Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 kroků, jak zařídit dětský pokoj

Chystáte se na vybavení dětského pokoje vašich ratolestí, nebo jednoho dítěte? Jak správně vybrat dětský nábytek, aby vaše dítko bylo šťastné, spokojené a ještě mu v pokojíčku zůstalo místo na hraní? Pokud hledáte dokonalý nábytek, tak jako prodejci, kteří se designu věnují již druhé desetiletí vám můžeme s jistotou říci, že takový nábytek neexistuje. Vždy bude něco chybět, nebo naopak nadbývat k dokonalému provedení. Ale nezoufejte, existuje řada dokonalých řešení a především dokonalé řešení, které vašim dětem zajistí vše potřebné, je správný způsob přemýšlení při výběru dětského pokoje či jen samostatných dílů dětského nábytku.

 

                                                       Patrová postel pro dvě i tři děti Bibliobed

 

 

Krok číslo 1, slunná či tmavá místnost?

Úplně prvním krokem k zamyšlení by mělo být, do jakého dětského pokoje nábytek pořizujete. Je to místnost plná sluníčka, nebo naopak, bohužel tmavší místnost? Pokud je místnost určená k vybavení dětského pokoje tmavší, pak není nic jednoduššího, než ji správným výběrem odstínu nábytku rozjasnit. Ideální volbou je bílý nábytek, nebo bílý nábytek v kombinaci se světlým, přírodním odstínem, zkrátka světlé tóny. V tmavé místnosti se vyvarujte rovněž těžkým, příliš sytým tónům, i když to právě u zařizování pokoje dětí k těmto odstínům svádí. Máme na mysli sytě růžovou, modrou, červenou a další jak jsou často označovány jako "dětské" odstíny. Jako prodejci spíše od příliš dětských odstínů odrazujeme, protože děti rostou a co se v určitém věku zdá být mile růžové, pak v pozdějším věku se už dospívající slečna spíše za příliš růžový pokojíček bude stydět. Vždy je méně finančně náročnější měnit dle věku dekorace a doplňky, než pořizovat adekvátně k věku stále nový a nový nábytek. V tmavé místnosti rovněž platí, že čím jednodušší návrh, design nábytku, tím lepší je celkový dojem z pokoje. Zkrátka světlý nábytek v minimalistickém designu tmavé místnosti dodá trochu chybějícího "sluníčka".
                                                      Dětská postel s prostorem Sleep

 

Pokud máte to štěstí a pro vybavení dětského pokoje disponujete slunnou místností, máte určitě větší možnosti, protože prosluněná místnost snese jednoduše více. Vybírat můžete i černý dětský nábytek, který je především u dospívajících dětí velmi oblíbený. Můžete volit i sytější tóny nábytku, můžete volit i více odstínů najednou, ale mějte stále na paměti, že i více odstínů by mělo mezi s sebou korespondovat, ideálně by měly být odstíny z jednoho barevného spektra.

 

                                                      Patrová postel pro studenta Urbanic black

 

Krok číslo 2, vybírejte nábytek, jako by byly děti o pět let starší

Největší chybou při výběru dětského nábytku je, že design či řekněme řešení dětského pokoje vybíráte podle toho, kolik je dětem aktuálně let. Ale co bude za rok, za dva či za pět let? Bude jim sestavení pokoje vyhovovat? Kde umístíte v dětském pokoji psací stůl, až vašim dětem začne škola? Pokud nechcete dětský pokoj neustále měnit, ale chcete mít zázemí vašich dětí vyřešeno jednou pro vždy, přičtěte vašim dětem nějaké ty roky navíc a pak teprve se rozhodněte, jak by měl dětský pokoj vypadat.

 

Krok číslo 3, plánujete další dítě?

Pro svou prvorozenou ratolest vybíráte dětský pokoj, ale přitom víte, že by jste chtěli v budoucnu děti dvě? I tuto skutečnost prosím mějte na paměti při výběru dětského pokoje. Budete alespoň mít o jednu starost méně, až se dítko narodí. A pokud z vašich plánů sejde, věříme, že i vaše ratolest bude mít v pokojíku kamaráda na přespání, kamarádku, ale lůžko navíc se přeci hodí i pro babičku, která vnoučka hlídá, když si jako každý normální rodič přeci jen chcete odpočinout.

 

Krok číslo 4, půdorys a velikost pokoje

A stále ještě nevybíráme nábytek. Je třeba se ještě zamyslet nad tím, jaký tvar pokoje máte k dispozici. Úzká, dlouhá nudle jako je v panelácích, nebo čtverec, obdélník či dokonce nějaký atypický tvar? Měřte, rozkreslujte a hlavně se zamyslete nad tím, kolik a jaký nábytek pořídit, aby dětský pokoj nebyl přeplněný nábytkem, ale děti měly i místo na hraní. Protože dítě když si hraje, nezlobí a na vás rodičích je, mu tento prostor zajistit. Nedělejte z pokoje také skladiště hraček a jiných předmětů, pokoj musí být vzdušný a příjemný.

