Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zařizujete byt v podnájmu.

Ložniceobývací pokoje, dětské pokoje apod. - nábytek, který lze vzít sebou. A který nábytek lze vzít sebou? Určitě ne vestavěné skříně, kuchyňská linka na míru a další podobné nábytky. Pronajmout si byt za komerční nájemné, je v Česku stále ještě málem luxus a když už někomu nezbývá jiná možnost, tak pak je určitě dobré minimalizovat další náklady a to nejen ty, které jsou spojené s užíváním takového bytu, ale také ta svázané s jeho vybavováním. Jde tedy vlastně o to, abyste si nábytek, ale třeba i kuchyň mohli, po skončení nájmu zase sbalit a odvést sebou. Je to lepší, než vše nechat majiteli bytu, zhodnotit tak jeho majetek, a odejít takříkajíc znovu s prázdnou. Nábytek  je třeba vybírat  pečlivě,  je nutno  dbát několika aspektů,  jako  rozměry nábytku, ale také kvalita nábytku. Ještě pořád najdeme výrobce, kteří  nabízejí např. postel, kterou po rozložení už znovu nikdy nejde složit. Při častém stěhování se tedy vyplatí nakupovat kvalitnější segmenty.

 

     

 

Při vybavování pronajímaného bytu se tedy bude dobré řídit tímto jedním lapidární pravidlem a pokusit si vyřešit interiér např. tak, jak radí architekt:

1. nevyrábějte nic, tedy zejména nábytek ani skříně, na míru tomu bytu, ve kterém právě bydlíte. To co, se bude teď hodit do vašeho stávajícího pronajmu, se nemusí vejít do jiného bytu  a investice do takového vybavení se tak omezí jen na dobu danou užíváním jednoho bytu.

2. pokud vám nevyhovuje dispozice, tak pak se snažte použít modulové stěny, panely a knihovny, které mohou dostatečným způsobem nahradit interiérové příčky a zároveň je můžete pak rozmontovat, naložit a použít pak v dalším byte. Vytváření a hlavně placení a realizace třeba jen sádrokartonových příček je poměrně drahá a majitel s ní nemusí souhlasit. O vytváření příček bez stavebních povolení čtěte jsme toho asi už slyšeli hodně a problémy zcela jistě za to nestojí. Pravidla se musí dodržovat.Primární pravidlem je tedy snaha pořizovat takové vybavení bytu, které je do nějaké rozumné míry mobilní a které není vázáno na jeden jediná prostor (což je případ vestaveného nábytku, vestavěných skříní, kuchyní atd.)

TIP: existují kuchyně, které se prodávají jako „solitérní“ či „volně stojící“ a které odpojíte od vody a elektřiny, naložíte a máte po starostech.4.
maximálně využívejte polyfunkční nábytek, což je případ rozkládacích stolů, které budou sloužit pro každodenní použití a stejně tak se jednoduše mohou při výjimečných příležitostech nahradit „tabuli“ třeba pro servírování slavnostní večeře početnější návštěvě.

To samé platí o rozkládacích pohovkách, které jsou jednou sedací soupravou a podruhé lůžkem. A i z rozkládací pohovky je možné udělat zdravotně vyhovující lůžko jako například rozkládací lůžko od francouzského výrobce.

 

  Multifunkčním nábytkem také pochopitelně ušetříte místo a tedy čtvereční metry, za které se platí.