Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zdravý spánek- kvalitní ložnice

Spánek nám dodává energii a životní vitalitu. Bez potřebné regenerace, kterou kvalitní spánek přináší, by naše tělo trpělo únavou a celkovým oslabením imunity. Kvalitu a efektivitu spánku ovlivňuje řada faktorů, patří mezi ně velikost a umístění ložnice v domě či bytě, orientace ložnice ke světovým stranám nebo působení zón a záření. Nábytek Aldo vám nabízí široký výběr kvalitního nábytku právě do tohoto interiérů od řadu výrobců, jmenujme francouzského, holandského a německého.

 

   

Francouzský výrobce se soustředí na moderní design ložnic

 

Umístění ložnice

Mnoho lidí nevidí v ložnici nic víc než jen místo, kde přespáváme. Často potom vyčleníme ten nejmenší a nejtemnější pokoj právě pro naše ložnice. Uvědomíme-li si, že v ložnici strávíme téměř třetinu svého života, měli bychom se tu cítit příjemně. Ložnice by měla být umístěna do nejklidnějšího místa v bytě. Není vhodné, aby sousedila se schodištěm nebo jinou rušnou částí domu.
Nerušený spánek, stejně tak jako příjemné usínání a probouzení, dodá organismu potřebnou sílu a elán. Z praktického hlediska je vhodné umístění ložnice blízko koupelny a toalety. Můžeme-li si vybrat orientaci ložnice ke světovým stranám, dobrou volbou je orientace na východ. Ranní slunce dokáže vytáhnout z postele příjemným způsobem i toho největšího spáče. Ložnice orientovaná na sever je také jednou z možností.

 

 

Zbavit se roztočů

Ložnice jsou nejčastějším a nejoblíbenějším místem pro život roztočů. Teplota v posteli přesahuje 25 stupňů Celsia a vlhkost míří k 70 procentům. Během noci člověk dokáže vypotit až tři čtvrtě litru tekutin. Přidáme-li další faktor - dostatek potravy, kterou zajišťují odloupané šupinky lidské kůže a pot, naše lůžko je pro roztoče ideálním útočištěm.
Abychom se roztočů zbavili, pereme minimálně jednou měsíčně ložní prádlo při teplotě vyšší než 60 stupňů Celsia. Množství roztočů snížíme také pravidelným provětráním lůžkovin. Roztoči nesnášejí přímé sluneční paprsky, slunný letní den je ideální doba pro větrání peřin.

 

Patogenní zóny

Aniž bychom je na první pohled viděli nebo cítili, působí na lidský organismus elektrická a magnetická pole, vibrace a radiace. Lidské buňky se snaží s negativními vlivy bojovat. Tím dochází ke snížení jejich produktivity. Po dlouhodobém působení je buňka oslabena a zamořena jedovatými odpady z neznámých chemických reakcí, což může vést k poškození její struktury a k následnému zničení.

    

 

Geopatogenní zóny

Geopatogenní zóny jsou známy již tisíce let. Objevují se v místech, kde je zemská kůra porušená. Tyto zóny patří mezi geologické zóny a nemusí na všechny působit stejně negativně

 

Vodní zóny

Vodní zóny vznikají vlivem tekoucí podzemní vody. Ta narušuje svým prouděním přirozený magnetismus země. Příznaky negativního působení se projevují bolestmi v kříži a nemocemi ledvin.

 

Hartmanovy pásy

Tyto pásy vedou ve směru světových stran, od severu k jihu a od západu k východu. Jedná se o velmi krátké vlny kosmického záření. Jejich šířka je 30 cm a jsou od sebe vzdáleny 1 – 10 metrů. V místech, kudy pásy procházejí a především v bodě jejich křížení, můžeme pociťovat psychické i fyzické potíže.

 

Curryho pásy

Podobně jako Hartmanovy pásy tvoří Curryho pásy jakýsi energetický plášť nad zemí. Oproti výše uvedeným Hartmanovým pásům procházejí diagonálně, nakloněny o 45 stupňů. Bývají široké asi 50 cm a vyskytují se ve vzdálenostech 3,5 metrů. Postel bychom měli v každém případě umístit na místo, kudy žádný z těchto pásů neprochází.