Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


5 důvodů, proč pustit barvy do dětského pokoje

Rozhodujete se, zdali dětský pokoj zařídit v neutrálních barvách nebo se zde naopak vyřádit? Ačkoliv se jistě najde nespočet praktických důvodů, pro zvolit nenápadné odstíny, jsou i důvody, které vás přesvědčí, že pestrý pokojíček bude dobrý nápad.

Barvy vaše dítě rozveselí i zklidní

Na lidskou náladu mají barvy vliv. Tím, že jsou děti vnímavější, je tento vliv ještě intenzivnější. Pokud chcete mít veselé dítě, zvolte do pokoje žlutou barvu. Žlutá je jasná barva, která pokoj prozáří a ocení ji jak chlapci, tak dívky.

Pokud máte rozjívené dítě, zklidní ho pokojíček laděný do zelena. Podobně působí i modrá, která navíc podpoří soustředění malého školáka.

 

                              Dvoupatrová postel pro dvě děti Bo3 yellow - limitovaná edice

 

Vytvořte pokojíček snů

Má vaše dítě oblíbenou barvu? Tak mu splňte sen a vytvořte pokojíček snů tak, že ho sladíte do této barvy. Můžete se zaměřit jak na stěny, detaily nebo barevné části nábytku. Není nic lepšího, než když má dítě svůj pokoj zároveň i jako nejoblíbenější místo.

 

               Dětský pokoj pro dva kluky Bo1 smoky blue

Barevný pokoj snese i malé nedostatky

Občas se stane, že kreativita dítěte přesáhne papír a pokračuje se v kreslení i po nábytku. Pokud budete dětský pokoj ve sterilních světlých odstínech, bude to působit jako pěst na oko. V pestrobarevném pokoji se pár ozdob od fix ztratí a až je objevíte, tak budou spíš úsměvnou vzpomínkou.

            Patrová postel do L Palatino - fuchsia

 

I barvy můžete kombinovat

Preferujete neutrální odstíny kvůli tomu, abyste mohli vše snadno kombinovat? Nemusíte. Dokud jsou děti malé, nebojte se kombinování barev. Až vyrostou a budou toužit po dospělejším pokojíčku, tak stačí vymalovat stěny neutrální barvou a ponechat barevný nábytek. Pokojíček nebude vypadat tak dětsky, ale zároveň nestačí jiskru.

 

                           Nábytek do dětského pokoje - kolekce Bibliobed, Shelter

Podpořte tvořivost vašich dětí

Vytvořte svým dětem barevné prostředí, které podpoří jejich kreativitu. Ve svém pokoji děti tráví velkou část dne, proto by mělo být prostředí uzpůsobené pro jejich rozvoj. V pokoji by měl být prostor jak na učení, tak i na hravější a tvořivé činnosti. Skvěle poslouží patrové postele, pod kterými je prostor na stůl. Oddělí se tím prostor pro odpočinek a pro denní aktivity.

                             Dětská postel se skluzavkou Dallas white

Inspirace ze Španělska

Španělský výrobce Trasman, jehož nábytek jste si v článku prohlédli, klade velký důraz na kvalitu a bezpečnost nábytku. Neméně velký důraz však klade také na design, který je u kolekcí dětského nábytku flexibilní, praktický a důmyslný. Častým cílem při návrhu dětského pokoje je co největší úspora místa v interiéru, takže i menší pokoj se může stát dětským pokojíčkem snům.

               

Proč se neinspirovat tak krásnou zemí, jakou je právě Španělsko a na dovolené se v této zemi určitě všichni cítíte dobře? Slunné Španělsko určitě za inspiraci stojí i v bytovém designu a dětský pokoj vašich dětí bude patřit k velmi originálním a temperamentním. Nabídka je rozhodně zajímavá, netradiční a především patrové postele ze slunného Španělska patří k nejprodávanějším na našich stránkách.