 

Krok číslo 5, začněte správným výběrem postele

Při zařizování dětského pokoje rozhodně začněte volbou lůžka. A volba lůžka, to je především zamyšlení se nad tím, jak velký pokoj máte k dispozici. Pokud je pokojíček malý, panelákového typu, máte dvě děti, pak ideální volbou je pořízením postele rovněž získat maximální využití prostoru. Zde se nabízí jednoduché či řekněme nejjednodušší řešení v podobě patrové postele. A nabídka důmyslných designů dnešních návrhů patrových postelí je opravdu dech beroucí. Pořízením patrové postele můžete získat opravdu "jen" dvě místa na spaní, ale můžete získat i mnohem více. Patrové postele s přídavnou hodnotou v podobě psacího stolu v rozměrech dostačujících pro dvě děti, nebo můžete získat rafinovaně skryté úložné prostory, komodu, police pro odložení hraček a knížek. Zkrátka dnešní nabídka patrových postelí má rozhodně co nabídnout a nechybí ani patrové postele pro tři děti.

 

Patrová postel do L Palatino - fuchsia    Patrová postel Palatino, rafinovaně skryté úl. prostory

 

A pokud patrovou postel nepotřebujete, víte, že budete mít jen jedno dítě i tak bychom vám doporučili dětskou postel s prostorem pro uložení nejrůznějších potřeb (navíc skrýše děti milují), nebo pořízení dětské postele s přistýlkou (místo navíc pro přespání někoho dalšího se vždy hodí). Zkrátka proč zbytečně pořizovat postel (a to platí i pro nás dospělé), která pokryje pouze potřebu místa na spaní, když na trhu je tolik důmyslných designů postelí s přídavnou hodnotou. Nehledejte "levný" nábytek, hledejte "důmyslný" nábytek, jehož pořízením získáte i něco navíc a v důsledku ušetříte více, než za nákup nábytku ve slevě v jednoduchém designu bez přídavné hodnoty.

 

 

Krok číslo 6, méně znamená více, pokojíček není skladiště

Snad každý rodič si přeje, aby jeho dítko, děti, byly šťastné. Ale je neustále pořizování velkého množství hraček správnou volbou? Není. Děti ztrácí fantazii a vám se po čase stane z dětského pokoje takové nehezké skladiště. Pořizujte hračky adekvátně k rozměrům místnosti, dle věku dětí a místo hromady hraček jděte raději s dětmi ven. A jak na úložné prostory v dětském pokoji?

Krok číslo 7, najděte pro oblečení jiné místo

Pokud máte tu možnost, najděte pro oblečení dětí, alespoň to větší, ne drobné, jiné místo. Šatní skříň v dětském pokoji zabírá zbytečně moc místa a ubírá dětem prostor na hraní. A pokud tuto možnost nemáte, pak dnešní nabídka důmyslných designů, to jsou dětské postele, ale i patrové postele s šatní skříni či jiným úložným prostorem v útrobách postele, který nic neubere z prostoru pokoje.

 

                                                       Dětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bíláDětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bíláDětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bíláDětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bíláDětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bíláMatrace se snímatelným potahem, určená dětem do 18 letMatrace nabízí tvrdší spaní, anatomický povrch vhodný pro dítě Dětská palanda s prostorem Bo1 90x200 - bílá

 

Krok číslo 8, dítě psací stůl potřebuje

Asi tou největší chybou je, když zařídíte dětský pokoj tak, že jednoduše nezůstane místo na psací stůl. Vracíme se opět na začátek, i když je vaše dítě předškolákem, škola jednou opravdu začne. A aby jste nemuseli opět dětský pokoj měnit, plánujte. Zamyslete se nad vaši ratolestí, co bude potřebovat za pět let. Pokud máte k dispozici velmi malý pokojíček, opět doporučíme pořídit dětskou postel s psacím stolem. A až vaše dítko začne chodit do školy, jste na tuto situaci připraveni a psací stůl, ať už samostatně umístěný v prostoru, nebo jako součást postele, když nemáte prostor, je vyřešený.

 

Krok číslo 9, patrová postel pro vás není řešením? Je řada dalších

Patrové postele jsou všeobecně velmi oblíbené, jelikož úspora místa je značná. Ale pokud nejste jako rodiče milovníci patrových postelí, pak vězte, že existuje celá řada možností, jak dětský pokoj zařídit úsporně a maximálně efektně. Třeba velmi elegantním řešením mohou být sestavy dětského nábytku s postelemi a s šatními skříněmi, které jsou ideální do úzkého, dlouhého pokoje panelákového typu.

 

                                                   Dětský pokoj pro dvě děti Artic white

 

Krok číslo 10, ověřte si prodejce, u kterého nakupujete

Máte vybráno? Tak než objednáte, je třeba si zjistit, co je prodejce zač. Opravdu nábytku rozumí? Poradí vám? Jaké jsou na daný e-shop s nábytkem recenze ostatních? Jak dlouho je prodejce na trhu a jak velké má zkušenosti? Zkrátka zjišťujte, ověřujte a hlavně u nových obchodníku raději neplaťte nic předem. A pokud pořizujete nábytek, který je náročný na dopravu, pak jedině u obchodníka, který nevyužívá kurýrních služeb, ale zajišťuje doručení nábytku vlastními vozidly. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru tak, aby vaše děti byly opravdu šťastné.