glamour

Ložnice podle Feng Shui

I učení Feng Shui fandí tlumeným odstínů, ideálně zemitých barev.  Možná vás tyto myšlenky nenadchly, ale jednu zásadu byste si z něj rozhodně měli odnést. Krásný začátek dne vám zajistí příjemný pohled po probuzení. Ložnice nemusí nutně vypadat jak z katalogu na bydlení, ale důležité je, aby se vizuálně líbila vám. Příjemný pohled obecně zajistí jemné barvy a decentní dekorace.