Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zahradní nábytek na balkóny či terasy

Nemáte dům se zahradou? Vlastníte ale příjemnou terasu či balkón, kde se v letních měsících dá rovněž příjemně relaxovat? jaký zahradní nábytek zvolit, aby nezabíral moc místa a byl praktický? Německý výrobce představuje celou řadu zahradních sestav, které právě svými rozměry jsou určené pro menší terasy. Vybírat můžete z nepřeberného množství designů a odstínů, v nabídce jsou také sestavy z nejrůznějších materiálů. Dnes si představíme zahradní nábytek, který je pro balkóny a terasy vhodný a ve většině případů se jedná o sestavy určené dvěma osobám.

Zahradní nábytek pro velmi malé balkóny a terasy

Pokud je váš balkón či terasa opravdu jen velmi malých rozměrů, bohužel musíte vybírat z rozměrově malých sestav zahradního nábytku. Těžko na takový malý prostor umístíte pohodlné křesla či sofa z ratanu. Pro tento účel je nejvíce vhodný zahradní nábytek s možností jeho složení, když na balkóně třeba potřebujete něco dělat, nebo pověsit prádlo. Zahradní nábytek složíte a balkón je opět přístupný. Nejčastěji se tento skládací nábytek vyrábí z umělohmotných materiálů, nebo také z masivu. Příkladem skládacího zahradního nábytku na opravdu velmi malý balkón mohou být sestavy z kolekce Bonita ze dřeva akácie a to ve velmi netradičních odstínech.

Zahradní nábytek v sestavě, v jehož ceně je stůl a dvě židle, obojí s možností velmi snadného složení. Dřevo akácie navíc není nijak zvlášť náročné na údržbu a sestavy ze dřeva akácie jsou rovněž cenově velmi přijatelné.

 

    

 

Zahradní nábytek pro středně velké balkóny a terasy

Pokud máte více štěstí a váš balkón či terasa jsou trochu větších rozměrů, můžete samozřejmě vybírat z jiných sestav zahradního nábytku. Můžeme říci pohodlnějších. Čím je zahradní nábytek větší, mohutnější, tím je také umožněno větší pohodlí dáno vlastním designem. Pro středně velké plochy přinášíme opět sestavy zahradního nábytku určené dvěma osobám skládající se vždy ze stolku a dvou křesel. Je zde i nabídka polštářů, které ještě více posezení zpříjemní.    

Zahradní nábytek z kolekce Lisbon v sestavě jak uvádíme na ilustrační fotografii je vyroben ze zcela nových, moderních materiálů. Materiál textilane, z kterého jsou sestavy vyrobeny, to je polyesterový výplet. Pevný materiál, který se nenatahuje, drží svůj tvar a je odolný vůči extrémním povětrnostním vlivům. Příjemná především v horkých letních měsících je také jeho prodyšnost.

Nečistoty stačí umýt vlažnou vodou s dodáním jemného prostředku na nádobí. Nikdy nečistěte křesla pomocí silného tlaku vody. V zimních měsících zahradní nábytek přikryjte, není však nutné ho uskladňovat, můžete ponechat na vaší terase či balkónu.

 

 

Zahradní nábytek pro velké balkóny a terasy

Jste majiteli velké terasy či balkónu? Pak můžete v podstatě volit zahradní nábytek, který je rovněž určen na klasickou zahradu. Ale přeci jen jsou designy, které se do takového prostředí velké terasy třeba v moderní zástavbě více hodí. Opět vám představíme sestavy určené dvěma osobám, ale jsou to sestavy zahradního nábytku, na které už opravdu musíte mít dostatek prostoru. Zde si můžete dovolit vybírat i zahradní nábytek vyrobený z ekoratanu, která je znám především svým komfortem.   

 

První sestava nabízí klasické křesílka a kávový stolek. Sestava, kde můžete samozřejmě také stolovat. nechybí pohodlné sedáky a na desce stolu tvrzené sklo, které zabraňuje poničení ekoratanu. Druhá sestava zahradního nábytku již není určená ke stolování, ale opravdu k příjemnému relaxu. Pohodlná křesla jsou doplněna taburetem, v podstatě který ve spojení s křeslem umožní i pohodlné ležení. Samozřejmě, že kávový stoleček nechybí, ale jen jako odkládací plocha, jeho rozměry jsou tak velmi malé.

 

Zmiňovali jsme materiál ekoratan, který si nesmíme plést z technoratanem. Eko ratan je obměna technoratanu ale na vyšší úrovni a především s větší životností. Jde o syntetické vlákno, které je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu (na rozdíl od technoratnu, který je z plastu). Eko ratan v sobě spojuje vlastnosti přírodního ratanu a technoratanu v té nejlepší podobě, jelikož odolnost vůči povětrnostním vlivům je daleko větší než u obou zmiňovaných materiálech. Zahradní nábytek stačí v případě potřeby umýt vlhkým hadříkem, houbičkou. Pokud je velmi znečištěn, pak můžete do teplé vody přidat trochu mýdla.

V zimním období určitě doporučujeme nábytek přikrýt nepromokavým materiálem, ale není nutné schovávat ze zahrady. Po celý rok může být zahradní nábytek na vaší zahradě (samozřejmě že neplatí pro podušky).

 

Nabídka zahradního nábytku i pro ty z vás, kteří zahradu nemáte, ale disponujete venkovním prostorem k možnému posezení, je opravdu velká. Uvedli jsme pouhý zlomek možností, které najdete v naší nabídce v tradiční německé kvalitě.