Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Znáte své děti? Jak zařídit dokonalý dětský pokoj?

Milí rodiče, věříme, že každý z vás si přeje svým dětem najít dokonalý dětský pokoj. Ale podle jakých parametrů nábytek vybírat, aby maximálně vyhovoval potřebám vašich dětí? Než vyberete dětský pokoj a my věříme, že všichni z vás chcete dětem vybrat opravdu dokonalý dětský pokoj, zkuste se zamyslet nejprve nad tím, podle čeho vlastně chcete vybírat, nebo dokonce jste již v minulosti vybrali a nebylo to pravé, co jste si představovali? A proto jsme tady s dnešním povídáním, abychom se společně zamysleli nad tím, jak dojít ke správnému cíli. A naším cílem jsou bezpochyby šťastné děti, které mají dostatek prostoru v jejich království.

 

                                    

 

Věk dětí znám, ale..co patří do dokonalého dětského pokoje?

Již mnohokrát jsme si v našich článcích povídali, že výběr dětského nábytku by neměl podléhat aktuálnímu věku vašich dětí. Ale, opakování je matka moudrosti a nám to zkrátka nedá, začít právě tímto aspektem, zamyšlením se nad věkem dětí, aby byly v dětském pokoji opravdu šťastné i za několik let. Při výběru dětského nábytku, nebo uceleného dětského pokoje si položte jednu zásadní otázku. Co budou mé děti potřebovat za dva či tři roky? Především pokud zařizujete pokoj pro předškoláka, už myslete na to, že za dva roky bude opravdu potřebovat psací stůl. A i když dítko, ještě není zdaleka školou povinné a vy společně s ním si užíváte toho nejkrásnějšího, bezstarostného období, škola opravdu jednou začne. Ale za dva či tři roky třeba daná kolekce nábytku nebude již v prodeji a vy si budete lámat hlavu nad tím, kde najdete psací stůl, aby krásně ladil s ostatním vybavením interiéru, který jste již tak dokonale zařídili. A věřte nám, někdy je to velký oříšek do již zařízeného dětského pokoje pořídit jeden segment nábytku dodatečně. Navíc, pořízením psacího stolu pro předškoláka, dítěti v důsledku pomůžete. Formou zábavy, nebo kreslení, omalování či lepení, dítko nenásilnou formou připravujete na skutečnost, že ve školní lavici jednu bude muset vydržet. 

 

                                                        Dětský psací stůl Shelter   

 

Psací stůl to je přeci také spousty zábavy, nejen povinnost učení. Psací stůl do dětského pokoje zkrátka patří. Třeba právě vaše dvě holčičky, stráví dlouhé chvíle u psacího tím, že ho využijí jako jejich první toaletní stolek. A pokud máte dvě děti, určitě doporučujeme pořídit psací stoly dva. Věřte nám, časem, až vaše děti povyrostou, budou za dva psací stoly velmi vděčné. Dvě děti, to také mohou být zcela odlišné zájmy a potřeby. Každé z dětí potřebuje svůj klid na přípravu do školy, každé z dětí potřebuje svůj osobní prostor a vy jako rodiče alespoň nebudete muset řešit, jak dlouho, které z dětí u psacího stolu bylo, protože se nebudou hádat a škorpit o jeden stůl. Dvě děti, to jsou za nás jako prodejce vždy dva psací stoly. Často vídáváme nákup v podobě patrové postele, tedy víme, že rodiče pořizují spaní pro dvě děti, ale k patrové posteli zakoupí jen jeden psací stůl. I kdyby jste měli zvolit rozměrově menší psací stoly, dva jsou lepší než jeden, vaše děti budou šťastné.

 

Dětský pokoj pro dvě děti Artic white    Dětská palanda Bo1 90x200 - cascina, bílá

 

Kolik má mé dítě kamarádů? Přistýlka ano či ne?

Pokud se vaše dítko od malička hodně socializuje, má opravdu hodně kamarádů, pak nám věřte, že přijde doba jakmile povyroste, kdy vás poprosí, aby kamarád, kamarádka mohly u vás přespat. Děti milují tato noční dobrodružství a tak při výběru jakékoliv postele, ať už se jedná o patrovou či klasickou dětskou postel, není lépe rovnou vybrat spaní pro dítě i s přistýlkou pro kamaráda? Přemýšleli jste při výběru nábytku pro své dítko, třeba právě i nad touto skutečností? Nebude vás mrzet, když dítěti budete říkat, tvůj kamarád tady nemůže přespat zlatíčko, protože by neměl kde spát? Věříme, že dítěti vždy tato noční dobrodružství budete rádi dovolovat a pokud ano, tak při sestavování dětského pokoje myslete i na tuto potřebu. A upřímně, vždyť místo na spaní navíc se hodí vždy. A až je dítko větší a tato dobrodružství se změní na zcela jiné zájmy, šuplík, přistýlku vždy využijete jako velmi praktický úložný prostor. Pro naše děti přeci není nic zbytečné.

 

                                                         Patrová postel pro tři děti s šuplíkem Bibliobed    

 

 

Dokonalý dětský pokoj by měl jít naproti zájmům dětí

Při zařizování dětského pokoje určitě musíme brát v potaz, jaké jsou zájmy dítěte, nebo dokonce obou dětí, pokud máte dvě a k dispozici jednu místnost pro vybavení jejich království. Jsou děti živé a neposedné? Pak potřebují dostatek místa na hraní, nebo třeba můžete pořídit dětskou postel se skluzavkou, dětskou postel v podobě domečku. Dnes je možností opravdu celá řada. Máte doma malého "IT specialistu"? Pak třeba právě jemu udělá velkou radost dětská postel s touto tématikou. Ale třeba naopak máte doma velké čtenáře a tak dáte přednost prostoru, kde jim tuto možnost zajistíte? Koutek na čtení, koutek na malování, jaký vlastně vaše dítko v pokoji potřebuje koutek?

 

Patrová postel pro studenta Urbanic black     Dětská postel s psacím stolem pro kluky Cascina, smoky blue

 

 

Jsou vaše děti sportovně nadané a pro své sportovní potřeby potřebují velké úložné prostory více, než dostatečně velké místo na hraní? Pokud je vaše dítko malý sportovec, pak prostor na hraní ztrácí smyl, protože dítě už tak přijde unavené z každodenního tréningu a na hraní nemá nejen čas, ale ani pomyšlení. I v této situaci je třeba se zamyslet, co bude vaší prioritou při zařizování dokonalého dětského pokoje.

Situací, které stojí za to si nasimulovat před pořízením dětského pokoje je celá řada, ale málokdo z prodejců vás na tento způsob přemýšlení nad dětským pokojem upozorní. A my jako prodejci se naopak velmi rádi ptáme pro jak staré děti chcete pokoj, máte dvě či jedno dítko, jaké jsou vaše děti, protože i nám záleží na tom, aby jste u nás dokonalý dětský pokoj opravdu našli. i proto u nás najdete fotografie z reálně sestaveného nábytku a ne vizualizací vytvořené programem.