Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 tipů pro výběr správné postele

Kvalitního spánku by měl mít ve svém životě dostatek úplně každý. Jelikož v posteli průměrně strávíme třetinu života, mělo by nám na výběru správné postele záležet ještě více než známé princezně na hrášku – spánek ve špatně zvolené posteli totiž není žádná pohádka. Jak tedy vybrat to pravé lůžko? Inspirujte se našimi 10 radami a spěte jako v bavlnce.

1. Utřiďte si myšlenky

Nerozhodnost stranou, tužku a papír do ruky! Ještě než se pustíte do brouzdání internetovými vodami, určete si své priority. Sepište, co vám vadí a chybí na vaší současné posteli a jak by vlastně vaše vysněná postel měla vypadat. Díky tomuto kroku se budete při samotném výběru snáze orientovat.

 

                                             Postel s prostorem se zvedacím roštem Vasa

 

2. Postel na přání

Nezapomeňte se při předešlém kroku optat na názor osoby, která bude novou postel (spolu) obývat. Ať už jde o vašeho potomka či partnera, na lůžku budou spát (také) oni – dbejte tedy na to, aby postel vyhovovala všem zúčastněným.

 

                                          Manželská postel s nočními stolky Gia

 

3. Vyladěná (a dobře naladěná) ložnice

Nebojte se přiučit se něčemu novému a zahrnout do plánování i rady odborníků na interiérový design či feng shui. Ačkoli se může zdát, že na kvalitu spánku nemají poučky z těchto oblastí žádný vliv, opak je pravdou. Správně zvolené paleta barev například dokáže hotové zázraky.

 

                                                                                             Nábytek do ložnice - kolekce Greta

 

4. Dvakrát měř... jednou nakupuj

Kolem postele byste vždy měli mít dostatek místa pro co nejsnazší pohyb. Popadněte tedy metr, zapište rozměry – a pak všechno přeměřte ještě jednou. Nezapomeňte také zohlednit atypické prvky místnosti, jako je například zkosený strop.

 

                       Ložnice v nabídce dílů - kolekce Vasa

 

5. Šup do postele!

V muzeu byste za dotýkání se exponátů dostali pořádnou pokutu; ve správném obchodě s postelemi vás ke skoku střemhlav do postele přímo donutí. „Osahejte“ tedy tolik postelí, kolik jen budete potřebovat – a pokud postel vybíráte online, přečtěte si co nejvíce recenzí, ať víte, do čeho jdete. Tedy leháte. :)

6. Matrace: alfa a omega

Máte již vybranou postel svých snů? Pozor, čeká vás ještě jeden oříšek: výběr správné matrace. I když máte pocit, že přesně víte, co hledáte, nechte si poradit odborníky, kteří vám pomohou zvolit matraci s velkým M – ať už podle vaší váhy, či individuálních potřeb.

 

                     

 

 

7. Investice, která se vám vrátí

Je pravda, že koupě kvalitní postele může v peněžence způsobit pořádný vítr. Věřte však, že za investici do tohoto kusu nábytku vám vaše záda budou jednou vděčná.

8. Dokud nás smrt nerozdělí?

Víme, že byste své nové posteli nejraději slíbili věrnost až za hrob, musíme vás ale zklamat: její životnost se velmi pravděpodobně pohybuje mezi 7 a 10 lety. Nesmutněte však –  čeká vás přeci několik tisíc společných nocí! :)

 

                                                        Designová manželská postel Tonight black, natural

 

9. Jaký si to uděláš...

... takový to máš. Jakmile budete mít své nové lůžko doma, neváhejte a dotvořte ložnici tak, abyste se v ní cítili klidně a vyrovnaně. Neutrální barvy, kvalitní lůžkoviny a dostatek čerstvého vzduchu povznesou kvalitu vašeho odpočinku na novou úroveň.

10. Vyčistit zuby, pomodlit a spát

Pravidelný spánkový režim a dostatek prospaných hodin jsou pro vaše zdraví stejně důležité jako kvalitní postel. Najděte si tedy dostatek času na odpočinek; zasloužíte si to. Dobrou noc!

 

                              Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka white

 

Španělský výrobce začal představovat kolekce na příští rok a musíme říci, že se nám velmi líbí. Nejen moderní, minimalistický design, ale rovněž bílý odstín, který je tolik žádaný a do ložnic je jedním z nejvíce oblíbených. Pokud i vy máte malou ložnici tak musíte vědět, že bílý odstín je dobrá volba, jelikož dokáže opticky místnost zvětšit. Pokud je vaše ložnice menších rozměrů, manželská postel z kolekce Lanka vám kromě místa na spaní nabízí také nadstavec s policemi v jejím záhlaví, úložný prostor v přední části postele a sadu dvou hlubokých šuplíků. Úspora místa ve vaší ložnici značná. Samozřejmostí je v naší nabídce vždy rošt k posteli v ceně a doprava zdarma.

 

                                                  Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka graphiteK manželské posteli lze v identickém designu pořídit rovněž další nábytek, jelikož bílý nábytek je snad v největším zastoupení na našich stránkách, nebo lze také postel pořídit v menším rozměru místa na spaní, ale i zcela odlišném odstínu. Možností je v kolekci Lanka celá řada, dokonce tyto unikátní postele pořídíte jako řešení místa na spaní pro vaše dítě.